Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen szakokra használják a...

Milyen szakokra használják a "büfészak" kifejezést?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy tanári diplomával is lehet keresni 140 ezret, ezek alapján akkor a tanári is büfészaknak minősül?

2021. márc. 16. 15:56
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
45%

Hiába nem hiszed el, a diploma nem biztosíték. Az is el tudja végezni, aki értelmetlenül magol :)

Ezek tények. De neked meg nem ez a lényeg, csak hogy tudjál lepontozni és vedd magad és a diplomád a rossz hírnévtől.

2021. márc. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
81%

Én azt vettem észre, hogy főleg olyan szakokra használják, amikről lövésük sincs hogy micsodák valójában.

Én pl. informatikus könyvtáros szakot végeztem, többen mondták nekem hogy ez büfészak, nem fogok találni munkát a szakmámban, minimálbért fogok keresni, stb. Ehhez képest van munkám a szakmámban, amit nagyon szeretek, és az átlagbér felett keresek - igaz hogy nem sokkal, tehát senki ne gondoljon 800 nettókra, de egy kényelmes megélhetést ad, amivel én teljesen elégedett vagyok.

Én nem teljesen értem ezt a hozzáállást, nekem sincs fogalmam róla hogy pontosan milyen munkát lehet végezni egy molekuláris bionika vagy szanszkrit szakkal, de feltételezem hogy aki ezeket választja az tudja, és sok melót rak bele, hogy azt tanulja ami érdekli. Innentől én nem látok rá okot, hogy leszóljam.

2021. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Én büfészaknak tartom a saját szakomat. Nagyon megbántam, hogy ide jöttem és sokkal jobb lett volna ha szakmát tanultam volna
2021. márc. 17. 17:22
 44/46 anonim ***** válasza:
85%
Milyen szakra mentél kérdező? (üdv, egy másik büfészakos)
2021. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, nem muszáj ott tanulnod. Elmehetsz szakmát tanulni, és akkor nem foglalod a helyet mástól, aki szívesen tanulna ott.
2021. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

#44

Közigazgatás-szervező szakra

2021. márc. 17. 19:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!