Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha 1 év után...

Mit tegyek, ha 1 év után megbántam, hogy egyetemre jöttem?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb lett volna ha otthon maradok vidéken és tanulok valami szakmát.

Itt vagyok Budapesten, albérletet kell fizetni ami nagyon drága, egy kis patkánylyukban lakok, ahol megfulladok. És még 2 évet kéne ittmaradni. Tavaly elsősként kollégista voltam, de idén már nem kaptam kolit. Tavaly csak Pest szép oldalát láttam, de már rájöttem hogy mekkora nyomor van itt. El fogok adósodni a lakbér miatt.

És vidéken nehezen tudnék elhelyezkedni a diplomával, de én semmiképp sem akarok Pesten maradni. De inkább leszek segédmunkás vidéken, mint hogy ebben a pesti patkánylyukban nyomorogjak.

Ha itt hagyom, 3 félévnyi tandíjat + a tanulmányi ösztöndíjat vissza kéne fizetni. De anyagilag így is jobban megérné mint ha elvégezném



2020. szept. 8. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Legyél jobb tanuló és akkor nagyobb esélyekkel lehetsz kolis. Addig felveheted a diákhitel pluszt, vagy valamit hogy tudd fizetni az albérletet ha a szüleid nem tudnak segíteni. Diákmunkázni is lehet ám akár hétközben akár hétvégén. Amúgy mennyit fizetsz az albérletért és hányan laktok benne, illetve a városban hol?
2020. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk milyen szak. Ha klasszika filológia vagy szabad bölcsészet akkor hagy ott igen, mert oda nem a fizetésért megy az ember, hanem mert érdekli a téma, ha nem is keres belőle. De ha egyéb más, akkor azzal diplomával meg fogsz tudni keresni akár egy HR-s, bármilyen mérnök, orvos, jogász, gazdasági szakember, nettó 250-300at kezdő fizetesként, amiből azért még Pesten is meg lehet élni. Hitelt kell felvenni, és venni valamelyik agglomerációs településen egy kis lakást. Közel lesz pesthez, tudsz bejárni melózni, kb napi 1-1 óra utazás nem sok, és ott tudsz venni 20 millióert egy egyszobás lakást, és nem 40 millió mint egy belvárosi. Ha csak havi 250-et keresel abból havi 100-ból elélsz kb, 50 a rezsi+havonta egy kocsmazas ára, és 100ezres hitel törlesztőt tudsz fizetni. Albira sem megy el a pénz, 10 év múlva meg lesz egy saját tulajdonú Pest megyei lakasod, ami érték. Igen tudom, rizikó a hitel, igen tudom havi 100 ezerből megélni lehet és nem jól élni, igen tudom szop@s az egyetem, de még mindig jobb mintha minimálbérért dolgoznál szakmunkáskent és szuleidnél laknal vidéken, amit felvázoltál alternatívaként. Mert az előző verzióból egyszer nehezen lesz egy jó élet, de a masodikkal az esélyét sem adod meg neki. Illetve akkor igen, ha ott vidéken úgy képzeled el az eleted hogy nyitsz mondjuk egy kisvállalkozást, otthonról dolgozol valamilyen szellemi távmunkát, stb.
2020. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

90 ezer az albérlet. vagyis csak egy szoba.

Így is 4,3-as átlagom volt, mégsem kerültem be koleszba. Ha idén nem kaptam, jövőre sem fogok.


"igen tudom szop@s az egyetem, de még mindig jobb mintha minimálbérért dolgoznál szakmunkáskent és szuleidnél laknal vidéken, amit felvázoltál alternatívaként. "


Nem vagy képben a dolgokkal, egy hiányszakmával rengeteget lehet keresni.

2020. szept. 8. 22:52
 14/19 anonim ***** válasza:
#4: Hogyne lenne! Van olyan egyetem, ahol alapból úgy indultak. Pl. a lányoméknál.
2020. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd ott! És dolgozz vidéken valami hiány szakmát. Én egyébként annak a híve vagyok hogy nem kell mindenkinek diploma.
2020. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14

Nálunk nem lesz távoktatás, ragaszkodnak a jelenlétihez és nem hiszem, hogy változna ez.

2020. szept. 8. 23:16
 17/19 A kérdező kommentje:
Sőt, még az előadásokat is megtartják, azt se akarják online
2020. szept. 8. 23:16
 18/19 anonim válasza:
Végül hogyan döntöttél?
2023. márc. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Befejeztem, de nem tudok vele elhelyezkedni
2023. márc. 20. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!