Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi az, ami a legrosszabbul...

Mi az, ami a legrosszabbul esett nektek egy tanártól?

Figyelt kérdés
Igaz az is, hogy túl érzékeny és sértődékeny vagyok, nem kéne hogy ez ennyire rosszul essen, de nem volt egy kellemes élmény. Nekem éppen magánórán történt a dolog (de iskolában is megeshet). Az volt, hogy csináltunk meg egy feladatot meg szóba jöttek dolgok, amiket már vettünk, tudni kellene. Már eleve kellemetlenül éreztem magam, hogy nem tudok olyan dologra rögtön válaszolni, amire kéne tudni. Erre a tanárom hangnemén érződött, hogy ideges/szomorú, hogy miért nem tudom és mondta, hogy ha kell, akkor századjára is elmagyarázza, de már sóhajtozott, látszott rajta, hogy mérges, kezdi elveszteni a türelmét, meg szerintem alapból látszódott rajta, hogy nincs jó napja. Nekem ez rosszul esett, majdnem elsírtam már magam. Azt gondolom, ez a tanári szakma velejárója, hogy ilyen megtörténhet és ezt úgy kéne kezelni, hogy ne adjuk a diák tudtára, hogy idegesek vagyunk. Bárkivel megeshet, hogy hirtelen nem jut eszébe valami, elfelejti, nem ott vannak a gondolatai stb.

2022. márc. 31. 13:29
1 2
 11/18 anonim válasza:
92%

.) Mikor nem hitte el, hogy valódi a betegségem.


.) Mikor egyik tanár napi szinten 4 éven keresztül általánosban terrorizált.

2022. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
85%

Általános iskola 5-6. osztály. Szokásos történet, esetlen, gyámoltalan gyerek, akit az osztálytársai kiközösítenek és szekálnak. Nem voltak nagyon barátaim, családomnak sem számoltam be ezekről, magamban viszont nehezen tudtam feldolgozni ezeket és ez meglátszott a külsőmön is. Eléggé elhanyagoltam magam. Sosem voltam büdös, fürödtem rendszeresen, de pl. nem vágattam a hajam, nem vágtam a körmöm, pattanásos lettem. Illetve a tanulmányi eredményeimen is. Alapvetően piszkált az ofő, általában nem érdekelt, de volt egy húzása amit nagyon nem értékeltem. Kihívott (földrajz-tesi szakos) földrajzon felelni. Nem igazán tudtam semmit, már ezzel is csipkelődött. Aztán kitette maga elé a vaktérképet és mutogatni kellett rajta dolgokat. Amikor rám került a sor, mutattam amit kellett, majd nevetni kezdett és igen csak nagy hangerőn felnyerített, hogy olyan hosszú a körmöm mint egy lánynak. Aztán mikor másik dolgot kérdezett a vaktérképen és rossz helyre mutattam, azt mondta, hogy talán vágasd le a hajad és akkor jobban fogod látni mekkora hülyeséget mutattál. Nyilván az osztálynak sem kellett több, hogy belém álljanak utána még jobban.

Legjobb, hogy amikor néha hétvégén szüleimmel mentem a városban és találkoztunk vele, mindig jópofizott, hogy jaj mi újság, hogy vagyok, milyen régen nem látott, reméli minden rendben velem. Nem szóltam ilyenkor semmit, mivel senki nem tudott ezekről a dolgokról néhány online barátom kivételével, akik támogattak végig és segítettek, de minden egyes alkalommal egy hajszál választott el attól, hogy beszóljak neki.

Hála istennek, ballagás óta nem találkoztam vele, vagy hallottam felőle.

2022. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
#2: De írni még mindig nem tudsz.
2022. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Csendességem miatt kipécézett egy tanár gimiben, akiről később kiderült, hogy minden osztályban így ráakaszkodott a csendesebbekre.

Egyik alkalommal párokra osztott minket, majd kaptunk egy külön házit, amit később be kellett mutatnunk mindenki előtt. A feladatot megfelelően teljesítettük, azért dicséretet is kaptunk, azonban az előadásunkat rendesen lehúzta és felnagyítva belekötött mindenbe. Az egész osztály előtt megszégyenítve elhordott minket, majd óra után kihívott kettőnket a terem mellé, hogy megbeszéljük a történteket. Itt viszont feltűnően kedves volt és azt mondta, hogy nincs baj, következő órán korrigálhatjuk, amit mi megköszöntünk és elfogadtunk.

