Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen szakokra használják a...

Milyen szakokra használják a "büfészak" kifejezést?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy tanári diplomával is lehet keresni 140 ezret, ezek alapján akkor a tanári is büfészaknak minősül?

2021. márc. 16. 15:56
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
48%
dehogy degradálom, csak megpróbáltam definiálni; de azt egy szóval sem mondtam, hogy használom, vagy egyetértek vele; csak úgy gondoltam, hogy jól le tudom írni, hogy akitől hallhatta, mit érthetett alatta.
2021. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
21%

#30 elítéled azt, akiről semmit nem tudsz, azért, mert vélemény formál arról, amiről azt hiszed, hogy semmit nem tud.


Nagyon izgalmas és egyben ironikus a megfogalmazás.

2021. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
62%

Hmmm szóval lekezelően provokálni az embereket szabad és figyelmen kívül hagyni a normális válaszaikat is szabad, de ha ennek megfelelően reagálnak, az már ítélkezés juj.

Nem a fenti válaszoló voltam, csak szúrja a szememet az igazságtalanság.

2021. márc. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
14%
Ugyan azzal az eszközzel harcolsz az ellen, ami zavar, akkor te sem vagy különb. És ez igen. Ez ironikus és érdekes.
2021. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
91%
Te elolvastad egyáltalán a válaszokat? Nem tűnik fel, mekkora szakadék van a két tábor között? Az egyik teljesen normálisan leírta a véleményét, a másik mintha írtani való patkányokról lenne szó, úgy beszélt a "büfé"szakosokról.
2021. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
86%
A válaszokat elolvasva újra megbizonyosodtam róla, hogy kell az a diploma szűrőnek, nagyon sokat mutat az emberről. Lehet nekem esni, de ilyen konfliktuskeresőkre semmi szükségem nincs az életben.
2021. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
27%

Te ebbe bele képzelsz valamit, ami nincs ott. Azért gondolod, hogy patkányokról van szó abban, amit más ír. Ezt hívják projekciónak.


Tudod miközben más szemében látod a szálkát, a sajátodban is észre veszed, hogy benned fortyogó gyűlölet van, ami egész szépen átjárja a lelkedet. A büfészak egy nagyon régi, goromba vicc.

Valószínűleg nem lenne mai napig elő dolog, ha nem lenne mögötte semmilyen valós történet, ami hitelt ad a viccnek és élteti.


Nagyon sokan nem azért mennek egyetemre, mert érdeklik az ott tanultak. Sőt! Nagyon sokan kibuknak az egyetemről. Ha én ezt leírom, hogy nekik nem való a felsőoktatás, akkor én vagyok a te szemedben az, aki másikat patkánynak tartja.


Én matematikát oktatta gimiben és egyetemen. Könnyű volt kiszűrni, hogy ki van ott tanulni és ki nem. És amikor láttam az IFor szakosokat vitatkozni, hogy a 47 pontos dolgozat 60%át nem tudták meghatározni, és nem egy embert, hanem ott volt egy tucat diák és nem tudta megmondani, hogy ő átmenet-e... Akkor pontosan tudom, hogy neked ezek patkányok a szemedben, mert leírtam az igazat róluk. Én meg tudom, hogy vesstegtik a saját idejüket és nem érnek semmit a diplomájukkal.

Sok embert korrepetáltam egyetemen. Olyan embereket, akiknek a matek rémálom volt gimiben. És ezek közül sokan miattam értették meg a matematika gyönyörűségét és kaptak erőt ahhoz, hogy merjenek tanulni. Tudod, talán nem én vagyok az, akit utolsó szemét gec1nek kéne tartanod. De te ezt teszed. Anélkül, hogy ismernél.

Miért? Mert van egy megrögződésed, hogy nem létezik olyan ember, aki semmit nem fog érni a diplomájával.

Én meg többet is ismerek. Sőt! A családomban is van.

De te annyira érzékeny vagy, hogy vakon jársz a világban és tagadsz mindent, ami gond az oktatásban.


