Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A sok egyetemistának honnan...

A sok egyetemistának honnan van annyi pénze bulizásra, alkoholra?

Figyelt kérdés

Én vásárlásnál is figyelek, hogy mindenből a leg olcsóbbat meg az akciósat vegyem, a csoporttársaim meg elisznak mindent...

Csak vizet iszok, néhanapján ha megkívánom, kiadok 95 forintot egy Drinky kólára



2020. okt. 14. 20:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
49%

Sztem meg a bulizás egyáltalán nem a pénzen múlik... az egyetem a tanulás mellett igenis arról szól, hogy szórakozzanak a fiatalok, mikor máskor csinálják ezt? Majd 40 évesen, kapuzarasi panikkal megterhelve? Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a gazdag és szegény csoporttarsaim ugyanúgy buliztak, max nem vegyültek, bár hozzateszem, a mi évfolyamunkon nem volt ilyen, és máshol sem tapasztaltam ilyesmit..


A kérdés valójában nem arról szól, hogy honnan van a pénz, hanem, hogy miért bulira koltik a fiatalok a pénzt. A kérdező szociális fóbiás, ezért irigységgel vegyes félelemmel tekint azokra, akik ki mernek mozdulni, és ezt a felületet használja az emiatt felgyülemlett feszkó levezetésére.

2020. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
40%
Én végig buliztam az egyetemet, megtakarításom akkor is volt, kb. 1 millám nekem is volt, mire vegeztem. Már 3 éve végeztem, van 5 millióm és vezető pozicióba vagyok. Szóval még azt sem mondhatod, hogy előnyöd van abból, hogy megkeseredett vagy. Imádtam az egyetem minden percét
2020. okt. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:

De nekem nincs erre igényem. Ha fizetnének ért sem járnék bulizni.

Káros, hátráltatja az edzéseimet

2020. okt. 15. 09:21
 54/65 A kérdező kommentje:

Meg én nem dolgozom suli mellett. Legfeljebb nyári szünetben.

És így van ennyi

2020. okt. 15. 09:21
 55/65 anonim ***** válasza:
41%

De akkor most mi a problémád? Irigy vagy? Vagy csak dicsekedni akartál? Nem a te bajod, ha más elbulizza a pénzét. Hogy honnan van rá, arra is kaptál választ.

Az hogy te egy magadnakvaló ember vagy és a kondi, a suli, meg a spórolás teszi ki az életed szerinted kit érdekel?

2020. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
23%

A "komment háború" - t elnézve, kérdező, ezért nem kérdezzük meg soha senkitől, hogy honnan van pénze, vagy teszünk megjegyzést, hogy mire költi. Ezt az egyet jegyezd meg felnőtt életedre. SOHA NEM KUTAKODUNK MÁS PÉNZTÁRCÁJÁBA!

Egy az, hogy nem illik, a másik az, hogy senkinek semmi köze a másik ember pénzügyi helyzetéhez. Ezt nem rossz indulatból mondom. De sok nézet eltérést megspórolhatsz később is magadnak, ha ilyen témákat inkább hanyagolsz.

2020. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
0%

Ne is haragudj,d e ha neked 1500 forint a havi költőpénzed, akkor nem mások a csuda gazdagok, hanem a te anyagi helyzeted finoman szólva siralmas. Ami önmagában persze nem szégyen, csak nem kéne azon meglepődni, ha valaki nem annyiból él havonta, ami 2 óra munkának a bére.

Egyébként meg: sokakat támogatnak a szülei. Ebben sincs semmi szégyen, vagy kvietni való. Egy jó családban támogatják egymást az emberek. A különböző ösztöndíjak meg egy-egy jobb tanulónak igen komoly összegeket tudnak hozni. Meg aztán elég sokan dolgoznak is. Én utolsó két évben korrepetáltam középiskolásokat. Csak ebből több tízezrem összejött egy hónapban, ami 15 éve egyáltalán nem volt rossz pénz.

2020. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

Nekem havi 50 az ösztöndíjam. Ebből egy forintot sem vagyok hajlandó elkölteni

Mi értelme azért dolgozni, hogy elköltsétek az egészet piára?

2020. okt. 15. 13:54
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

"És annak mi értelme van, hogy valaki dolgozik és elcseszi a pénzét bulizásra?"

Miért, annak mi értelme van, hogy valaki ott kuporog a pénzen, és közben meg sínylődik, és még egy deci ZS-kategóriás kólát is sajnál magától?

Egy egészséges egyensúlyt kell(ene) megtalálni. Az sem élet, amikor az ember mindent sajnál magától. Volt ilyen ismerősöm. Egy idős asszony, aki kb. hasonlóan állt a dolgokhoz, mint te. Aztán úgy halt meg, hogy nem, hogy bulizni nem volt, de életében még csak nem is evett egy jót, mert mindig filléreskedett a kaján. Ráadásul a félretett pénz elég komolyan inflálódik. Amit most félreteszel, az 10 év múlva kb. feleannyit fogja érni. Sőt... Harmincas pasas vagyok, és ugyanaza buszjegy, ami diákként 100 forint volt (kedvezménnyel 50), az most 310 forint. Egy konzerv májkrém kb. 50 forint volt egyetemistaként. Ma 100-150. Sőt, van, hogy több. Egy darab zsemle volt 5-10 forint. Most meg? Ha mindent, amit magamra költöttem, félretettem volna, alig élnék most jobban. Cserébe viszont éveken át nyomorogtam volna.

És nem mellesleg: aki szórakozik, az legalább jól érzi magát, és élményekkel gazdagodik. Egy egyetemistának meg hadd ne kelljen elmagyarázni már, hogy mindenkinek mást jelent "szórakozni". Valakinek a bulizást. Neked meg valami mást. Mint ahogy nekem is. De mégsem esik nehezemre megérteni, hogy másnak meg az a szórakozás. Lényeg, ami lényeg: a szórakozás általában pénzbe kerül. Az élet egyik célja pedig véleményem szerint az, hogy az ember jól érezze magát. Lehet, hogy neked több a dugipénzed, de más meg nem kesereg, és nem abból állnak a szabad percei, hogy keserűen rinyál azon, hogy más miért érzi jól magát.

2020. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

"Én nem áldoznám be a jó kajákat sem a piáért. Járok edzeni, kell a minőségi tápanyag"

Érdekes... Felettébb érdekes... A kérdésedben még ennek a szöges ellentétét állítottad.

2020. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!