Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezt csak én érzem igazságtalan...

Ezt csak én érzem igazságtalannak? Tényleg a drága tanárok megérdemelnék ezt??? Ti mit gondoltok??

Figyelt kérdés

Nem akartam facebookon kommentelni, mert sajnos ismerősöm a gyermekem pár tanára. Egyre több posztot/ tv műsort látok/ olvasok mindehol, ahol a tanárok fizetéséről filozofálnak. Tudni kell, hogy jogászként teszem fel a kérdést, nem pedig egy kevésbé iskolázott, szűklátókörű emberként. Félreértés ne essék, nem felvágni szeretnék, meg senkit sem nezék le, csak szeretném, hogy lássátok, hogy van némi rálátásom a dolgokra. A gyermekem 11-es most. A főbb tantárgyakat tanító tanárok közül legalább 4 olyan van, akinek a magyarázása, tanítása a stílusa a nullával egyenlő, megkeseredettek és életuntak. Már az mellékes, hogy majdnem minden gyerek, minden érettségi tantárgyból magánórára jár, a tanárok ,, tökéletes" tanítása miatt, de a covid óta mintha a gyerekemnek nem lenne iskolája. Tavaly 2 tantágyon kívül semmilyen óra nem volt online megtartva, sok tanár még a házi feladatot se volt hajlandó megnézni, (,, biztos valahol megvan a megoldás"). Most se sok van, de most kötelezővé tettek pár dolgot, de heti 1 matek/magyat/ töri/ nyelvi óra van a tananyag többi részét meg magának megtanulja a gyerek vagy magántanárt fizet. Hagyjuk az én tapasztalataimat. Nézzük meg az átlag tanárokat. Átlagosan heti 20-25 órájuk van, ha mesterpedagógus akkor meg van 1 szabadnapja is a héten. Téli/ nyári/ tavaszi stb szünet ugyanúgy őket is megilleti, ( fizetéssel ) és a gyerekem magántanára is megmondta, nyáron is heti max 1-szer kell bejárni, akkor is kb. 4 órát felügyelni... Ezen kívül nem tudom még hány szabadságuk van, amit bármikor kivehetnek. Egy különóra itt Pesten 4000-5000-nél kezdődik, s tekintve, hogy manapság a nyelvvizsga/ érettségi magántanárnélkül lehetetlen, hát úgy gondolom nem rossz business. A legtöbb tanár, aki veszi a fáradtságot és tanít, a pályája elején elkészített ppt-ből/ vagy jegyzetből kell dolgoznia, ez ugyanúgy igaz a dolgozatokra is, aminek a fiam osztályában átlagos javítása ideje 2 hét, bár van olyan dolgozata is, ami már 1 hónapja bent van és még mindig nincs eredmény, a krétában sem, mert nincs olyan nap, hogy ne nézném meg! Most elképzeltem, hogy mi lenne ha én 2 hétig halogatnék valamit... Szedhetném a sátorfámat az is biztos. És ami a legelkeserítőbb, hogy a diákoknak panaszkodnak, hogy nekik milyen rossz az életük, meg hogy a diplomás átlagbér 60%-át kapják csak meg, pedig ők is egyetemet végzettek. Könyörgöm,a gyereket órán tanítani kell, nem pedig egyéni problémákkal zaklatni, másodszor meg gondolom egy tanárt se kényszerítettek arra, hogy tanár legyen. Szörnyű, borzasztó... magyar oktatás... Én megmondom őszintén kimerült, kialvatlan jogászt, orvost, mérnököt is láttam már, de valahogy tanárt még valahogy sosem.. Mikor hallom, hogy a mai gyerekekkel nehéz... Aláírom.Nehéz. Nekem is van, tudom milyen, de változunk, haladunk,s fel kell venni a ritmust a fiatalsággal, mert különben csak minket fognak utálni és azt érjük el, hogy önbizalomhiányosak lesznek, nem lesznek barátaik, s ellenségként fognak a nevelőikre tekinteni. Meg különben is a tanár erre esküdött fel, neki ez a hivatása.

Megmondom őszintén egy petákkal nem emelném a fizetesüket, mert nem érdemlik meg.



2021. jan. 9. 23:40
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/184 anonim ***** válasza:
13%

Felesleges nekik írni.

Azért nem annyira buták, hogy bevallják: igenis igazak ezek.

