Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/184 anonim ***** válasza:
36%

Vártam ezt a részt!

Mert, ha valami nem tetszik, akkor az hazugság.

Érett hozzáállás.

Olvasgass itt az oldalon, hányan írjak, hogy kikezdett velük a tanár, vagy kapcsolatban vannak.

Így kezdődött évekkel ezelőtt.

Egyik fiú barátomat a tesi tanárja fogdosta. Akkor volt 12 éves.

Biztos egy férfi is csak kitalálta.

Ezek után fognatok be a szátokat!

Nem hogy még itt hazugoztok és támadjátok az embereket.

2021. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/184 anonim ***** válasza:
31%

Látom a tanárok nagyon lepontozzák a válaszokat. xD

A matek tanár 4év letelte alatt egyszer sem köszönt egy diáknak sem és ő sem mosolygott egyszer sem

Ha nem értünk valamit és megkérdezzük, új tananyagnál is, akkor: nem figyeltünk és hülyék vagyunk.

Szerinte az osztályban mindenki az, mert nem értjük meg a matekot egyből. Egy rosszul tanító tanártól xD

Az osztályban sokan buktak, a többiek gyenge kettesek és hármasok.

EGY osztálytársam kivéve. Ő megteheti, hogy magántanárhoz jár.

Akkor most 23 ember hülye, olyanok, akik más tantárgyból jók?

Vagy a tanár az, akinél minden osztály így van?

2021. ápr. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/184 anonim ***** válasza:
32%
Ez egy tanár a sok közül. Tegyük fel, hogy jól látod. És? Ebből mi következik a többi tanárra nézve? Remélem, a többi, jó tanárodtól annyit már megtanultál, hogy nem szabad általánosítani...
2021. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/184 anonim válasza:
37%

Azért írok most ide a sok diplomás meg ilyen végzettségű meg olyan végzettségű felnőtt közé, hogy egy diák véleményét is leírjam aki benne él.


8.-ikos vagyok, idén felvételiztem gimibe. Vannak olyan tanárok akik egyszerűen nem akarnak tanítani, de ez mindenhol van. De vannak olyan tanárok is akik a gyerekek érdekeit nézik és akármikor lehet feléjük fordulni még akár nem az iskolával kapcsolatban is. És szerintem ezek a tanárok megérdemelhetnék a nagyobb fizetést, mert amellett, hogy színvonalasan oktatnak a diákokkal is törödnek. Kétségtelen, hogy azok a tanárok akik nem tanítanak rendesen vagy egyszerűen nem alkalmasak a pályára azok ne is kapjanak többet mint most.


Ezen kívül, szerintem egy tanárnak az is a feladata, hogy rendet tartson az órán és az a tanár aki rendet tud tartani egy órán annak nem is lesz sok gondja azzal, hogy mennyire adják meg neki a tisztelet.

2021. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/184 anonim ***** válasza:
82%

Ez így van most is: azok kapnak több pénzt, akik rendesen tanítanak, és alkalmasak a pályára. Csak nem a diákokra bízzák ennek a megítélését. Még szép. :) (Lásd: pedagógusminősítési rendszer)

De nem is ez a baj. Hanem az, hogy havi nettó 25 ezerrel kapnak csak többet, az meg mi?...

2021. ápr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/184 anonim ***** válasza:
38%

Valaki írja, hogy egy ember véleménye.

Itt egy ember írt??

Azt is írták, hogy 8 év történéseiről mesélhetne.

Azt is kérték, hogy kérdezzenek meg pár ezer embert.

Akkor kiderülne, hogy hány jó tanár van.

Sajnos ez nem történik meg, de az emberek attól még tudnak mesélni.

Nem bíznád a diákra?

Pedig ők látják és szenvedik meg az igazságot.

A tanárok és akik velük tartanak, elég nagy butaságokat írnak.

A tanárok tanítsanak jól, érdekeljék a gyerekek, ne legyenek idegbetegek és AKKOR majd megérdemlik az emelést.

2021. ápr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/184 anonim ***** válasza:
82%

"Nem bíznád a diákra?

Pedig ők látják és szenvedik meg az igazságot."

Az igazságot... Nem, azt szenvedik meg, ha rossz tanáruk van. Ha viszont jó, azt nem szenvedik meg, pedig az is az igazság: mert az az igazság, hogy vannak jó tanárok is. Sőt, ők vannak többségben.


Tehát te 6 éves gyerekekre bíznád, hogy eldöntsék, a szüleidet kirúgják-e vagy ne, ha pedagógusként dolgoznának? Kicsit gondold már tovább!

2021. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/184 anonim ***** válasza:
38%

Az luxus kell legyen, hogy jó a tanár??

Mert szerintem ALAP dolog, hogy jól végezzük a munkánkat, főleg egy tanár!

Talán ajándékozzuk is meg őket? :D

Ki mondta, hogy ők vannak többségben? Csak a tanárok!

Nekem senki!

Mindenhol csak ellenpélda van. Itt is.

6 éves gyerek: elsős. Ő még nem elég okos ehhez, de egy 16 éves már elég értelmes!

Kérlek gondolkozzatok kicsit, mert egyre több hülyeséget írtok. Feleslegesen húzzatok az időnket és a saját intelligenciátok is kiderül..

Érdekes, hogy mi mindenre tudunk válaszolni.

De ti egyik példára és írásunkra sem tudtatok értelmesen reagálni.

2021. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/184 anonim ***** válasza:
66%

#128

Te olyan baromságokat írsz, hogy inkább le sem áll veled vitatkozni az ember. Szerinted rendjén van az, hogy egy 16 éves gyerek ítélje meg egy többdiplomás ember munkáját? Gondolkozz már mielőtt ideböfög az ostoba pofád valamit! A tanárok ellenőrzésére vannak képzett szakemberek. Sok 16 éves gyerek direkt rosszul pontozná a tanárt. Szerinted egy szakmunkásképzőben a cigánytelep kéne, hogy pontozni a többdiplomás tanárt? Te olyan ostoba vagy, hogy nem éri meg vitába szállni veled.

2021. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/184 anonim ***** válasza:
38%

Figyelj oda, hogy beszélsz, mert itt senki sem az anyád!

Aki nem tudott megnevelni.

Kíváncsi vagyok neked hány diplomád lehet. :D

Egyik érvre és tapasztalatra sem reagáltatok.

A tinik nem gonosz lények, hogy direkt tönkretegyék egy ember életét. Ha nem kedvelik a tanárt, akkor annak oka van.

Utálod a gyerekeket? Azok alapján ahogy róluk írsz.

Gondolom tanár is vagy.

Más ember nem tanul? Más embernek nincsenek diplomái?

Csak a tanároknak?

Csak tudod mások rendesen dolgoznak és nem utálja őket senki, főleg nem ennyien!

A stílusod alapján te is lehetnél roma.

Előbb reagálj az itt leírt tapasztalatokra, ne másról beszélj!

Főleg nem ilyen stílusban.

Szerintem elég jól levehető, hogy ki a hülye.

Aki nem fogja fel a tapasztalatokat és másról beszél, kötekszik, hülyézi az embereket, vagy az akinek van tapasztalata és azok alapján megosztja a véleményét?

Ilyen korlátolt ember ne írjon nekem többet!

Mert vitatkozni csak értelmesekkel lehet.

Menj inkább és végezd rendesen a munkád, ne itt szégyenítsd tovább a tanárokat!

2021. ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!