Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Hogyan segíthetnék a lányomnak?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 13 éves lányom. Szeptemberben kezdi a 7.osztályt egy új suliban. Sajnos nincsenek barátai és ez miatt nagyon rosszul érzi magát a suliba. Már többször váltottunk iskolát is a kérésére. A mostani sulijában viszont az eddigieknél is többet bántották, ezért szeretne eljönni onnan. Rengeteget piszkálták. (pedig jól öltözött, nem is kövér, nem is stréber, meg igaz nem kitűnő de bőven eléri a 4est)

Nyitott, kedves lány amúgy, én sem értem miért nem kedvelik. Tanárok is említették már, hogy tényleg barátságos, segítőkész az osztálytársaival szemben. Tudnátok valami tanácsot adni neki? Hogyan szerezhetne barátokat? Vagy hogy mit tegyen, hogy ne közösítsék ki/ bántsák őt?



2022. júl. 21. 10:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%
#19 egy helyen lehet mindenki gyökér, de az, hogy többször váltott sulit és mindenhol mindenki az, annak már szinte semmi esélye
2022. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%
19 Igen,de ez EGY gimi volt és ezen van a hangsúly. Ennél a kislánynál meg ez megy az ÖSSZES iskolájában. Na ezt nem hisszük el,hogy ennyi suliban senki se normális,csak ő.
2022. júl. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Szandi4 válasza:
44%
Szerintem nem a lány a hibás. Léteznek olyan gyerekek is, akik kihasználják rögtön ha látják valakin, hogy nem annyira domináns, nagyon segítőkész, jószívű stb. A mostani gyerekeknél az nem "illik be a többiekhez" aki nem homofób, nem cigizik, nem bulizik stb. Van olyan, hogy csak szimplán kiközösítek valakit olyan felszínes dolgok miatt, mint például a külső, meg ha egy kicsit kilóg a tömegből. Nem feltétlenül a lány a hibás, sok bunkó van. Ezeket az én iskolámban kapott tapasztalatokból mondom, ez persze nem mindenhol van így. Remélem a probléma hamar megoldódik. A lánya semmiképp ne változtasson a viselkedésén, szokásain, csak azért, hogy beilleszkedjen a tömegbe. Ez természetesen addig érvényes, amíg ezekkel nem bánt meg senkit, de az ön elmondása szerint ezzel nincs probléma.
2022. aug. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönjük a bátorító választ Szandi4
2022. aug. 13. 08:21
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, miért csak azokra a válaszokra reagálsz amikben azt írják, hogy a te kislányod bizony tökéletes, és a világ a kegyetlen?


#23 ez már többszöri iskolaváltás és meg csak most lesz 7. osztályos. Lehet, hogy a kislány túl érzékeny és sértésnek vesz minden kis szivatást. Én pl nem cigizek, nem bulizok, nem iszok energiaitalt, nem vagyok se rasszista se homofób, sőt, egyenesen meleg vagyok, amit fel is vállalok. Nyilván nem úgy kezdek egy beszélgetést, hogy szia, meleg vagyok, de ha rákérdeznek akkor nem titkolom. Az osztályom is tudja, és ugyan vannak homofób osztálytársaim, nem piszkálnak, soha nem piszkáltak, és mindenkivel jóban vagyok. Elmaradtabb területeken még jellemző a piszkálas, de máshol egyre ritkább. Ha valakit piszkalnak, akkor nem olyan külsőséges dolgok miatt, mint hogy nem cigizik meg nem bulizik. Mint feljebb írtam, lehet, hogy nem is piszkálták a kislányt, csak egy egyszerű szivatast annak vett.


De a kérdező se nyitott a segítségre. Ha ő nem segít mi se tudunk.


De kérdező, ne lepődj meg, ha ne adj Isten titokzatos vágások jelennek meg a kislanyodon. Nem sokára kezdődik a tini kori hangulatingadozásos depressziós korszak, amit barátok nélkül nehéz kibírni. Legyél te a barátja, ha más nincs neki.

2022. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
73%

Én is pont erre gondoltam,mint az előző hozzászóló.

Kérdező,az volt eredetileg a kérdésed,hogy hogyan segíthetsz a kislányodnak. A rövid válasz: ÍGY sehogy. Azzal nem segítesz,ha homokba dugod a fejed és csak azt akarod meglátni,hogy körülöttetek mindenki szemét,csak ti nem. Ezzel azt éred el,hogy semmi önkritikája nem lesz,bármi rosszat csinál,az arra érkező reakciókat rögtön lesöpri majd azzal,hogy ő áldozat és mindenki ok nélkül bántja. Az is könnyen lehet,hogy most is ez van,az van belenevelve,hogy bármi atrocitás éri,még csak el se gondolkodjon a saját viselkedésén,fogja rá egyből a másikra.

Ha valódi segítséget szeretnél neki nyújtani,ezeken gondolkozz el. Ha pedig csak önigazolást akarsz,akkor úgyse tudunk vele mit kezdeni....

2022. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!