Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha 1 év után...

Mit tegyek, ha 1 év után megbántam, hogy egyetemre jöttem?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lett volna ha otthon maradok vidéken és tanulok valami szakmát.

Itt vagyok Budapesten, albérletet kell fizetni ami nagyon drága, egy kis patkánylyukban lakok, ahol megfulladok. És még 2 évet kéne ittmaradni. Tavaly elsősként kollégista voltam, de idén már nem kaptam kolit. Tavaly csak Pest szép oldalát láttam, de már rájöttem hogy mekkora nyomor van itt. El fogok adósodni a lakbér miatt.

És vidéken nehezen tudnék elhelyezkedni a diplomával, de én semmiképp sem akarok Pesten maradni. De inkább leszek segédmunkás vidéken, mint hogy ebben a pesti patkánylyukban nyomorogjak.

Ha itt hagyom, 3 félévnyi tandíjat + a tanulmányi ösztöndíjat vissza kéne fizetni. De anyagilag így is jobban megérné mint ha elvégezném



2020. szept. 8. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
10%
Irány a sereg, vagy a rendőrség! Komolyan!
2020. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak? Ha nem tudnál azzal a diplomával utána jól keresni, akkor lehet érdemes otthagyni, de ha valami jól fizető szakmát ad, akkor nem. Vannak egyébként magán kollégiumok is, kb havi 40-50 ezer forintért, meg mindig olcsóbb mint a 100+rezsi albi. Előző félévben, meg ebben is távoktatás lesz, ha hazaköltöznél az nem megoldás? most úgysem kell bejárni
2020. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Oda menjek érted volkswagen bogárral?:D
2020. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem lesz távoktatás..
2020. szept. 8. 14:52
 5/19 anonim ***** válasza:
Butaság lenne feladni! Ez egy hosszútávú befektetés, ha olyat választottál, amelyikben később el tudsz helyezkedni. A segédmunkás élet sem tetszene... Jobb most tanulni, később megbánnád, hogy feladtad.
2020. szept. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezzel utána jól tudsz keresni,akkor jobb most szenvedni,mint életed hátralevő részében .

A segédmunkások pénze semmire nem elég ,hazaadsz a rezsibe és elfogyott a pénzed .:D Utána szídni fogod magadat,hogy miért nem bekkelted ki az egyetemet.

Munkád van ?

2020. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Bejelentett munkám nincs. De azt a pénzt félre is tudnám rakni, ahelyett hogy albérletre költeném.


Hiába keresnék jól vele, ha vidéken nem tudnék vele elhelyezkedni.

Ígyis ugyis a gyártósoron kötök ki, szóval tök mindegy, hogy elvégzem e.

2020. szept. 8. 15:21
 8/19 anonim ***** válasza:
Osztan mé nem nyomol le 2-3 keresett OKJ-t?
2020. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen vidéken szeretnél lakni, akár kapsz állást a szakmádban akár nem, akkor minek kezdted el?

Amúgy a fővárosnak is vannak ám csendes, vidéki hangulatú környékei. Rákospalota, Csillaghegy, Rómaifürdő, Újpalota, stb.. Sőt, még a lakótelepi övezetek közül is vannak vidék hangulatú helyek pl: Békásmegyer és Káposztásmegyer.

Nem csak a belvárosi felfordulás létezik. Sőt, az agglomerációról nem is beszéltünk. Érd, Csömör, Budakalász, Szentendre (na jó, Szentendre drága) is mind-mind élhető helyek. Kocsival/tömegközlekedéssel bent vagy 1 óra alatt, munkalehetőség van és a csendes környezetet sem kell feladnod.


Aztán persze csinálsz amit akarsz, nekem mindegy. Ha gyártósorozni szeretnél, meggátolni senki nem fog.

2020. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Azt hittem kapok majd kollégiumot. Ezt az albérletet én nem tudom fizetni.

Saját házat akarok, ez esélytelen BP-n.

2020. szept. 8. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!