Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Engednétek-e olyan iskolába a...

Engednétek-e olyan iskolába a gyereketeket, ahol nyíltan LMBTQ tanárok tanítanak?

Figyelt kérdés
Amennyiben szavazol és van kedved, kérlek néhány szóban foglald össze a véleményedet, ha pedig csak b*zizni jöttél, menj másik kérdéshez. :)

2022. jan. 25. 11:08
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
97%
Annak, hogy vki nem heteroszexuális és ezt vállalja, semmi köze nincsen a pedagógiai kompetenciájához és szaktudásához. Ha esetleg még beszél is néha a párjáról, nem az fogja befolyásolni azt, hogy a gyerekemnek milyen lesz az irányultsága. Azt amúgy megértem, ha vki azt mondja, ne beszéljen a tanár a magánéletéről, de akkor ezt a hetero tanároktól is el kellene várni. Közben meg folyamatosan kaptuk azt a hetero tanároktól, hogy "a feleségemmel a Balatonnál voltunk a nyáron" meg "a férjemmel színházban voltunk tegnap".
2022. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
93%

OFF:

Valaki itt írta, hogy a kérdező csak a pozitív véleményt fogadja el, de szerintem ez nem igaz. Van különbség a negatív vélemény/kritika és a káromkodva szidalmazás között. A kérdező az utóbbiból nem kért, szerintem teljesen érthető módon.


ON:

Én erre a nyitottan LMBTQ tanárok dologra egy dolgot tudok mondani. Engem diákként sosem zavart, ha egy tanár beszél az iskolán kívüli életéről. Pl töri órán ha elmeséli a tanár, hogy az x felmenő hogy élte meg a világháborút, vagy ha angolon a tanár a házimunka témánál elmondja példának angolul, azt, hogy nála hogy megy otthon a családon belül a házimunka megosztása. Vagy még az sem zavar, ha valaki elmondja, hogy szülni fog, új tanár lesz. Vagy, ha az énektanárnő elmondja, hogy milyen koncerten volt a férjével. Szerintem ezekkel semmi baj nincs, attól függetlenül, hogy ezekből kiderül az adott személy szexualitása. (Nőként férjem van=hetero kapcsolatban vagyok, tehát kiderült a szexualitása, mégse baj) Egy téma kapcsolható az órához, vagy legalábbis nem megy a tanulás rovására (negyven perc pletyi a diákokkal után kijelölni a tankönyvben az oldalakat rendszeresen eset a problémás), és nem gyűlöletkeltő és még túl intimnek se mondható (attól, hogy kiderül a szexualitásod még nem intim, de lehet a szexuális téma nélkül is túl intimnek lenni, pl ordenáré példa, de ha kijelented, hogy akkorát kakkantottál, hogy fáj a lukszi, az túl intim, de nem szexuális) akkor nincs vele semmi baj.

Nekem egy tanárom általánosban azt mondta, hogy a mérsékelt lelkizős beszélgetés és az, hogy hogyan érezte magát a diák az órán, az több év távlatából többet számít, mint egy bármi, amit lehet soha nem használ. Persze, vannak dolgok, amik kellenek, de azon felül ha van idő lehet és kell ks beszélgetni a diákság igényei szerint.

Mivel az iskola oktatási nevelési intézmény a beszélgetés a nevelés egyik része. És a beszélgetésnek meg több lehetősége van, aminél csak az számít, hogy a korosztalynak megfelelő és befogadható legyen, ne legyen túl intim, ne legyen ordenáré mód közönséges és gyűlöletkeltő.


Illetve szerintem a szülőség fontos része, hogy felfogjam, hogy a társadalom és környezet is hat a gyerekre, ezáltal neveli is. Szülőként pedig kötelességem ezt kezelni, terelgetni, azzal, hogy a gyerekhez eljutott ingerekre reagál, ha a gyerek kérdez, vagy csak simán látszik, hogy erre szükség van. Én úgy gondolom, ha én szülőként nem tudok a közösség hatásai mellett gyereket nevelni, és inkább a hatásokkal kapcsolatban várom el, hogy központilag az én kényelmem szerint legyen szabályozva (ami amúgy felülírja a másik oldalon lévő szülők preferenciáit is esetleg, tehát már ezért sem hekyes), mert én akarom eldönteni, hogy mit tapasztalhat meg a gyerekem, mert én x dologgal nem tudok mit kezdeni, ezért ne is halljon róla, akkor én, mint szülő meg vagyok bukva. Köphetem magam szembe.

Ez olyan, mintha én nem hívőként azt mondanám, hogy a gyerekem nem mehet be irodalom órára, ahol szóba kerül a biblia, mert ez befolyásolja a gyereket. Ez a hozzáállás meg végtelenül ostoba. Ilyen hozzáállással kár szaporodni.

2022. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
12%
Egy tanár ne hangoztassa, hogy agyilag beteg. Igaz, mentális betegeket én nem engednék gyerekek közelébe. Más tanárok sem hangoztassák, hogy normálisak,ne pont ő híresztelje, hogy beteg.
2022. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
95%
Én a homofóbokat zárnám ki a tanári pályáról. Nem kell hogy a gyerekek a gyűlöletkeltő agybajuknak legyenek kitéve.
2022. jan. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
66%

32: Értőolvasás. Nem írtam hogy ő csak a pozitív véleményt fogadja el...

Azt írtam ha esetleg ő az aki lepontozza a negatív véleményeket kritikákat akkor írja azt ki a kommentszekcióba,hogy csak a pozitív véleményeket hajlandó fogadni. De akkor a kérdése itt meg is bukna,mert értelmetlen lenne.

Felesleges ezen rugózni,én magam is LMBTQ vagyok és tanultam is róla mivel Gyógyped végzettségem van.

Ez a dolog sosem lesz elfogadva Magyarországon,mert mindenki csak egy véleményt akar ami nekik jó,és élnek a saját rózsaszín álomvilágukba. A homofóbok az LMBTQ kiírtását,a melegek/leszbikusok pedig az LMBTQ népszerűsítését. Én magam nem tartom jó ötletnek az LMBTQ erőszakos népszerűsítését,mert több olyan fb csoportot is láttam ahol már szinte arra akarják nevelni a gyereket hogy éljen "más" életet,enyeleghessenek nyilvánosan (ami még egy hetero párnál is néha megbotránkoztató)..stb

Szóval nem értem mit akarnak. Teljes mértékű elfogadást?


Helyette építsék be a felvilágosító órákba az LMBTQ elfogadását,megismertetését. És ezeket az órákat tartsa olyan ember/tanár aki ért is valamit a témához.

2022. jan. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!