Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
 151/184 anonim ***** válasza:
29%
Csak 180 napot "dolgozom" egy évben! ^_^ Lehet utánam csinálni, pupákok!
2021. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/184 anonim ***** válasza:
55%

Te választottad! Nem kell játszani az áldozati bárányt.

Mások is dolgoznak ennyit, rendőrök, tűzoltók, orvosok és még páran. Őket mégsem utálják és ennyi panasz sincs rájuk. Pedig az ő munkájuk is ilyen fontos.

De mi ez a stílus, hogy pupákok?

Egyre lejjebb süllyedtek.

Ha nem tudtok érdemben hozzászólni, akkor legalább ne rontsátok mégjobban a megítéléseteken.

2021. máj. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/184 Micimacko67 ***** válasza:
85%

A tanárokat szidó zümmögő kórustól kérdezném...

OK, tételezzük fel, igazatok van és a mai tanító/tanár generáció jelentős része alkalmatlan a pályára és több kárt tesz, mint hasznot hoz...

Mi a véleményetek a mai szülőkről? Ők egytől-egyig alkalmasak a gyerek nevelésre? Megfelelő módon át tudják adni azokat az emberi értékeket a gyerekeiknek amire egy normál társadalomban szükség van?

Alkalmasak a mai szülők arra a felelősségteljes feladatra amit egy gyerek nevelése jelent? Valaki itt emlegette a tanárok felelősségét! A szülőknek nincs ilyen?

2021. máj. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/184 anonim ***** válasza:
63%
A szülőknek természetesen nagyobb felelőssége lenne, de pont a tanár lenne az, aki enyhíteni tudná egy idióta szülő okozta ártalmakat, esetleg jelezni tudná, hogy ki kellene emelni a gyereket a bántalmazó környezetből. Helyette mit csinál az átlag tanár? Beáll a szülő mellé bántalmazni, mert meglepő módon a bántalmazott gyerek nem hatosra fog teljesíteni és igen, nem biztos, hogy megfelelően fog viselkedni.
2021. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/184 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó kettő, én a tanárok és a szülők nagy részét nem tartom megfelelőnek a feladatukra!

Elmondom miért gondolom így: idegbetegek, türelmetlenek, agresszívak, azt hiszik, hogy ők mindent jól csinálnak, nem élvezik, hanem idővel egyre jobban elveszítik a türelmüket.

Sajnos kevés jó szülő és tanár van. Pedig mind a kettő szerep nagyon fontos.

2021. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/184 anonim ***** válasza:
76%

"Nem úgy kéne pontozni, ahogy akarunk. Akinek van egy kos esze, az tudja."

Annyi kos eszünk van, ne aggódjál, hogy tudjuk, bizony úgy pontoz itt mindenki, ahogy csak akar. Ezt mi belekalkuláljuk. Neked is érdemes lenne, akkor nem lennél kiakadva.


"Azt kéne nézni, hogy mi az igazság, ahogy már sokan írták."

És azt majd pont te mondod meg, hogy mi az igazság, ugye? :)


"Ha mindenki a szíve szerint pontozna, akkor mi értelme van?"

Ha nem látod értelmét, ne nézd, hogy mi a pontozás eredménye és kész. Esetleg ne is használd a gyakorit, mert ez bizony ilyen.


"Itt az utolsó videóra és az alatta lévő kommentekre miért nem reagáltok?"

Én azért nem, mert meg sem néztem. Ha ide jövök, akkor nem videókat akarok nézegetni, még akkor sem feltétlenül, ha témába vág. Legalábbis most épp nem.


"De a semmint tudtok itt vitatkozni."

Nem a semmin, csak ezek szerint még nem sikerült megértened, hogy min. :)

2021. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/184 anonim ***** válasza:
76%

"meg lehet kérdezni a szülőket és diákokat, hogy hány tanárt tartanak megfelelőnek"

Megkérdeztük. Más lett az eredménye a kérdezősködésnek, mint amit vártál. És akkor most hogyan tovább? :)


"Még a kollégáitok is rosszat mondanak rólatok."