Vagy annyira jónak gondolják magukat, már csak a hivatásuk miatt is, hogy sosem jönnének rá, hogy ezek tényleg léteznek.

Ha meg tudják, csak nem ismerik be, az még ijesztőbb.

Szegény kommentelő-109 miket írt le és ahelyett hogy belátják, esetleg azok a tanárok helyért elnézést kérnének, képesek voltak 0-ra értékelni.

Leszakad az arcom.

Most itt tényleg megmutatták, hogy mennyire érdeklik őket a gyerekek.

2021. ápr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/184 Micimacko67 ***** válasza:
79%

#109, nem szerencsés a saját negatív tapasztalataidat kivetíteni mindenkire.

Dobálóztál itt valami 80 %-kal...

Tisztában vagy te ennek a jelentésével?

Kíváncsiságból megnéztem, hogy kb hány tanár tanít ma az országban.

Kb 120.000 főről beszélhetünk napjainkban...Ebben nincsenek benne a felsőoktatásban dolgozó oktatók!

Ez alapján és a te %-od alapján minimum 96.000 tanárt neveztél hulladéknak, emberileg alkalmatlannak erre a pályára...

Ez csak egy kis játék volt a számokkal!

Egyébként mielőtt nekem esik az itteni zümmögő kórus, nem nem vagyok tanár!

Műszaki pályán dolgozom...

2021. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/184 anonim ***** válasza:
76%

109-Vagyok

Jó reggelt mindenkinek!

Örülök, hogy volt aki megértett! :)

Olvastad, hogy nem csak a saját tapasztalataimból beszélek??

Én is gyerekekkel foglalkozom, nem írom le, hogy mivel, mert akkor engem is támadnának a munkámmal.

Ha tetszik, ha nem, kevés a rendes tanár.

Nem kell ehhez matematikusnak lennem.

Kérlek kérdezzetek meg pár ezer általános iskolást, középiskolást, egyetemi hallgatót és felnőttet is.

Meglátjátok, hogy hányan tisztelik, szeretik és gondolják jónak a tanáraikat.

Ez csak pár ember.

Én 8 éve dolgozom, 8 év történeteit elmesélhetném.

Csak nem akartam még hosszabb kommentet írni.

Amint látod az előző is egy 0 szerintetek.

Ha nincs belátásod a dolgokba, akkor minek kell belekötni valakibe?

Hadd reagáljanak szépen ők ezekre a dolgokra.

De már írták, hogy miért nem fognak.

De pontozni tudnak. :D

2021. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/184 Micimacko67 ***** válasza:
69%

112-es vagyok...

Az, hogy mennyire van belelátásom és mennyire nem ezekbe dolgokba, ezen természetesen lehet vitatkozni...


Bármennyire is meglepő valaha én is jártam iskolába, esetleg talán a saját bőrömön is tapasztaltam néhány dolgot...

Továbbá gyakorló szülőként két gyerekkel csináltam végig az iskolai éveket, esetleg innen is lehet némi rálátásom!


Azzal nem vitatkozom, hogy sok tanár nem alkalmas arra a pályára, ahogy ezt szinte minden foglalkozás művelőiről is el lehet mondani!

A mai tanár ellenes közhangulatban (amit sok esetben a politikusok is gerjesztenek), a tanárok gyakorlatilag semmilyen segítséget nem kapnak a társadalomtól, ezen belül főként a szülőktől!


Mert az én gyerekem sosem lehet buta, rossz, neveletlen, mert én vagyok a tökéletes szülő! Csak a tanár tehet arról, hogy a gyerekem pofázik, figyelmetlen, égetnivaló az tanórákon...

Az én gyerekem ne mondja már meg egy tanár, hogy mit csináljon...


Kicsit extrém példa, de sokan emlékezhetnek a francia tanár lefejezésének az esetére...az a diáklány utólag beismerte, hogy hazudott otthon az apjának az órai dolgokról! Mi lett a vége?


Ez kicsiben a mai magyar viszonyok között is előfordul!

A gyerek előadja a hattyú halálát otthon, szülő berohan...s közben kiderül, hogy nem is úgy volt...

2021. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/184 anonim ***** válasza:
76%

109- Sokan mondták már nekem, hogy a tanár olyan, mint a pap.

Kezdem ezt megérteni.

Magas lovon ülnek nagyon felsőbbrendűnek, okosabbnak érzik magukat.

