Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy győzzem meg a legjobb...

Hogy győzzem meg a legjobb barátnőmet, hogy ne tegye tönkre az életét?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista jelenleg tanárképzésen. Ez ugye 6 éves képzés és amúgy nagyon szeretne tanár lenni, de tönkreteszi vele az életét és ezt nem érti meg.


Jelenleg kollégiumban lakik, de tanári fizetésből nem fog tudni megélni albérletben. Ő arra számít, hogy majd a szülei segítenek neki, de a szülei nem tudják róla, hogy leszbikus. Ismerem a családját, nagyon homofóbok, 100% hogy kiragadják, ha kiderül róla.


És akkor ott lesz a 150 ezer forintos tanári fizetésével család nélkül, lehetetlen ebből megélni albérletben. Ráadásul szerintem ha elterjed róla, hogy nem heteró, akkor a szülők sem fognak örülni, hogy ő tanítja a gyerekeiket.


De nem hallgat rám, ő mindenképpen tanár akar lenni. Nagyon féltem, hogy mi lesz így vele.



2021. nov. 20. 20:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
78%
Hát, talán azt tudom mondani, hogy a szülőket kéne lebeszélni a homofóbságukról (mondjuk, ha már annyira durva, hogy nem lehet akkor az bajos). Nem hinném mondjuk csak azért mert leszbikus, nem adnának neki segítséget, mégiscsak a gyerekük!!
2021. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%
esti mese :)
2021. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha mindenképp a tanári pálya az álma nem azzal tenné tönkre az életét, hogy félszből lemond a tanári pályáról?


Egyébként havi 150-ből meg lehet élni, nekem diákként havi 50ezer volt a rekordom, ami nyílván irreális, csak jelzem hogy így is lehet.

2021. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2021. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha harmadéves akkor már nem éri meg váltani.


Az életben sokféleképpen lehet boldogulni, ez a diploma pedig mindenképp hasznára lesz. És a diploma után sincs kőbe vésve az élet, ha akar, elvégezhet később is egy másik szakot, akár levelezőn. Sokan csinálják így később az életben.


Ami viszont tényleg szar húzás lenne, az az, ha otthagyja a francba 3 év munkáját papír nélkül, és letér a pályáról ami érdekli egy barátja félelmei miatt.

Persze remek, hogy aggódsz miatta, de szerintem felesleges.

2021. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Ne Magyarországon legyen tanár. Tanuljon mellette nyelvet és irány ki Ausztria, Németország, Anglia, Amerika, ahol megbecsülik az embert, a tanárokat.
2021. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%
Sztem se eri meg tanarnak lenni de hat ha ez az alma.. mit lehet tenni. Am se szuloktol kell tamogatast varni felnott korban. Majd becsajozik es osszedobjak az albit 🤷‍♂️
2021. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Artemovszk ***** válasza:
100%
Tanári diplomával is lehet más munkát vállalni. De az biztos, hogy azt a főiskolát tudja megcsinálni, ami érdekli.
2021. nov. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Szavazasnal le kell valtani ezt a diktaturat, es mas jovokep lesz.
2021. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%

#9

Azt ügye tudod, hogy ha diktatúra lenne nem lehetne leváltani?

A leváltás és a diktatúra önellentmondás.

Ez egy rossz demokrácia.

2021. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!