A te kollégáid (a diákok) is rosszat mondanak rólatok (diákokról). Ebből egyenesen következik, hogy te is rossz diák vagy?

2021. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/184 anonim ***** válasza:
76%

"Te választottad! Nem kell játszani az áldozati bárányt."

Annak sem, aki irigykedik, hogy a tanárok csak ennyit és ennyit dolgoznak. Miért nem választja, hogy ő is tanár legyen? Bármikor megtehetné. Ha mást választ mégis, akkor meg ne fájjon neki, hogy a tanárok csak annyit dolgoznak, amennyit (szerinte), mert nagyon nem lát bele. Ha kipróbálná, rájönne, hogy egy tanár nem csak akkor dolgozik, amikor épp órát tart, hanem többek között pl. akkor is, amikor diákoknak válaszolgat pl. ezen az oldalon. Persze, hogy ez nem kötelező része a munkájának. De része. Nagyon sok mindent megtudhat a diákokról a kérdéseken és hozzászólásokon keresztül. Ha ezzel is tölti az idejét, akkor ez is a munkája részévé válik. Ha ahelyett, hogy most is gyakorolom, hogy hogyan legyek türelmes a kamaszokkal, csak mondjuk a körmeimet festegetném, attól nem fejlődnék szakmailag. Ettől viszont igen.


"Mások is dolgoznak ennyit, rendőrök, tűzoltók, orvosok és még páran. Őket mégsem utálják és ennyi panasz sincs rájuk."

Jaj, dehogynem. Nézd csak meg az egészségügyi ellátásokkal kapcsolatos kérdéseket meg válaszokat például, mindjárt meglátod, hogy az orvosokra is mondanak mindenfélét. Főleg azok, akik azt hiszik, hogy egy orvos csak napi 3-4 órát dolgozik, hiszen csak annyit rendel. Pedig nagyon nem. Mint ahogy egy tanár sem csak annyi órát dolgozik, ahány órát tart.


"Pedig az ő munkájuk is ilyen fontos."

Nem vettem észre, hogy bárki is vitatta volna. Egyébként meg mindenkinek a munkája egyformán fontos. Mindenkié.

2021. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/184 anonim ***** válasza:
76%

"Helyette mit csinál az átlag tanár?"

Ja, hogy az átlag tanárról beszélünk? Akkor tegyük mellé az átlag diákot, aki

- nem saját maga írja meg a házit, hanem óra előtt lemásolja valakiről pár perc alatt

- egész óra alatt bekapcsolva tartja a mobilját, és használja is, ahelyett, hogy a tanárra, a tananyagra figyelne

- puskázik a dolgozatoknál és/vagy összedolgozik valakivel, nehogy kiderüljön, hogy semmit se tanult

- otthon panaszkodik a tanárra, mire a szülők különtanárt fogadnak mellé, mert az iskolai hülye (holott valójában az iskolai tanárainak így esélyük sincs arra, hogy bebizonyíthassák, hogy igenis meg tudják tanítani a gyereknek az anyagot ők maguk is)

- nem olvassa el a kötelező olvasmányokat, hanem itt, a gyk-n kér segítséget, hogy megtudja, miről szól egy adott regény (mert még ahhoz is ostoba, hogy más forrást keressen)

- stb.

2021. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/184 anonim ***** válasza:
76%

"Nem úgy kéne pontozni, ahogy akarunk. ... Azt kéne nézni, hogy mi az igazság"

Mondjuk az az igazság, hogy 2 + 2 = 4. Akkor mi értelme lenne ezt megszavaztatni?

Az igazságról nincs értelme szavazást nyitni. Csak olyasmikről, amikről mindenkinek más és más lehet a véleménye. De akkor meg el kell fogadni eleve, hogy igen, ezt bizony mindenki máshogyan látja, tehát nem a szavazással lesz baj, ha majd nem mindenki egyformán szavaz, hanem ilyen az élet.

2021. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!