Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van minden tanár megbolo...

Miért van minden tanár megbolondulva digitális oktatásban?

Figyelt kérdés

Szörnyű ami van. Minden tanár bekattant. Mi bajuk?


Normális tanrendben, amikor nappalisként bejárunk a suliba mindenki rendes, nyugodt, értelmesen viselkedik.


De digitális oktatásra dőlt borult az egész. Mi diákok nem változtunk, csak a tanárok lettek ilyen furák.


A tanárok számára az órarend megszűnt. Az idő mérése megszűnt. A digitális tudatlanságról nem is beszélve.


Ma csak 2 tanárom kiabált velünk teamsen, hogy akkor van óra amikor ő akarja. Ezt azért mondta, mert mi megemlítettük, hogy egyszerűbb órarend szerint megtartani. Jogosan. Amúgy meg így kötelező nekik is, hogy órarend szerint vannak a digitális órák.


10-20 percekkel később kezdik az órát, és van, hogy 60-75 perces órákat tartanak.

Hogy miért? f*szsetudja. Bolondok.


Mondják, hogy akkor van vége, amikor ők mondják. És még nekik áll feljebb. 45 perc tán akár akarja akár nem, VÉGE az órának.


Miért nem lehet időben megnyomni egyetlen egy gombot? Most komolyan. pontban 8-kor rányom arra az egy kis f*szomnyi start-meeting ikonra.


a legrosszabb az az volt, amikor 3 órán voltam. Azért, mert nem volt hajlandó a 2. órában tartani a 2. órát a német tanár, ezért elkezdte 8:30-kor. aztán a szünet közepén elkezdődött a 3. is.


Ma nincsenek óráink, ezért tudok írni, de egy átlagos napon délután 3-ig nem tudok enni, inni pisilni kakilni.


2020. dec. 1. 09:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

Az én sulimban nincs az, amit a kérdező állít általánosít a a pedagógus társadalomról.


Nekünk majdnem minden óra a meeten van megtartva. Így van pénteken 6.órám ami matek. Még a tesi, az ének és az életvitel is. Tesiből olimpiatörténetből és a röplabda szabályaiból írtam dolgozatot. Esküszöm, hogy kezdem visszasírni az iskolai tesiórákat.


A matektanár azt mondta, hogy vagy bejövünk a suliba kiscsoportos konzultációra dolgozatot írni (10-12 ember), vagy az eddig szerzett három jegyre fog lezárni januárban. Ezek a jegyek nem a legjobbak. Érettségi előtt állok én inkább bejövök, mert matekfakton a négyest ki kell javítanom. Emeltezni fogok.

2020. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Hasonló történt már nálunk is, igaz hogy csak egyetlen tanárral. Nekünk annyit mondtak hogy legközelebb ha ilyen lenne hogy tovább tartja az órát, és hisztizik, vagy nem hajlandó befejezi akkor lépjen ki az egész osztály nyugodtan a meet-ből, az órának úgyis vége van, a tanárnak ezt el kell fogadnia.
2020. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"A digitális tudatlanságról nem is beszélve."



Egyetértek. régóta nem vagyok már diák, de hajmeresztő dolgokat hallok a tanárokról a környezetemben.

Ja meg itt is pár hónapja rinyált a tancinéni, h hát a digitális oktatás nehéz, hiszen sok kollégája nincs jó barátságban a szgéppel, és nem csak az idősek !!!


sokat elmond az oktatási rendszer színvonaláról, hogy olyanok tanítanak, akik digitális analfabéták és megmukkanni nem tudnak angolul. ennek tükrében nem is csoda, h f.ngjuk nincs arról, normális országokban hogyan tanítanak.


a kérdésre válaszolva: meg tudom erősíteni, amit már többen írtak. a legtöbb tanár átlagos képességű, aki sokat magolt az iskolába, de a versenyszférában nem állná meg a helyét, és normális szakot sem tudnak elvégezni.

így is frusztráltak, de ehhez hozzáadódik az alacsony fizetés meg az, hogy ők is érzik talán belül, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott.


néhány hete volt egy kérdés, ami nagyon jó bemutatja a színvonalat: sráccal üvöltött a nyugdíjból visszahívott tanár, mert nem tudta, hogyan osztályozzák a térképeket :D

előző rendszerben felnőtt naplopó tanárok frusztráltan tanítanak olyat, amire sosem lesz szükséged.

