Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen szakokra használják a...

Milyen szakokra használják a "büfészak" kifejezést?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy tanári diplomával is lehet keresni 140 ezret, ezek alapján akkor a tanári is büfészaknak minősül?

2021. márc. 16. 15:56
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
39%

Két jellemzője van:

-Relatív könnyű elvégezni

-Nem keresik az ilyen diplomával rendelkező embereket, ezért büfésként fognak dolgozni a gúnyolódás szerint


A tanári szakok biztosan nem ilyenek.

2021. márc. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

"Nem specifikusan keresnek x diplomával valakit, inkább a mind -és skillsetet keresik."


Akkor kimondható az, hogy ha nincsenek mind skilleim, akkor felesleges volt egyetemre jönnöm? Én is úgynevezett büfészakon tanulok, de megbántam.

2021. márc. 16. 16:46
 13/46 anonim ***** válasza:
23%

Nos, én elő példákból vontam le a következtetéseimet. Az, hogy valakinek nincs szüksége végzettségre és tud dolgozni, az nagyon nem keverendő össze azzal, hogy amit felsőfokon tanult, azt használni is tudja és kamatoztatni.

Felesleges túlképzés probléma. Főleg, minek képzel valakit, aki utána telejsen mást fog dolgozni? Azért mert azt szereti tanulni? Akkor a munkáját nem szereti? Ugye felmerül a kérdés, hogy minek tanul valaki színház történelmet, ha utána egy üzleti cégben akar dolgozni, miért nem tanul számvitelt és gazdaságtant?


Szerinted egybites a világ, van a versenyszféra és mindenhova máshova tök mindegy, milyen diplomád van, felvesznek?


Gender study-Val pHd-ző, gimis osztálytársam azt hiszi, hogy milliós fizetése lesz, ha megcsinálja végre a doktoriját. Én 2 MSc-t végeztem el és 15 éve dolgozom. Ő tanul. Önkormányzati segélyből él. Kíváncsi vagyok, mivel te vagy a király és mindent jobban tudsz nálam, hogy milyen állásokat dog tudni betölteni?


Milyen állást tölt be konkrétan egy szanszkrit és latin nyelvet végzett ember?

Tessék konktetizálni. A semmi elég konkrét. De te azt mondod, jól keresnek és megélnek belőle. Nos. Hol?

2021. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
21%
Én arra gondolok,hogy onnan ered , hogy annyira lényegtelen tudást ad át, hogy sehova nem jó az a papír; sehol nem tudsz elhelyezkedni vele, mégis van. És akkor tudod lobogtatni, hogy ott a papírod; de közben lehet, hogy nem nagy szám , mert ugyanannyi a tudásod, mint mégmielőtt beiratkoztál arra a szakra. Tehát pl hogy egy nem annyira okos ember tud vele villogni, és lobogtatni, hogy hú neki ilyen meg olyan végzettsége van; de tehát csak mutatóba, mert amúgy az a papír pl nem túl nagy tudást/tanulást/"eszet" igényelt. De amúgy ez most kicsit sarkítva van, tehát nem 100% pontos, de ezt gondolom tehát a lényegének,és légyszi ne sértődjön meg senki, szeretek mindenkit nagyon.
2021. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
23%

Lepontozni nagyon tudsz, de konkrét állást nem tudsz írni.


Gratulálok. Ennyit arról, hogy ki az értelmes és kivel lehet beszélgetni. Veled nem.

2021. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
13%

*De szal hogy az a papír nem jó semmire, tehát nem ad képzettséget, végzettséget; de a büfében el tudsz helyezkedni vele, mint árus; de tehát pl azt lehet, hogy anélkül a képzés nélkül is tudhattad volna pl;


De tehát nem igényel tul nagy szaktudást, tehát a büfében el lehet helyezkedni vele; mert máshova nem jó; mert annyira értéktelen/annyira értéktelentudásthordozaz a papír.

Tehát ez szal picit ilyen gúnyos humor amikor valaki mondja

És bocsi mindenkinek mégegyszer, és szeretek mindenkit.

2021. márc. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
78%

Semmilyen szakra nem használom a büfészak kifejezést. Tisztelem, ha valaki tovább akar tanulni és energiát fektet bele.

Amúgy mérnök vagyok.

23l

2021. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
28%

Tényeket nézzük meg kedves leponotzó Janik!

Mennyi munkanélküli diplomás van ma Magyarországon? Milyen szakra jártak?

Mennyi azok aránya, akik 5 éven belül hagyják el a szakmájukat?

Mennyi azok aránya, akik 10 éven belül hagyják el a szakmájukat?


Csak, hogy lássam, tényleg értetek-e a témához, vagy szimpla önkifejezésként élitek meg azt, hogy eladjátok a válaszotokat, mint értelmes mondanivalót.

2021. márc. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
85%

"Főleg, minek képzel valakit, aki utána telejsen mást fog dolgozni?"

- tudod, rengeteg ember nem azt dolgozza, amit tanult. Amit 17-18 évesen eldöntesz, hogy érdekel, nem biztos, hogy 5-10-20-30 év múlva is érdekel, vagy később is ugyanúgy el tudsz helyezkedni vele.

Pl. volt munkatársam német és történelem tanár, de most multinál dolgozik, mert nem szeretne éhenhalni, vagy egy csomó közgazdász is van nálunk nem pénzügyi területen, mert ez tetszik nekik, megfizetik őket és szeretik is csinálni.

Vagy most van egy orvos munkatársam, vegyészmérnök is, ők ügyfeleknek demóznak szoftvert. Mit fáj ez neked egyébként?


Visszatérve, hogy a nyelvészek mit dolgoznak: kutatnak, tanítanak, fordítanak, elmennek igazságügyi nyelvésznek, archeológusok mellé stb-stb. De írtam is, hogy valószínűleg ők nem a versenyszférába készülnek, de oda is mehetnek, mert pl. elméleti nyelvészeket szoktak keresni és matematikusokkal szoktal dolgozni AI-n, meg kódolni is szoktak.

Remélem, kielégítő volt a válaszom, de ha továbbra sem tartod értelmesnek, kérdezz nyugodtan, megpróbálhatom még jobban elmagyarázni, ha továbbra sem érted. :)

2021. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
13%
Kettősség van itt! Azt írja, hogy tisztel mindenkit aki tanul. De nem tisztel mindenkit, aki válaszolt és az alapján, amit tanult. :)
2021. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!