Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem vesznek emberszámba...

Miért nem vesznek emberszámba az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

8 osztályos gimnáziumba járok, 10.-es vagyok.

Az egész jelenség 7.-ben kezdődött, vagy érzékeltem, mikor játszottunk az osztályfőnöki órákon nem vettek észre vagy utoljára választottak folyton. Voltak barátaim az osztályban.

Tavalyi évfolyamán elég súlyos beteg voltam 2 hónapig eddig magántanuló voltam. Ez az idővallum alatt senki se kérdezte meg hogy vagyok, még a barátaim se. Én érdeklődtem utánuk ez alatt idő alatt ők vagy vissza se írtak vagy kussoltak.

Ezt eléggé a szemük elé toltam nyáron, egy minimális változást a hozzáállásukban láttam.

Elég aljas dolognak tartom egy beteg gyereket azért kidobni, hogy kibeszéljék, pletykáljanak róla (visszaolvastam), ráadásul olyan valaki rakott ki, kivel jóba voltam.

Idén az a gondom, hogy ugyanúgy előfordul ez. (Most lehet írni, én miért nem próbálok, mikor oda köszönök vissza se köszönek stb)

Kettő-három db barátom van az osztályban bár nem tekintem annak őket, kik nem tudtak írni, mikor szenvedtem, holott ha velük ez történt volna én segítettem volna nekik.

Baráti érzés nem kölcsönös, ők se vesznek emberszámba . Van nekik egy csoportjuk , nem vesznek be pl, nem hívnak el játszani/beszélgetni.

Osztály többi tagja csak akkor tud keresni ha valakin nevetni kell, mert úgy tudok azonosulni csak, és mikor megkérdezte a tanár hogy ki az az osztalyba ki vicces persze nem engemet mondtak :D.


Nem érzem magamat jól ebbe az osztályba ezen hogy tudok változtatni? Elmenni nem akarok, az biztos.



2020. okt. 25. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Keress más kört sportklubbot önvédelmi vagy hobbi csoportot . Sok ember van mindenhol , iskolán kívül .
2020. okt. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Thispain ***** válasza:
77%

Miért nem akarsz elmenni?


Egyébként annyit tudsz tenni, hogy te csak emberszámba veszed őket, viszont nem próbálod felvenni velük a kapcsolatot.

2020. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne fuss olyan szekér után, amelyik nem vesz fel. Ők nem a barátaid, kezeld is így őket. Nem tudnál átmenni az iskolán belül egy másik osztályba? Azért az érettségi még odebb van.
2020. okt. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Jobb ha nem is barátkozol az ilyenekkel, mert még egymást is kikezdik.

Ötödik éve járok egy ilyen osztályba (idén kezdtem a technikumi évet) és nagyon sokan nem maradtak itt. Tavaly még ment a nagy "barátság", most meg egyik másikat szidják a háta a mögött, szemébe jópofiznak.

Az a legjobb ha van lehetőséged osztályt váltani, vagy ha nem is, mindenképpen keress külsős barátokat.

2020. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.


Azért nem szeretnék elmenni, mert ez egy jó iskola amúgy, tanulás jól megy, tanárok nagyon jók szintén. Nem tudom megéri-e a próbát egy másik osztályban átkéretni, ilyenről nem is hallottam.

Szerintem megpróbálom emészteni, és elfogadni azt, hogy a suliba magányos leszek, felőlük meg is dögölhetek akkor se fogják nyújtani a kezüket. Valahol fájdalmas olvasni osztály csoportban mennyire segítőkészek egymással ha én írnék oda kiraknának, de megelőzőm ezt, én fogok kilépni.

2020. okt. 25. 21:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok barátkozni osztályon kívül , ismerek pár ember felsőbb évfolyamon jóval jobban viszonyultak hozzám mint ezek, bár velük nem vagyok baráti kapcsolatban. (Egy két köszönés beszélgetés és annyi)
2020. okt. 25. 21:16
 7/10 A kérdező kommentje:

Amúgy a történetből a legfontosabbat hagytam ki, beteg voltam és kidobtak az osztálycsoportból, hogy kipofázanak. Tudtak mindent, ezek emberek?

Bocsi, hogy ilyen bosszús vagyok, de ha ez eszembe jut nagyon nagy méreg és szomorúság tör belém. Ráadásul olyan valaki dobott ki, kit sokra tartottam, és a haverom volt.

2020. okt. 26. 08:13
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Azért írtam a másik osztályt, mert nálunk az egyik lány a gimiben átment simán az évfolyamon belül. Igaz ő más okból (jobban érdekelte az a tagozat), de elvileg megoldható és talán ez a legjobb, ha sulit váltani nem akarsz. Ha már ennyire eszkalálódtak a dolgok, akkor szerintem felesleges velük próbálkozni.
2020. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Ismerős!
2020. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Méghogy a gyerekekben nincs gonoszság...itt az élő példa a kérdező osztálytársai, néha gusztustalanabbul tudnak viselkedni mint a felnőttek
2020. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!