2020. dec. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Teszik a fejüket, játsza magat a hulyebbje hogy jaj de nehez igy tanítani azt ki se kell mozdulniuk azt kapjal ugyam azt a nem kis osszeget, ráadásul úgy alakítja az óráját ahogy kènye tartja, p*fazik parancsolgat azt meg neki áll feljeb. Amugy tisztelet a kivételnek mert vannak jo tanarok is. Ki kene szelektálni a selejtet
2020. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Én most elsős gimnazista vagyok, és a mi iskolákban mindig órarend szerint tanítanak a digitális oktatás alatt is! Ebben szerintem az a legrosszabb, hogy ugyanúgy reggel 8-tól háromnegyed 3-ig gubbasztani kell az asztal előtt, mint az iskolában! Csak 10(!) perces szünetek vannak, és mivel a tanárok azt gondolják, hogy itthon minden macskaugrásnyira van (pl: wc, kaja, víz, stb.), ezért még annyira sem fogadják el nálunk a késést, mint a suliban (1 perc késésért már szidás, anyázás jön)!


Nekem azért nem jött kicsit sem kapóra ez a digitális suli, mert mivel nyolcadikos voltam tavaly, nem tudtam rendesen elbúcsúzni az osztályomtól (mivel ha nincs ballagás, akkor hogyan tudtam volna?), most pedig ebből kiindulva pont azért nem jön nekem jól ez a rendszer, mert az új osztályomat meg még alig tudtam megismerni!!! Eléggé sz@rul jött ki, sajnos!


Kedves Kérdező! Szerintem is szólnod kéne az igazgatónak, mert ha mindez igaz, amit a kérdésedben mondasz, akkor ez tényleg az igazságtalanság netovábbja! Maguktól pedig a tanárok nem fognak erre rájönni!

2020. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó!


Egy hatosztályos gimnáziumban tanítok. A digitális oktatás nálunk is az órarend szerinti oktatást jelenti. Így van pénteken hatodik órám is. Mivel a 7. és 8. évfolyam bent van a suliban és nekem van szerencsém ott is tanítani. Reggel 8-tól 14:45-ig tartanak az óráim. Hol jelenléti oktatással hol a laptop előtt a meeten. Hidd el nekem is mint tanárnak 10-15 percem van a két óra között és megoldom! Érdekes, hogy én sosem kések az óráról.

Rugalmas embernek tartom magam ezért a heti egyszeri pár perces késést nem adminisztrálom. Sőt hetente egyszer még az elment a netem sztorit is beveszem. Érdekes, hogy sokan visszaélnek ezzel és nem hetente többször 15 perceket késnek a matematika óráról.

Nem tartom teljesen jogosnak a felháborodásodat.


Természetesen nagyon sok tanár nem áll a helyzet magaslatán (ebben a topicban úgy látom ez az aktuális vélemény: digitálisan analfabéták a tanárok emellett gerinctelenek és az oktatáshoz nem értenek), de sajnos ugyanez mondható el sok diák tanuláshoz (digitális oktatáshoz) való hozzáállásáról.

2020. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Régebbi kérdés, de sajnos még mindig aktuális. Tanár vagyok. Igaz, nem a közoktatásban és nem is évtizedek óta. De:

imádok tanítani.

a diákjaim szeretnek, és én is nagyon szeretem őket

nem születtem a digitális világba, de boldogulok - szerintem mindenkinek lehetnek gondjai ezen a téren, olyan gyorsan változnak a dolgok (néha még a gimiseknek is fennakad a szemük egy-egy online helyzeten :)).

És:

rengeteg kollégám, egykori egyetemi csoporttársam van, akik nagyszerű emberek és nagyszerű tanárok. (És ők tényleg évtizedeket húztak le az állami rendszerben.) Aki tanárnak megy, nem a hatalmas fizetésért teszi, hanem mert szereti a gyerekeket/fiatalokat/szaktárgyát. Olyan kollégám is van, aki folyamatosan képezi magát, PhD-t végez, kutat a munka mellett. Szeretném minden kollégám nevében kikérni magunknak a "sehova sem alkalmas hülyék"-ként való kategorizálást. Gondolom a mérnökök is megsértődnének, ha bölcsészként valaki azt mondaná, hogy minden mérnök sötét szakbarbár.

És: a kollégáimtól hallok sok olyat is, hogy a diákok egyáltalán nem partnerek az online oktatásban, félvállról veszik, nem kapcsolják be a kamerát, stb. Hadd mondjam el, hogy ez egy kétszereplős játék. Én nem tudok olyanokat tanítani, akik "nincsenek ott" - szó szerint vagy átvitt értelemben. Arról nem beszélve, hogy így, a kamera elől tanítani meg sem közelíti azt, amit órán nyújtani lehet. Kedves diákok, higgyétek el, a tanárnak sem könnyű, és szerintem azt minden ember (nemcsak a tanárok) pontosan tudja, hogy mostanában mindenki feszült, frusztrált, ideges. Éppen ezért nem az volt a célom ezzel a poszttal, hogy bárkit (tanárt/diákot) védjek/piszkáljak. Egyszerűen csak annyit szerettem volna mondani, hogy egyrészt tanárnak lenni jó :) másrészt mindenkinek nehéz ez az egész hülye helyzet, próbáljuk már meg kibírni :)))))

2021. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!