Csakhogy pár órával később egyik barátnőm (másik osztályból) mesélte, hogy mit mondott rólunk, kettőnkről a tanár. Egy idegen osztálynak, a nevünkkel, kiszínezve adta elő, hogy micsoda semmit produkáltunk neki.

Szerintem annyira megsemmisülten még sosem éreztem magam.


Pepitában még párszor előadott hasonló dolgokat, aztán végül az ofők fülébe jutott, majd az igazgatóhoz került az ügy. A végén kicsapták vagy 1 hónapon belül, de nem veszekedésmentesen távozott. Szinte az összes tanárral és az igazgatóval is volt pár hevesebb szóváltása.

2022. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, 12 - es, de azért annyira maximum a hajléktalanok szoktak igénytelenek lenni férfi létükre, hogy nem vágják a körmeiket... Részben megérdemelted a piszkálást a saját igénytelenséged miatt...

Egy ötödikes fiú se legyen ennyire suttyó igénytelen, hogy a körmeit sem vágja...

A hosszú haj is kevés fiúnak áll jól! Nyilván, az alfasrácoknak nem mertek beszólni a hosszú haj miatt, de a többieket gyakran piszkálták a hajuk miatt!

Volt egy Sanyi nevezetű srác hátközépig érő hajjal.

Arankának csúfolták, mert tényleg úgy nézett ki 18 évesen a hosszú hajával, mint egy lány!

Vékony, vékony arcú srác volt. Tényleg röhejesen állt neki a hosszú haj! De, ugye rocker volt... Azért növesztett meg a haját.

Amúgy, tudom miről írok! Engem is piszkáltak ötödiktől kezdve egészen 11. - ig! Volt, hogy az öngyilkosság határán voltam!

De, annyira sosem voltam nyomorék, hogy a körmeimet se vágjam fiúként...

2022. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenki másképpen éli meg és másképpen jönnek ki rajta az ilyen jellegű dolgok. Én a körmömet, hajamat nem vágtam, van aki öngyilkosságra gondol, van aki alkoholba/drogba menekül, van aki durvábban elhanyagolja a higiéniát, mint amennyire én tettem és még sorolhatnám. Nem ismersz, nem tudod pontosan mi és hogyan zajlott akkor velem/bennem, egy kérdésre írt néhány soros válasz alapján titulálsz (vagy titulálod az akkori énemet) nyomoréknak. Mondjam én is azt, hogy én meg annyira nem voltam nyomorék sosem, hogy az öngyilkosságra gondoljak? (Természetesen nem sértő szándékkal nézve azokra, akik ne adj isten jelenleg is ilyesmin gondolkodnak.)
2022. márc. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az, amikor az alsós osztályfőnököm feltételezhetően a saját családi/lelki problémái miatt szabályosan rám szállt, kipécézett magának, elhívott a többi gyerektől és a családomat gyalázta, hazugsággal gyanúsítgatott.


A másik az, hogy felsőben a tanárok inkább a másik irányba néztek vagy süketet tettettek, amikor az osztálytársaim a szemük láttára, fülük hallatára b#sztattak.


A harmadik ezekhez képest "apróság", de a mai napig velem maradt (25 vagyok). Hetedikben franciaórákat vettem egy tanárnőtől, viszonylag jól ment, mindig készültem. Egyszer számon kért rajtam egy olyan leckét, amit előzetesen nem vettünk át. Nem mertem megmondani, hogy egy szót sem értek belőle, mert a nő szintén látványosan szenvedett, sóhajtozott, aztán elhordott mindenféle lusta sz#rnak, majd az óra után felhívta anyámat, hogy neki is elmondja, mennyire sz#rok a tanulásba. Később rájöttem, hogy a másik tanítványával vették át azt a leckét és összekevert vele, ezért hitte, hogy nekem azt tudnom kellett volna.

2022. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
több is volt, amikor azt mondta, azt hitte régebben-amikor még nem is ismert-hogy azt hitte, olyan buta leszek, nem is tudja majd, mi lesz velem. de az is ilyen volt, amikor csak ötösöm volt egy tárgyból, a köcsög meg még feleltetni akart a félévi ötösért. a másik meg rossz néven vette, amikor megmondtam neki, hogy többet szerepeltetik bizonyos tanulókat, azt mondta, jó, most minden órán felelsz. ugyanez meghajtogatta a naplót, hogy mindig nálam nyíljon ki, és mindig én feleljek.
2022. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!