Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rettentően igazságtalan...

Rettentően igazságtalan tanárra hogyan lehet hatni?

Figyelt kérdés

Kémián 3-mas csoportokban kell ppt előadást készíteni egész évben, arra kapunk jegyet. Névsor szerint mennek a csapatok. első három ember, utána második 3 ember.

4 nap alatt a csapatommal össze is dobtunk egy 45 diás prezit, én összesen 13 órát dolgoztam rajta. a 4 nap alatt. infót gyűjtöttem, összeállítottam. az informatikai háttérről nem is beszélve (ppt beállításai)


A mai napon nem ismerte fel a mikrofonomat a teams, akárhogy próbálkoztam, olyan volt, mintha nem lenne bedugva. Ezt meg is írtam a tanárnőnek, hogy egyszerűen tehetetlen vagyok, nem tudom működésre bírni.


És mit csinál? Csak annak a két főnek ad jegyet akik tudtak beszélni a csapatból. Az, hogy 1 fő közülünk konkrétan nem csinált semmit, csak felolvasta az általam összerakott szöveget az nem érdekli. Az se, hogy a munka 80%-át én csináltam.


Utólag is írtam neki, hogy számítottam volna a támogatására, majd legközelebb a csapat többi tagjára bízom a ppt öszeállítását, ha ennyit sem ér a munkám. Leírtam neki azt is, hogy ez nagyon nem esett jól az, hogy egy tőlem teljesen független probléma miatt nem tudtam felolvasni a durván egy hét alatt elkészült projektemet és emiatt nem kaphattam rá osztályzatot. Egy rossz szót nem mondtam a tanárnőről, csak leírtam, hogy ha tényleg azt értékeli, hogy felolvassuk a szöveget, akkor ennyi erővel egy percet sem fogok rá szánni, csak a végén felolvasom más munkáját.

És még neki állt feljebb. (Ráadásul úgy, hogy nem én tehetek a problémáról)


Tudtommal arra kapunk jegyet, hogy összeállítottunk egy ppt-t.


2021. jan. 6. 10:39
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Csak, hogy értétsétek: 35 fős az osztály, ppt-nként a 3 fő kap fejenként 3 jegyet.

Így egy félévre lesz kémiából 6-9 jegyünk kb. plusz a dolgozatok.

2021. jan. 6. 10:40
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Ez nemcsak igazságtalan, hanem törvénytelen is.
2021. jan. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Törvénytelen??? Azt hogy? Mit szeg meg vele?
2021. jan. 6. 10:44
 4/34 anonim ***** válasza:
9%
Kihisztizted magad? Akkor menj, csináld meg a leckéd, ne itt fórumozz iskolaidő alatt. Az élet nem mindig igazságos, szokj hozzá. Fogsz még te ennél durvább dolgokkal is találkozni.
2021. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
98%
Szólj anyádéknak beszéljenek vele.
2021. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Ezért vagyok én mindig egyedül, ha csapatmunka van...


Ahogy a régi zene tanárom mondta: "Amíg abban a padban ültök, csak szívni tudtok."

2021. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon elkanászodott pár tanár. Biztos ő is egy olyan tanár, aki nem engedi enni meg inni a gyerekeket az órán.
2021. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%

Nekem beteg volt a lányom, és mindent elkértünk anyagot, + körbenéztem krétát stb, hogy pótoljon, de a teams eszembe sem jutott, hogy ott lehet valami, mert most nem digitális náluk az oktatás. Bement suliba miután meggyógyult, és írtak dolgozatot, persze abból ami a teamsen volt csak feltüntetve. Se akitől elkértük a házit, se senki nem említette. 3-as lett a dolgozata. Nagyon idegesített, főleg, hogy szerintem én tehetek róla.

Gondoltam rá, hogy beszélek a tanárral, hogy a gyerek (5.-es) nem tehet róla, beteg volt, nem tudtunk arról a szarról. De elengedtem. A gyerekemet megnyugtattam h ahhoz képest tökjó a 3-as, hogy azt se tudta miből írnak, aztán majd kijavítja. A tanulságot levontuk belőle. De nem konfrontálódunk a tanárral, nem kuncsorogtam ki egy javító dogát neki.

Te kérhetnéd, hogy egyéniben valamit produkálhass. Vagy küldd át neki a piszkozatokat. Hogy mennyi munkád volt a ppt-vel. Egy képernyőmetszést arról h mennyi mindened van összeszedve az anyaghoz. Érvelj a beletett időd és munkád mellett. Ne őt kérd számon. Ha a másik 2 társad nem állt ki melletted, akkor csak küldd el neki h mit tettél bele, de ne kérd számon a módszereit, ne sértsd meg, ezért állt még neki feljebb. Ne akarj a bögyében lenni. A tanulságot meg vond le, nem érdemes túl sokat időt energiát pazarolni csapatmunkára. Főiskolán én is mindig megszívtam az ilyen projektmunkákat. De még a munkahelyemen is. Más aratja le mindig a babért, nagyon dühítő. Kevesebb energiabefektetés, és máris könnyebb. :)

2021. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
2: én csak a szabadalomlopás támogatására tudok gondolni. Ugyanez a helyzet.
2021. jan. 6. 11:30
 10/34 A kérdező kommentje:

8: 1. azért nem állnak ki mellettem, mert mint írtam 1 semmit nem csinált a másik meg csak az áttűnéseket állította be.


2. nem fogok egyéniben produkálni semmit, nem fogok lealacsonyodni ehhez a gyökérhez. Produkáltam eleget, megcsináltam a prezit.

2021. jan. 6. 11:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!