Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az anglisztika vagy a tanári...

Az anglisztika vagy a tanári érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Engem mindkettő vonz, viszont valaki mindig le akar beszélni vagy az egyikről, vagy a másikról. Ha anglisztikára mennék, utána szeretnék elmenni fordító, tolmács mesterszakra. Ha tanárira mennék akkor középiskolában szeretnék tanítani angolt és franciát.


Több kérdésem is van, ha ezekre tudtok érdemileg válaszolni akkor nagyon köszönöm:


1.elhelyezkedés szempontjából melyik a jobb?


2.fizetés szempontjából melyik érné meg jobban?


3.el tudom képzelni az életemet akár külföldön is. Ha ezt vesszük, akkor melyik a jobb?


4. Melyik egyetemeket ajánlanátok akár az egyikhez, akár a másikhoz?


5. Ha van másmilyen szakma ami a nyelvvel kapcsolatos akkor azt is szívesen meghallgatom, hátha van még valami amit nem ismerek.

Ui: ezt a kérdést már kitettem a közoktatás kategóriába is, csak remélem hogy itt több válasz fog érkezni.


2020. szept. 26. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Magántanárként lehet beszed egy kis zsebpénzt, de így is alig keres.

Gyártosoron megadnak nettó 200-at, egy tanár meg keres 140-et. Meg ami bejön neki zsebpénz.

De én is hasonló büfészakon végeztem, szóval tudom hogy nem lehet belőle megélni. Most szakmát tanulok estin.

2020. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11: Az ELTÉ-ről beszélünk?
2020. okt. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Lényegtelen hol végzett egy tanár, akkor is keveset fog keresni
2020. okt. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Persze ha valakinek elég nettó 140, akkor csinálja
2020. okt. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az egyetemiata 3.000 ft per óra tanár az gondolom feketézik, amit élete végéig úgysem csinálhat majd, nem?
2020. okt. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Most kiszámoltam, hogy, ha van heti 15 magánórája, akkor keres egy hónapban 180-at, ami egyetem mellett még meg is oldható,bár aJó ég tudja, honban lesz neki legalább 7 diákja, akit heti 2x visszarendelhet + 1, aki herente hár vagy 15, aki hetente jár.


De ez így is feketén megy.

2020. okt. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Amúgy a másik, hogy igaz, hogy tanárként nem fogsz annyit hozni, amennyit szeretnél, sok idősebb angoltanár dolgozik bejelentve magántanárként, vagy dolgozik másutt, főleg, ha házas és gyerekei vannak, hogy legyen tartalék, a gyerekeit tudja anyagilag segíteni, stb.


De a magántanárkodás is rizikós, hiszen írtam, hogy nehéz összekaparni tanítványokat, mivel, angoltanárból sok van, ha csak nem vagy egy szuper tanár, akkor nem fognak az ismerősök automatikusan ajánlani a másik embernek, akinek tanár kell.


Ott, ahol a tanár csak tanár és nincsenek magántanítványai, ott vagy a házastárs keres nagyon jól vagy a tanár egy vagyonos családból való és pl vettek neki lakást és ott csak rezsit meg kaját fizet vagy albitársa van - vagy a tanár qva jól beosztja a pénzét és kijön belőle az albi 1 személyre, rezsi, kaja vagy egy robot és nem eszik.


Egy ismerősöm volt, aki mondta, hogy a párja tartja el, mert ő saját magát nem tudná.


Tehát tanárnak is így érdemes menni, hogy van biztos anyagi háttered mellette.

2020. okt. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk az ismerősöm, akit a párja tartott el, nem tanár volt, de értitek.
2020. okt. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de már egyik szakma sem aktuális, mert találtam egyet ami jobban érdekel.. De azért köszönöm:)
2020. okt. 9. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!