Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rettentően igazságtalan...

Rettentően igazságtalan tanárra hogyan lehet hatni?

Figyelt kérdés

Kémián 3-mas csoportokban kell ppt előadást készíteni egész évben, arra kapunk jegyet. Névsor szerint mennek a csapatok. első három ember, utána második 3 ember.

4 nap alatt a csapatommal össze is dobtunk egy 45 diás prezit, én összesen 13 órát dolgoztam rajta. a 4 nap alatt. infót gyűjtöttem, összeállítottam. az informatikai háttérről nem is beszélve (ppt beállításai)


A mai napon nem ismerte fel a mikrofonomat a teams, akárhogy próbálkoztam, olyan volt, mintha nem lenne bedugva. Ezt meg is írtam a tanárnőnek, hogy egyszerűen tehetetlen vagyok, nem tudom működésre bírni.


És mit csinál? Csak annak a két főnek ad jegyet akik tudtak beszélni a csapatból. Az, hogy 1 fő közülünk konkrétan nem csinált semmit, csak felolvasta az általam összerakott szöveget az nem érdekli. Az se, hogy a munka 80%-át én csináltam.


Utólag is írtam neki, hogy számítottam volna a támogatására, majd legközelebb a csapat többi tagjára bízom a ppt öszeállítását, ha ennyit sem ér a munkám. Leírtam neki azt is, hogy ez nagyon nem esett jól az, hogy egy tőlem teljesen független probléma miatt nem tudtam felolvasni a durván egy hét alatt elkészült projektemet és emiatt nem kaphattam rá osztályzatot. Egy rossz szót nem mondtam a tanárnőről, csak leírtam, hogy ha tényleg azt értékeli, hogy felolvassuk a szöveget, akkor ennyi erővel egy percet sem fogok rá szánni, csak a végén felolvasom más munkáját.

És még neki állt feljebb. (Ráadásul úgy, hogy nem én tehetek a problémáról)


Tudtommal arra kapunk jegyet, hogy összeállítottunk egy ppt-t.


2021. jan. 6. 10:39
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%

Ezért kell delegálni a munkát és nem megcsinálni mindent saját magad.

Amikor majd a munkahelyeden ugyanezt eljátszod, akkor hamar észreveheted, hogy más munkáját is te fogod megcsinálni minden egyes alkalommal, sőt, idővel el is várják majd. Talán a főnök is.

A csapatmunka a munkamegosztásról szóljon. Ha az egyik csapattag nem együttműködő, azt a főnöknek(tanárnak) kell jelezni időben.

A tanárt ebben az esetben a végeredmény érdekli, hiába te csináltad a 80%-ot (honnan tudja, hogy nem a másik, aláírtad?). Te nem tudtál beszámolni az eredményről, így mit értékeljen? A szóbeli ugyanúgy része ennek, mint a szöveges prezentáció. A szöveget prezentálod szóban.

Szerintem helyesen járt el a tanár és akkor érdemelsz jegyet, ha te is szóbelizel. Máskor pedig ne dolgozz a többiek helyett.

2021. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

És ezzel nem azt mondom, hogy úristen mekkora katasztrófa, hogy van 15 jegyem, és msot nem kaptam semmit, hanem az, hogy rosszul esik a tanár viselkedése és hozzáállása. Ha én szépen szólok hozzá ő még le is basz utána.


Engem basz le, mert nem működött a mikrofonom? Hogy van ez?

Én vagyok a felkészületlen önző, aki még a szünetben is csinálja a tanárnak a prezit? Főleg úgy, hogy a csapat többi tagja csak bassza a rezet?

2021. jan. 6. 11:40
 13/34 A kérdező kommentje:

4-es. Te drága. az ennél durvább dolgokra ügyvéddel kell válaszolni. Ugye tudod? Mérnököknél, ha bárkinek a terveit lekopizzák tudod mit kapnak? 40 évre leültetik!


Persze a diák semmit nem jelent, a tanár szava viszont szent.

Ez inkább szomorú.

2021. jan. 6. 11:46
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

És azóta sem működik a miki? Mert még dél sincs ám, ennyi idő alatt a windózt is újrarakom ötször, vagy veszek egy 600 Ft-os mikrofont.

Te pedig miért emberkedsz a technikai gondok miatt? Nem magyarázkodni kell, hanem szólni a tanárnak, hogy a következő órán te is szeretnéd pótolni a szóbeli részt, hogy megkaphasd a jegyed.

Mit csináltál? Lelkifröccsöt nyomtál a tanárodnak, miközben helyesen járt el: a technikai feltételek hiánya miatt nem tudott értékelni.

Szerintem vegyél vissza.

2021. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
3%
Örülj neki, hogy nem kaptál egyest, amiért nem vettél részt az órán, és nem teljesítetted a feladatod.
2021. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, de ha nem működik a mikrofonpista, akkor arról márpedig csak te tehetsz. Mondjuk azóta talán volt annyi eszed, hogy megcsináld, vagy vegyél egy másikat. Az, hogy csak széttárod a karod és "hátezvannemtudokmittenni", az a tanárt nem fogja érdekelni.
2021. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
10%
A "nem megy a mikrofon!" az új "megette a leckét a kutya!"?
2021. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
25%
Na ez az, szerinted napi hányszor hallgatják azt a tanárok, hogy nem jó a mikrofon, nincs internetkapcsolat, kamera, stb... így jártál, fogadd el. Senki nem kérte, hogy más helyett dolgozz, meg még a szünetedet is erre áldozd, úgyhogy hiába mártírkodsz, nem lesz igazad. Előadás volt, előadtál valamit? Nem. Ha beteg vagy, és nem mész iskolába, nem fogsz te is ötöst kapni, csakmert a többi gyerek lefelelt órán. Azt is kikéred magadnak?
2021. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
92%
A tanár tényleg nem tudatja, ki mennyi munkát fektetett a pptbe, a gond inkább az, hogy normálisan nem lehetett vele megbeszélni a helyzetet. A digitális oktatásban a tanárnak rugalmasan kell kezelnie, ha technikai probléma adódik.
2021. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
55%

Rugalmasan kezelte: nem adott jegyet. Gondolom nem azt mondta, hogy erre a kérdező a büdös életben nem fog osztályzatot kapni, csak pótolnia kell, amikor lesz lehetőség.

Mit csinált? Elkezdte érzelmileg zsarolni és manipulálni a tanárt (ez igazságtalan, nem esett jól).

Aztán megsértődött, hogy nem jött be, nem volt rá fogékony.

A "kihanemén" új diák archetípusa, aki különleges bánásmódot igényel, mert ő most áldozat. Különben is, a jogok! Ötöst a nulla feleletre!

Milyen érdekes, hogy amikor nyomni kell a játékokat, akkor sosincs technikai problémája senkinek, amit ne oldhatna meg 2 perc alatt. Skandallum!

Egyébként volt megoldás: fel kell hívni a tanár mobilját és lefelelni neki 5 percben, máris megvan a jegy.

2021. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!