Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hiányzik az iskolai élet,...

Hiányzik az iskolai élet, vissza lehetne ezt még hozni felnőttként?

Figyelt kérdés
2019-ben voltam utoljára rendes nappali tagozatos iskolában. Annyira visszamennék még iskolába tanulni. Az első iskolai éveimet szakközépben elszúrtam eléggé a lógásokkal de 2013 óta próbálom helyyre hozni ezt. Akkor ugye letettem egy szakmát 3 évig, majd dolgoztam utána 2017ig és akkor mentem érettségizni szintén nappalin. Mivel 23 vagyok ezért szerintem nincs több lehetőségem rendesen nappali tagozatos suliba menni. Éjszakai iskola milyen? Mennnyire tükrözi a nappalis suli szintjét? Szerintetek van még esélyem valahol nappalira menni vagy ezt el kell felejtenem? Sokan nem szeretnek iskolába járni de én kifejezetten szerettem már miután helyrebillentem szociálisan. Nem akarok életem végéig folymatosan dolgozni és folyton vissa emlékezni a régi jó iskolai napokra. TUdom hogy ez az élet rendje de csak van valami lehetőség vagy nincs? Jelenleg nem dolgozok, próbálok rájönni hova is kéne mennem mint dolgozni. Érettségim nincs mert pont a matek miatt nem sikerült de valamikor majd folytatom de nem mostanában. Valami javaslat esetleg? 23L

2020. dec. 5. 23:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
12.hát előttevoltam rossz közösségben de végülis megtaláltam a tökéletes ostályt. szerencsém volt.
2020. dec. 6. 01:17
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én tanár nélkül csináltam meg a matekot 10 év szenvedés után végre sikerült kettesre. Egyetemre is felvettek utána pedig nem valami fényes a bizonyítványom. Csak azt bánom hogy eddig húztam a matekot.
2020. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"hát érettséggihez tanulni kell ugye matekot, tanár nélkül nem megy. ahhoz meg pénz kene. addig dolgozni fogok."


Én becsszó nem értem a kérdést. Az esti iskola ugye azért jó, mert munka mellett tudod csinálni. És azért szívás, mert munka és suli mellett jó, ha alapvető funkciókra van időd (kaja, háztartás).

Ha engem kérdezel, nagyon rád férne az a matek korrepetálás, mert:

- így látod mennyire visel meg a munka melletti plusz terhelés

- ha megvan az érettségid, sokkal több lehetőséged lesz, pl. szakmaválasztás terén.


Néhány éve végzetem esti sulival (OKJ), teljesen hozta a középiskolás hangulatot: javarészt inkompetens tanári kar és óvodás kígyófészek értelmi szintjén mozgó osztály.

Na jó, most komolyan: oda is csak emberek járnak, szóval lehet ilyen is, olyan is. Ami rossz számodra az az, hogy nem vagytok sülve-főve együtt (heti néhány estéről van szó, nálunk 5-től 8-ig volt tanítás heti 3 nap), így nem biztos, hogy kialakul az a közösség, amire vágysz. Ami jó lehet számodra, hogy felnőttképzésre általában az megy, akit az adott szakma érdekel. A közös téma adott, könnyebb szóba elegyedni a másikkal.

2020. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ellentmondás
2020. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!