Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 13 éves lányom. Szeptemberben kezdi a 7.osztályt egy új suliban. Sajnos nincsenek barátai és ez miatt nagyon rosszul érzi magát a suliba. Már többször váltottunk iskolát is a kérésére. A mostani sulijában viszont az eddigieknél is többet bántották, ezért szeretne eljönni onnan. Rengeteget piszkálták. (pedig jól öltözött, nem is kövér, nem is stréber, meg igaz nem kitűnő de bőven eléri a 4est)

Nyitott, kedves lány amúgy, én sem értem miért nem kedvelik. Tanárok is említették már, hogy tényleg barátságos, segítőkész az osztálytársaival szemben. Tudnátok valami tanácsot adni neki? Hogyan szerezhetne barátokat? Vagy hogy mit tegyen, hogy ne közösítsék ki/ bántsák őt?



2022. júl. 21. 10:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Vidd el pszichológushoz, mert az tudja kideríteni, mi a baj a viselkedésével. Olyan nincs, hogy nem ő a hibás, mikor többször is menekülnie kellett már különböző iskolákból. Valamit csinál a közösségben, amit egyik helyen sem tolerálnak.
2022. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Sokat segítene, ha nem a menekülést tanítanád neki, mint megküzdési stratégiát. Még csak hatodikos volt, de már TÖBBSZÖR váltottatok sulit? Mi lesz vele így a későbbiekben szerinted?
2022. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Neked kéne bemenned az első sulijába és megkérdezni miért bántották , biztos ki fog rajzolódni valami.

Talán semmi önbecsülése nincsen.



Engem is szivattak a gimiben habár én elég erős voltam és egy idő után nem tűrtem tovább.



Olyan szinten el volt otthon utasítva az agresszió anyám részéről hogy na , persze apám meg agresszív volt.



Ha visszamennék az első percben felnyomnám a srácot aki bántott a falra.


A te problémádra pszichológus a megoldás , de ne pszichiáterhez vigyed.

2022. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg, volták benn a tanárainál, tárgyaltatok arról, mit érzékel a tanár, miben furcsa a kislány?
2022. júl. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

Egy bácsi portájára mindig odaszartak a galambok, észrevette , hogy ha ételt adott nekik elmentek az étel elfogyasztása után.


De mi történt?

Minden nap visszajöttek a galambok

És egyre jobban leszarták a portát.


Nincs mese oda kell csapni egy akkorát , hogy a mennydörögjön.


Addig ütik a szöget amíg kilóg.

Ha nem illeszkedik be addig csavarják amíg nem fog kilógni vagy így vagy úgy.

2022. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kedves 1es válaszoló: Igen, csinál méghozzá, azt, hogy mindenkinek segít és ő is jót feltételez másokról. Hazudtak neki és csicskáztatták, kihasználták őt.

Kedves 2es: szerinted mi lenne a jó megküzdési stratégia?

2022. júl. 21. 11:06
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Ha kivétel nélkül mindenütt rosszul érezte magát, akkor vele van baj, mert olyan nincs, hogy egyvalakit mindenütt csicskáztatnak.
2022. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
Túl alázatos lehetett, ezt nevezhette a tanár "segítőkészségnek". Magyarul, nem volt tartása, nyalizott a többieknek. Alárendelte magát, kiszolgálta őket leckével, uzsonnapénzzel, táskahordással, bármivel. Az ilyet nem becsülik.
2022. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Én azt is könnyen el tudom képzelni -az itteni kommentjéből kiindulva-,hogy ha volt is tárgyalás,a szülő egyszerűen nem akarja meghallani,hogy az ő gyereke is hibás lehet. Itt is ez van,ha valaki azt tanácsolja,hogy járjon kicsit jobban utána a lánya iskolában eltöltött idejének,ő egyből védekezik,mintha csak azt akarná hallani,hogy mindenki más a hibás.
2022. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó vagyok,még annyit,hogy nekem is van egy irtó jó indulatú aranyos kisfiam,ok nélkül nagyon ritka,hogy piszkálnák. Előfordul azért persze,de hogy körülötte mindenki kretén,olyan nincs.
2022. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!