Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy coming outoljak a tanárom...

Hogy coming outoljak a tanáromnak?

Figyelt kérdés

Szóval egy kis kontextus.

A nyáron pár hétig járok egy rajz tanfolyamra, aminek az utolsó napja holnap lesz. Ugyan azzal a tanárral szeptembertől lehet tovább folytatni a tanulást egy rajziskola keretein belül.


Én szeretnék szeptemberben is itt tanulni viszont akkor valószínűleg több hónapig járnék hozzá. Emiatt szeretnék coming outolni transzként, hogy a választott nevemen hívhasson, kényelmesebb legyen számomra.


Így hát úgy gondoltam hogy most utolsó alkalmon elmondanám neki, mert ha rosszul reagál akkor tudok szeptemberben elmenni máshova tanulni. Viszont nem tudom hogy kéne ezt mondanom neki. Nem akarom hogy nagyon kínos legyen ezért úgy gondoltam hogy csinálok egy rajzot valamilyen lmbtq+ témában amit megmutatok neki és a reakciója alapján eldöntöm, elmondom e neki (mondta ha van barmilyen rajzom nyugodtan kérhetek tőle véleményt)


Szerintetek ez így jó terv vagy hülyeség az egész?


(kérem aki csak transzfóbkodni akar az ne írjon, ne vesztegessük egymás idejét)



2022. aug. 1. 23:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Felesleges az egész, a mi nyelvünkben mégcsak nincsenek is megkülönböztetve a nemek megszólításai, mint az angolban. Szóval hacsak, nem hív kisfiamnak vagy kislányomnak, nem látom az egész értelmét.


Csak járj hozzá és kész, ettől függetlenül persze rajzolhatsz lmbtq+ témájú rajzot, de ne emiatt.

2022. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak azért mivel (valamilyen oknál fogva) egy csomószor használja a régi nevem és kicsit kellemetlen
2022. aug. 1. 23:39
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Akkor megkéred, hogy Pistikének hívjon, és ne Klárikának.
2022. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem felesleges ez a körítés, csak kérd meg, hogy az új neveden szólítson. Ha látod, hogy nyitott, akkor beszélgethettek róla mélyebben, ha nem, akkor el lehet intézni 2 mondattal, nem lenne kínos. Ha nem hajlandó rá és téged ez zavar, akkor meg kereshetsz szeptembertől másik tanárt.
2022. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

,,Csak azért mivel (valamilyen oknál fogva) egy csomószor használja a régi nevem és kicsit kellemetlen"


Tudja az új neved?

2022. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy zeneiskolai tanár kollégám járt úgy, hogy a növendéke megkérte erre. Nem is volt baj a megszólítással, de a bizonyítványt végül a bejegyzett, hivatalos keresztnevére kellett kiállítani. Ez viszont okozott némi feszültséget, mert az iskola titkársága hivatalos irat esetében nem tud rugalmas lenni.
2022. aug. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

a rajzolás dolog hozzá szerintem is felesleges.


indulj ki abból, hogy a legtöbb cishet embernek lövése se lesz bonyolult lmbtq témákról, és nem értik a terminológiát. ő is zavarodott lesz, meg szerintem csak belezavarodsz és habogsz majd...


emiatt hanyagolnám a körítést én is.


legyél direkt, egyértelmű és tudd le az egészet két mondattal, illetve a kétdéseire válaszolj ha tudsz/akarsz.

2022. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%
És az osztálytársaid minek hívnak?
2022. aug. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Szerintem valamit nagyon túlbonyolítasz a képpel. Simán csak beszélj vele.


Nem igazán fogsz tudni negatív véleményt hallani tőle a transz-ságoddal kapcsolatban, mivel a tanárnak a felszínen meg kell tartania egyfajta osztály morált. Esetleg elsuttoghatja valakinek - el is fogja.

Egy csattanó kép helyett, próbáld meg szép lassan lépésről-lépésre rávezetni, és ha lehet szóban. Ha azt sejteti, hogy már tudja, akkor simán csak mondd el neki hogy zavar téged amikor ő a régi neveden szólít. Kicsit beállíthatod úgy mintha sértő lenne, de vigyázz hogy ne vidd túlzásba.


Vedd figyelembe, hogy ha az új neveden szeretnéd hogy szólítson, azt olyan körülmények között tudja megtenni, ahhol más transzfóbok, és vagy idegenek nincsenek.

Vedd figyelembe hogy ez lesz az év legnagyobb híre, és lehet hogy a tanár nem lesz rest elmondani minden transzfóbnak a neved. Csak akkor tedd, ha megbízol benne.

Ha a dolgok nagyon rosszul sülnének el, emlékezz rá, hogy csak az a személy kohol ebből fegyvert ellened, vagy bárki ellen, akinek érdeke. Aki egyébként kedvel, azt soha nem fogja érdekelni. Ebben biztos jártasabb vagy mint én, csak emlékeztetni akartalak.

2022. aug. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne bonyolítsd túl. Ne rajzolgass, és más módon se próbáld “rávezetni”, az ilyesmi mindig balul sül el. Nem fogja érteni, esetleg totál félreérti, hogy mire akarod rávezetni, és ebből te azt a következtetést fogod levonni, h rosszul reagált. Egyszerűen mondd meg neki, hogy szeretnéd ha x néven szólítana. Ha rákérdez, hogy miért, akkor közöld, hogy azért, mert transz vagy, és fontos az önértékelésednek, hogy a választott neveden szólítson.
2022. aug. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!