Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Engednétek-e olyan iskolába a...

Engednétek-e olyan iskolába a gyereketeket, ahol nyíltan LMBTQ tanárok tanítanak?

Figyelt kérdés
Amennyiben szavazol és van kedved, kérlek néhány szóban foglald össze a véleményedet, ha pedig csak b*zizni jöttél, menj másik kérdéshez. :)

2022. jan. 25. 11:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%

Még nem vagyok szülő (26 éves férfi vagyok) de nemi irányultságtól függetlenül, szeretném megismerni majd a leendő gyerekeim tanárait fogadóóra keretein belül, ha még manapság van ilyesmi, amikor én voltam gimis akkor volt rá lehetősség.


Be lehetett ülni random 1-2 órára, és megnézni hogy tanít a tanár.

Illetve egyéb forrásból is utána néznék a tanárnak, pl megkérdezni 1-2 volt diákot ,közösségi oldalak stb.


Nekem nagyon rossz élményeim voltam általános/és középiskolában, ezért lennék ilyen "alapos".


Ami nálam kizáró ok lenne, ha LMBTQ tanárról van szó: tanrenden kívüli LMBTQ propaganda túlzott "terjesztése".


Vagy a magánélet kibeszélése az osztállyal, nyilván 1-2 megjegyzés belefér, de az nagyon nem hogy órákat beszél erről, nem halad a tananyag stb.

Hozzáteszem ez heteró tanártól se elfogadott!


(volt ilyen tanárom, k.urvára utáltam :D )

2022. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%
Igen, de csak úgy, ha annyiban mutatkozna meg ez MAXIMUM az oktatásban, mint ahogy a katolikus egyetemen a vallásosság: soha, semmilyen formában nem mosták bele a szakmai tárgyainkba, de voltak órák, ahol beszélgettünk róla tabuk nélkül úgy, hogy inkább megismerje az ember egy hívő világát, de ne legyen leugatva azért, mert ő másképp vélekedik a vallásról. Pl kérdezhettünk olyat, hogy hogyan lehet összeegyeztetni a vallást a tudománnyal és a racionális világgal és az atya szemrebbenés nélkül, türelmesen kifejtette a gondolatait. Ateista vagyok, mint az állat, de ez még nekem is tetszett.
2022. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
97%
Simán járatnám. Attól, hogy valaki LMBTQ tagja nem fogja a tanárbácsi tollboában csillámtangában tanítani a gyerekeket. De ottvan a most felkapott Szomjas Jennyfer ( Lady Szomjas), aki szintén nyíltan vállalja a melegségét, de amúgy ha nem mondaná senki, akkor nem is jönnének rá, vagy vannak olyan pasik, akik jobban néznek ki nőként, mint jó pár nő. Inkább az elfogadásra kell tenni a hangsúlyt. Van egy nagyon pattanásos fiú haverom. Mondtam neki, hogy ha lenne egy jó bőrápolási rutinja, meg ha elfedné a hegeket egy kis alapozóval, akkor nem kéne szégyellősködnie. Azt mondja, ha kiderülne, hogy alapozza a fejét, akkor a többi fiú kiröhögné és búzának tartaná. És ez még nem is az, hogy lakozza a körmét, csak annyi, hogy törődik a bőrével.
2022. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%

#22 Azért ez nem teljesen igaz, vallásos középsuli/ egyetemen is szoktak tanárok vallásosan megnyilatkozni.


Attól még hogy valaki nem titkolja hogy meleg, az nem azt jelenti hogy szivárványban fogja futtatni a tantermet és állandóan a szexualitásáról beszélne, úgy ahogy egy hetero tanár sem beszéli ki a szexuális életét órákon. Felvilágosító órákon meg szerintem plusz dolog az hogy mondjuk középsulis gyerekek tudnak tőle kérdezni olyan dolgokat amit egy heteroszexuálistól nem tudna.

Az ha valaki kéretlenül beszél nem tananyaggal kapcsolatos dologról az más kérdés, de ezt sztem minden tanárnál negatívum.

2022. jan. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
87%

24

5 évig a Pázmányra jártam, a SAJÁT tapasztalataim írtam le...

2022. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
90%
Addig oké is, csak nem ez a jellemző. Egyházi iskolába szinte kizárt hogy nem nyomatják erőszakosan a vallásos dolgokat.
2022. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

#25 Attól függ milyen szakra mész és milyen háttere van az adott oktatónak. (és most nem hittudományra és hasonló dolgokra gondolok ott elég egyértelmű) Ugyanúgy tapasztalatból mondom :D


Középiskolák meg mégrosszabbak nekem egy evangélikusba kellett járnom mert ez volt a legközelebbi normális gimi a környéken. Mindent vallással magyaráztak kb. És a felvilágosítás is ilyen volt ami még rosszabb

2022. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Olyan iskolába, ahol a szakmai tudásuk alapján, és nem a szexualitásuk alapján ítélik meg a tanárokat? Simán.
2022. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ahova én jártam, ott is meleg volt az egyik tanár - ő titkolja, csak később tudtam meg mert a családom barátja. Azóta is elszomorodok ha rá gondolok, kiváló tanár, mindenki imádta, kár hogy bujkálnia kell, és nem meri felvállalni, mert akkor gondolom az okosok kirúgatnák. :(

2022. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a tantárgyát normálisan oktatja, addig részemről nem angyon érdekel egy tanár magánélete sem.
2022. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!