Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rettentően igazságtalan...

Rettentően igazságtalan tanárra hogyan lehet hatni?

Figyelt kérdés

Kémián 3-mas csoportokban kell ppt előadást készíteni egész évben, arra kapunk jegyet. Névsor szerint mennek a csapatok. első három ember, utána második 3 ember.

4 nap alatt a csapatommal össze is dobtunk egy 45 diás prezit, én összesen 13 órát dolgoztam rajta. a 4 nap alatt. infót gyűjtöttem, összeállítottam. az informatikai háttérről nem is beszélve (ppt beállításai)


A mai napon nem ismerte fel a mikrofonomat a teams, akárhogy próbálkoztam, olyan volt, mintha nem lenne bedugva. Ezt meg is írtam a tanárnőnek, hogy egyszerűen tehetetlen vagyok, nem tudom működésre bírni.


És mit csinál? Csak annak a két főnek ad jegyet akik tudtak beszélni a csapatból. Az, hogy 1 fő közülünk konkrétan nem csinált semmit, csak felolvasta az általam összerakott szöveget az nem érdekli. Az se, hogy a munka 80%-át én csináltam.


Utólag is írtam neki, hogy számítottam volna a támogatására, majd legközelebb a csapat többi tagjára bízom a ppt öszeállítását, ha ennyit sem ér a munkám. Leírtam neki azt is, hogy ez nagyon nem esett jól az, hogy egy tőlem teljesen független probléma miatt nem tudtam felolvasni a durván egy hét alatt elkészült projektemet és emiatt nem kaphattam rá osztályzatot. Egy rossz szót nem mondtam a tanárnőről, csak leírtam, hogy ha tényleg azt értékeli, hogy felolvassuk a szöveget, akkor ennyi erővel egy percet sem fogok rá szánni, csak a végén felolvasom más munkáját.

És még neki állt feljebb. (Ráadásul úgy, hogy nem én tehetek a problémáról)


Tudtommal arra kapunk jegyet, hogy összeállítottunk egy ppt-t.


2021. jan. 6. 10:39
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Peersze, majd el is hisszük... :DD csak bassza a csőröd, hogy nem olyan válaszokat kaptál, mint amit vártál. A tanárnak igaza volt, neked nem. Kész, pont. Fogadd el. Készülj a kövi előadásra inkább, és javítsd meg a mikrofont.
2021. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Figyelj, mondok egy példát.


Tegyük fel,hogy nem virtuálisan történik, hanem az iskolában.


Mondjuk készülsz egy előadásra csapattal, de rád jön a hasmenés az óra előtt és 45 percen át ülsz a wcn.


1. A tanár nem tud erre jegyet adni, hiszen te nem adtál elő


2. Mivel a csapatmunka lényege, hogy csapatban dolgozzatok, nem tud téged a kész ppt alapján leosztályozni, elvégre te azzal, hogy hozzáadtad a társaid nevét elismerted, hogy te nem egyedül csináltad


3. A csapatmunka úgy jó, ha nem hősködsz, hanem ősztönzöd a többieket, hogy ők csibáljanak ezt meg azt, a munkahelyeden is meglátod majd, hogy egy-két klégának néha oda iell szólni, hogy ezt vagy azt csinálja, ugyanúgy iskolai feladatoknál is meg kell tanulnod csalatban dolgozni, megbeszélni a többiekkel, hogy ki mit csináljon.


***


A leteremtés, amit írtál egyenlő azzal, hogy elástad magad egy életre a tanár előtt, tanároknak nem írunk ilyeneket.


Kapásból három alternatíva is eszembe jutott; egyik pl felveszed videóra a részed ésclejátszod a teamsen, amikor rád kerül a sor, valahogy én se láttam, hogy igyekeztél vba megoldást találni a gondra.


Utólag se látom, hogy megoldást keresnél.

2021. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem tudtam rávenni a zöbbieket, hogy dolgozzanak, akkor meg a megoldás nem az, hogy ráírod a munkádra a nevüket, hanem a tanárnak szólsz, hogy nem csinálnak semmit.
2021. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Amikor iparitanulo voltam, bepakoltuk az oktato Zapor Joskajat ket fa koze az udvaron.
2021. jan. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!