Közben meg a legtöbbel elég sok probléma van.

Amit az utolsó írt, abban van igazság!

De MINDIG ezzel védekeznek!

Ezekre mind tudnék válaszolni, de szerintem a 109-es elég okos és sok tapasztalata van, így meghagyom neki.

Azt viszont érdekesnek tartom, hogy 3 embernek több tapasztalata van, mint olyannak, aki 8 éve dolgozik gyerekekkel.

Azért gondolkozz már. Nem vagy a testőrük, hogy megvédd őket.

Majd ők megteszik. Ahogy ezelőtt is. Rengetegen támadták a kérdezőt.

Olyan vagy mint ők, csak az egyik oldalát látod és nem fogod fel amit a másik ír.

Szerintem több szülő és diák fog jönni, akkor nehezebb lesz mindenkire rátámadni. :D

2021. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/184 anonim ***** válasza:
76%

109-Vagyok

Volt amire válaszoltak, azt nem ismétlem el.

Más foglalkozású emberekre is el lehet ezt mondani, de nem gyerekkel foglalkoznak, ilyen arányban, nem ilyen fontos munkában és nem okoznak örök sebeket!

A legtöbb ember nem buta, kevesen hisznek a politikusoknak.

Hogy nem szeretik őket, annak oka van. Már láttál itt is eleget.

Vannak ilyen szülők, akiket írsz, de mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja!

A gyerek rossz, felesel, nem figyel?

Ez mindenkivel előfordul.

Sok az a 8-10 óra, pörögnek, unalmas az óra.

Azért gyerek!

Tudni kell kezelni egy tanárnak. Ha a gyerekek nem figyelnek, akkor nem tanít jól, érthetően és érdekesen.

Suliban a mi osztályunk volt a legrosszabb. Felgyújtották a függönyt, cigiztek, feleseltek.

Ezt egy színvonalas iskolában!

Mégis érdekes, hogy amikor egy jól tanító, kedves tanár tartotta az órát, akkor mindenki figyelt és érdekelte a tananyag.

Pszichológiához és az állásukhoz értenének, akkor velük is így lenne!

2021. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/184 anonim ***** válasza:
80%
Egy apró történet... Gimi nulladikban meghalt mind a két nagymamám, a szüleim majdnem elváltak, és nem igazán voltak barátaim, így utólag azonnali pszichológusi segítségre lett volna szükségem. Egyetlen tanárt nem érdekelt mi van velem, el lettem könyvelve hülyének, mert nem voltak jók a jegyeim... Eltelt 16 év, orvos vagyok, dolgoztam intenzív osztályon, láttam leszakadt testrészeket, sok szörnyű dolgot, érdekes módon rémálmaim egyedül a gimnáziummal kapcsolatban vannak... Az a helyzet, hogyha az átlag orvos úgy dolgozna, mint az átlag tanár, akkor az EÜ tizenötször összeomlott volna már. Ráadásul betegként messze ők a legidiótábbak az átlag 8 általánost sem végzett romával kevesebb gond van mint velük. Szóval részemről az alapfelállás az, hogy a gyerekemnek igaza van, mert tudom milyen a tanárok többsége.
2021. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/184 anonim ***** válasza:
84%

Barátnőm egy kiskori trauma miatt dadogott és a tanárok alázták a legjobban.

Nem csak a szóbeli feleléseknél. Gyorsabban, nem tudsz beszélni, nem tudod ezért a tananyagot, milyen felnőtt lesz belőled.

19 évesen azt mondták rá, hogy pisis, menjen el a sarokba sírni.

A másik barátnőm meg duci volt a tesi tanár minden alkalommal megalázta.

Neki mindenből többet kellet.

Egyszer el is ájult.

Ennyit a tanárokról.

2021. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/184 anonim ***** válasza:
43%

Középben kikezdett velem az egyik tanár. Előszőr csak nézet, "véletlenül" hozzáért a kezemhez és Facen üzeneteket írt.

Majd amiután nemet mondtam és kértem, hogy fejezze be, mindig engem feleltetett.

Órán csak úgy felszólított, ha nem tudtam válaszolni, az azért volt mert biztos nem a tanulásra megy el az időm, hanem a pasizásra és szexre.

Azt nem bánta volna, ha így lett volna, csak vele.

2021. ápr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/184 anonim ***** válasza:
75%

#119:

Hazudozni azért nem kell minden áron!

2021. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!