Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy nyelvtanár jogosan von le...

Egy nyelvtanár jogosan von le pontot azért, mert nem az ő szerinte megfelelő szót használtam egy magyar szó németre fordításán?

Figyelt kérdés

A dolgozatban a lefordítandó szöveg ez volt:


A piros pénztárca kerek.


Én erre azt írtam, hogy: Die rote Brieftasche ist rund.


EZ A MONDAT HIBÁTLAN!!!!!


De ő azért adott erre NULLA pontot, mert szerinte a Geldbörze szót kellett volna használnom.


A két szó ugyanazt jelenti. Geldbörze, Brieftasche, mindkettő pénztárcát jelent. Egy rohadt szóval nem mondta, hogy csak az ő saját szavait lehet használni. Az egész osztály úgy tudta, hogy mi NÉMETÜL tanulunk nem pedig kihagyva több ezer szót a tanárnénike németjét.


Írtunk neki levelet, hogy tisztelt tanárnő, nem tartjuk helyesnek ezt a megítélését ugyanis egy létező, emberek milliói által használt szóról beszélünk és ÖN kénye kedve szerint ezt eltávolította a létező szavak listájából. A kérdésünk mindvégig ugyanaz: Mégis mi okból nem használhatjuk a Brieftasche szót?


Válaszra se méltatja már 3 napja.


[link]


2021. jan. 26. 17:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
55%
Vannak ilyen esetek. Az egyik ismerősöm mesélte, hogy az ő sulijában voltak nyelvi vizsgák és ő járt külföldön meg vannak külföldi ismerősei. Amikor a vizsgán abban a stílusban kezdett el beszélni, mint a külföldi ismerősei (pl mintha magyarul nem azt mondanád, hogy férfi, hanem pasi), akkor lepontozták, azt hiszem nullára. Pedig a tudása alapján ő képesvolt megértetni magát akülföldiekkel, úgy beszélni a nyelvet, ahogy ők.
2021. jan. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a válasz egyszerű: azt a szót kell megtanulni rá, ami benne volt a német könyv szójegyzékében. Mi a Start! NEU-ból tanultunk, annak mindig volt fejezetek után egy klassz szótára, a szócetli is abból volt, és nem volt bajom vele. Angolból többet tudok 10x mint németből, ott én is szerettem mást írni, például igéknél, amikor az abbahagyni szóra én interrupt meg abandon-t használtam nem a stop szót, de a mondat jó volt vele, ezért pipát kaptam, és kihívott szünetben, hogy ezeket hol tanultam? Mondtam, hogy számítógépes játékokból! XD
2021. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
11# Érettségin sem úgy beszélsz, ahogy a haverokkal otthon. Teljesen természetes, hogy egy nyelvi szóbeli vizsgán számít a választékos és megfelelő szóhasználat.
2021. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13: nyílván, de nem az volt a kérdés. Hanem az, hogy egy nyelvtanilag és minden más ügyileg helyes és hibátlan mondatra mégis hogy adhat nulla pontot, ha a feladat az volt, hogy fordítsa le a mondatot.

Hát tessék, megtettem.

Semmi nem volt kikötve.

2021. jan. 27. 20:56
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak a 11-esnek a válaszára írtam.
2021. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!