Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 13 éves lányom. Szeptemberben kezdi a 7.osztályt egy új suliban. Sajnos nincsenek barátai és ez miatt nagyon rosszul érzi magát a suliba. Már többször váltottunk iskolát is a kérésére. A mostani sulijában viszont az eddigieknél is többet bántották, ezért szeretne eljönni onnan. Rengeteget piszkálták. (pedig jól öltözött, nem is kövér, nem is stréber, meg igaz nem kitűnő de bőven eléri a 4est)

Nyitott, kedves lány amúgy, én sem értem miért nem kedvelik. Tanárok is említették már, hogy tényleg barátságos, segítőkész az osztálytársaival szemben. Tudnátok valami tanácsot adni neki? Hogyan szerezhetne barátokat? Vagy hogy mit tegyen, hogy ne közösítsék ki/ bántsák őt?



2022. júl. 21. 10:21
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10esnek üzenem. márpedig van
2022. júl. 21. 14:52
 12/26 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan, hogy minden iskolában mindenki szemét, kedves kérdező, te valamit nem vagy hajlandó meglátni.
2022. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%
Járt a gyerek pszichológusnál, vagy annyira a homokba dugod a fejed, hogy nem akarsz tudni a valós okokról?...
2022. júl. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
28%
Nem vagytok véletlenül Jehova Tanúi?
2022. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

#12


Ezt mondom én is. Hiába jött a gyakorira,itt sem azt a választ fogja kapni,amit vár. Valószínűleg pont azért jött ide,kötve hiszem,hogy egy szülő előbb tenne fel kérdést vadidegeneknek itt,minthogy megkérdezze a tanárokat. Biztosra veszem,hogy történt beszélgetés,de mivel azt nem volt hajlandó elfogadni,jött ide,hátha...

2022. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%
Ebben a formában,ahogy te várod,lehetetlen tanácsot adni. Képzeld magad a helyünkbe kérdező. Kész tények elé állítasz mindenkit,bizonyos lehetőségeket élből elutasítasz,nekünk meg abból a helyzetből kéne valamit kihoznunk,hogy van a makulátlan,tökéletes lányod meg a szemét mindenki. Erre mit lehetne mondani? Zsákutca az egész...
2022. júl. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgesd ki a lányoddal alaposan ezt a témát. Kérdezgesd ki türelmesen, pontosan mit tesz ő ls mit a többiek. Keresd az egyezéseket, összefüggéseket.
2022. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, miért piszkálták a kislányodat? Anélkül nem tudunk tanácsot adni. Ha ezt elárulod, talán tudunk segíteni :D


Akármennyire is kegyetlennek tűnik, nincs, olyan, hogy mindenhol gyökér mindenki, ezért inkább a kislányoddal lehet a "baj", neki kell változtatni. Ha válaszolsz a kérdésemre, valószínűleg meg tudjuk mondani, hogy miben :D


A csicskáztatás nem piszkálás, a kislánynak meg kell tanulnia egy egyszerű, három betűs szót: Nem :D


Nem akarlak bántani se téged, se a kislányodat, segíteni akarok. A változás alatt nem olyanokra gondolok, hogy fesse a haját kékre, vagy váltson személyiséget, hanem valami teljesen más, ici-pici dologra. Ha időben válaszolsz, még szeptember előtt kideríthetjük, és az új évet új barátokkal kezdheti :D


Pl nálunk általánosban volt egy csaj, akit a szülei kedvesnek, aranyosnak, a tanárok meg segítőkésznek írtak le, pedig nagyon idegesítő volt. És tudod, hogy miért? Azért, mert mindenen hisztizett még nyolcadikban is (konkrétan bebújt a pad alá sírni óra közepén mert nem találta a tollát és majdnem belebökött egy körzőt az egyik srác nyakába, mert állítólag rajta nevetett, pedig nem is nevetett wtf) ezt a tanárok letudták azzal, hogy érzékeny az időjárásra meg ilyenek. Azért az utóbbi eset egy kicsit durva volt, azért kapott egy ejnye-bejnyét. Ezeken kívül folyton utánozott mindenkit, egyik év végén mondtam, hogy féloldalas táskát akarok (aztán végülis nem az lett), következő évben mivel állított be? Egy féloldalas táskával. Egyik haverom, akivel máig tartom a kapcsolatot lómániás, hát ez a csaj is az lett. Én macskaőrült vagyok, hát említett emberünk is imádni kezdte a macskákat, és még sorolhatnám. Nem volt személyisége, ezért ahelyett, hogy talált volna magának, leutánozta a miéket. Az utolsó, és talán legidegesítőbb dolga pedig az, hogy folyton beszélt. Be nem állt a szája, ha megkértük, hogy hagyja abba, akkor se. És unalmas dolgokat mondott és mindet vagy 50-szer.


Nem mondom, hogy a te kislányodnál is ez a helyzet, csak példának hoztam fel :D

2022. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

A kérdezőnek is igaza van, nem mondom, hogy teljesen, de nem kellene így letámadni.


Én most fejeztem be a 10.-et egy gimiben, de ami ott megy egy állatkert.

Buli buli hátán full részeg mindenki, suliból is sokszor hiányoznak. E-cigizik mindenki a suli mögött. Nekem meg dicsekednek, hogy kivel b*sztak a hétvégén, engem meg cikiznek, mert szűz vagyok.

Tehát teljesen ki vagyok közösítve, de szerintem nem én vagyok a hibás, csak azért, mert nem cigizem, iszom és dugok a hétvégéken.

2022. júl. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
19, De emiatt nem is váltottál évente sulit, gondolom..?
2022. júl. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!