Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretnél online oktatást?

Szeretnél online oktatást?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a hibrid, mert így, ha lebetegszem, akkor vannak napok, amikr otthon tudok pihengetni és közben nem hiányzom katalógusos óráról, ha nem vagyok annyira halálomon, online be tudok jelentkezni előadásra. Plusz, online óra alatt lehet haverozni is, ami tök jó.

Viszont én szeretem az élő tanítást, van 4 tárgyam, amit úgy tartanak és azokhoz pont kell. 2-nél számolunk, 2 pedig kommunikációs alapú, szóval pont jól jön hozzá a személyes jelenlét.

Ez a "bezárunk mindent" nekem nagyon tönkre szokta tenni a pszichémet, most főleg rossz lenne, mert nagyon jól érzem magam a koliban és az egytemen, szeretem a közeget, ahol vagyok meg a szórakozóhelyeket, ilyesmik és, ha bezár minden, bőréhségem, programhiányom lesz, még, ha beszélünk és talizunk is, akkor is fennáll az, hogy a családommal leszek szinte folyton összezárva (1-2 hét ebből nekem már sok tud lenni) meg, hogy mindig ugyanezen a helyen tanulok (szobám), miközben egyik tesóm szintén tanulna meg átjárkálna, apám hangosaan élvezné az életet, másik tesóm meg vagy aludna/egyéb "#nebeszéljhozzámmertleharapomafejedet!" tevékenységet végezne vagy pedig sikít/ordít/zenét bömböltet maxon. Szóval a zajos koliszoba/folyosói buli egész csendes a házunkhoz képest. Ja meg a másik, hogy anyának így sokkal több ideje lenne kérdezgetni engem és arra sincs olyan sok kedvem mindig válaszolgatni.

2021. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
97%

4 hetet voltam rendesen.

2. hete vagyok online. 1 hetet még biztos online leszünk.

Egyetem.

Az online-t jobban szeretem.



Amúgy a hibrid a legrosszabb.

Otthon se vagy, nincs meg az a kényelem, ami az online oktatással jár. Ráadásul a wi-fi is sz@r. (Otthon van kb 10 Mbps-om. De az stabilan. A bentlakásos 30 körüli, de sokszor leesik 0.2-re, vagy teljesen elmegy... Az megosztott mobilnetem meg csak 5 körüli.)

De mégse jársz rendesen órákra, mint mikor nem volt covid.

2021. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
97%
Én nem merek konkrétan nyilatkozni, mert a legutóbbi körökből megtanultam valamit, mégpedig azt, hogy felesleges rágörcsölni. Ha marad a jelenléti, az természetesen nagyon jól jönne, mert egyrészt motiválóbb számomra, másrészt igyekszem minél több időt a baráti társaságomban tölteni. Viszont ha a járványhelyzet megkívánja, és ezzel emberéleteket védünk meg, jöjjön inkább az online/esetleg hibrid oktatás. Tudom, hogy sokan nem tudják otthonról megoldani normálisan. Nálam kivitelezhető, így azt mondom, ha kell, hát legyen.
2021. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
96%

Végzős egyetemista vagyok, és a tavaszi online félév volt a legcsodásabb dolog, ami egész életemben történt. Mindentbele + szakdolgozós félév volt, SEHOGY nem csináltam volna meg az egészet ezt élőben (ami főleg a beutazgatások, és az időpocsékoló ide-odarohangálások megspórolásának tudható be, nem kellett ilyenen stresszelni). Ha lenne ilyen még egyszer, eskü bevállalnám még a mestert is.

De hogy válaszoljak is a kérdésre: sajnos még mindig itt tanulok, de csak 3 órám van, nos, erre oly mindegy hogy iskolai vagy otthoni:D

2021. nov. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit különlegesebb a helyzetem, estis egyetemista vagyok (ritka állatfaj).

Csakis az online!

Egész egyszerűen hihetetlen, hogy mennyivel egyszerűbb, főleg a kevesebb utazás miatt.

Például ez a hetem úgy jött ki, hogy online hét az egyetemen, zh, ami mindenkinek online lesz és opcionális 100% home office. A zh-ra tanulás mellett egyéb is van, amire készülnöm kell (ezért is vagyok még fent).

Ezt irodába és iskolába bejárással képtelenség lenne kivitelezni.

Szerencsére az a tanár, aki jó gyakorlatot tart, az jó gyakorlatot tart online is. A felvett órákból tök jó készülni a számonkérésekre.


Lehet, hogy le leszek pontozva, mert a többség az, akiknek jobb a jelenléti vagy épp ezért vagy azért (pl labor) csakis az működőképes.

2021. nov. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!