Nagy kár, hogy a gimi nem juttat el oda, hogy tudd, neked melyik szak lenne jó. De nem is baj, ha 40 évesen tanulsz egy másik szakot. Sőt! Nagyon is jó dolog, ha észre veszed, hogy amit tanultál az nem használható és ezért új dolgot tanulsz.


A szakot minősíti az, hogy büfészaknak nevezik. Nem az embereket. Ezt nagyon jó lenne megérteni, de eddig ez nem jött át a válaszokból.


Ez a tévedés vezet oda, hogy azt hiszed 35öske, hogy személyeskedésről van szó. Pedig ez az oktatás és a rendszer bírálata.


Aki magyarázza, hogy utána másban be tud tanulni meg mást fog csinálni, az pontosan azt erősíti meg, hogy maga a szak használhatatlan. De ő ezt nem így látja, mert szerinte a szak miatt lesz valaki teljesen más területen erős, az a szaknak köszönhető. Hát itt nekem logikai bukfenc van.


Kutatásban is dolgozom. Ott is vannak tapasztalataim 15 évre visszamenőleg, ami nem sok, de talán több, mint az, hogy patkányozásnak lehessen hívni, amikor azt mondom, az itt dolgozó és szakot váltott kollégák rettenetesen keveset tudnak hasznosítani azokból, amiket az ógörög és színháztörténelmi szakon, vagy filológián tanultak. Tudom, mert órákon át beszéltem velük erről. De csak őket ismerem és nem az összes ember, aki ott végzett.

Azt is tudom, hogy dzsendőrsztádít végző haverom 15 éve kutatja a témát és semmit nem tud felmutatni, de ő doktor lesz.

Egy-egy kivétel, nem tekinthető általánosságnak.

Ami biztos, hogy vannak szakok, ahol a szakmai munkában kevesen helyezkednek el és nagyon sokan munkanélküliek a végzés után.


Ezekkel vitatkozhatsz. De túl kéne lendülni az érzelmeiden, amik miatt patkányozásnak látod azt, ami nem az.

2021. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
87%

Ha már szóba hoztad a projekciót, saját magadra sem ártana kritikus pillantást vetni.

"benned fortyogó gyűlölet van, ami egész szépen átjárja a lelkedet."

"De te annyira érzékeny vagy, hogy vakon jársz a világban és tagadsz mindent, ami gond az oktatásban."

"akit utolsó szemét gec1nek kéne tartanod. De te ezt teszed. Anélkül, hogy ismernél."

Halovány fogalmad nincsen, hogy mi van bennem. És nekem sem rólad, csak az alapján vitatkozom, amit ide írtál. De nem is próbálom meg belédmagyarázni, mi hogyan van a lelkedben. Ez a te eszközöd, tőlem távol áll.

Olyan szinten köze nem volt az írásomnak ezekhez, hogy már már elgondolkodom, hogy talán egy trollt boldogítok azzal, hogy érveket gyűjtök a semmire. Ez megmagyarázná azt is, hogy miért hagyod figyelmen kívül több büfészakozó válaszoló jól láthatóan szándékos bunkózását, míg a másik oldal szájába ilyen szavakat próbálsz adni. Talán nem vagy provokátor, csak nagyon szélsőségesen elfogult a témában.

Ami meg a büfészak jelentését illeti, nem túl hiteles úgy az oktatási rendszerre fogni az egészet, hogy előtted már egy páran kipécézték a "büfészakosokat" csak azt nem akarod észrevenni.

Magának a rendszernek a hibáit kár is lenne tagadni, de a rosszindulatot nem lehet rákenni. Az mindenkinek a saját felelőssége. Az egy más kérdés, hogy te becsukod a szemedet és csak akkor nyitod ki, ha a másik oldalon nem tűrik szó nélkül azt a stílust, amit egyesek - akiket nem akarsz észrevenni - megengednek maguknak.

2021. márc. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
44%
A büfészak az, amit ha befejezel, utána mehetsz a büfébe dolgozni, mert nem tudsz elhelyezkedni vele.
2021. márc. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
35%
39 = 0%
2021. márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!