Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy coming outoljak a tanárom...

Hogy coming outoljak a tanáromnak?

Figyelt kérdés

Szóval egy kis kontextus.

A nyáron pár hétig járok egy rajz tanfolyamra, aminek az utolsó napja holnap lesz. Ugyan azzal a tanárral szeptembertől lehet tovább folytatni a tanulást egy rajziskola keretein belül.


Én szeretnék szeptemberben is itt tanulni viszont akkor valószínűleg több hónapig járnék hozzá. Emiatt szeretnék coming outolni transzként, hogy a választott nevemen hívhasson, kényelmesebb legyen számomra.


Így hát úgy gondoltam hogy most utolsó alkalmon elmondanám neki, mert ha rosszul reagál akkor tudok szeptemberben elmenni máshova tanulni. Viszont nem tudom hogy kéne ezt mondanom neki. Nem akarom hogy nagyon kínos legyen ezért úgy gondoltam hogy csinálok egy rajzot valamilyen lmbtq+ témában amit megmutatok neki és a reakciója alapján eldöntöm, elmondom e neki (mondta ha van barmilyen rajzom nyugodtan kérhetek tőle véleményt)


Szerintetek ez így jó terv vagy hülyeség az egész?


(kérem aki csak transzfóbkodni akar az ne írjon, ne vesztegessük egymás idejét)



2022. aug. 1. 23:30
1 2 3
 11/23 Noren1989 ***** válasza:
93%
"Kovàcs Tanàr Úr! Meg szeretném kérni, hogy a jövőben Miànak szólítson, ne Józsinak! Megértését köszönöm, ha szükséges, kifejtem a kérésem okait! Köszönöm!"
2022. aug. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, nem olyan liberális emberként én azt tudnám javasolni, hogy ne keríts neki nagy feneket, mert azáltal lesz neki is kellemetlenebb.

Ha a helyében lennék, nekem az lenne a legjobb, ha szünetben odajössz hozzám és elmondod, hogy szeptembertől szeretnél nálam tanulni, éppen ezért szeretnéd, ha nem xy hanem wz-nek hívna, mivel ezt a nevet használod x ideje. Ha esetleg felvonja a szemöldökét, mert nem érti mi a stájsz, akkor mondd el, hogy miért.


Meg fogja érteni. Egy csomó hetero embert ismerek, akik egyáltalán nem a keresztnevén szólítunk, csak mert ő ezt vagy azt a megnevezést szereti.

2022. aug. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem a név teszi az embert, nem kell felfújni, hogy esetleg megromoljon a kapcsolatotok.
2022. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

Ne erőltesd szerintem, mivel sok iskolában a tanároknak is lehet kellemetlensége ebből.


Szerintem kibírod, ha az anyakönyvezett neveden hív...

2022. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%
Le fog neki esni, ha más néven írod alá a rajzod.
2022. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem hagyományos iskolarendszerű iskoláról van itt szó, hanem szakkörszerűről. Nyugodtan odamehet a kérdező, és kérheti, semmi gond nem lesz.

Sőt, a kérdezőnek, és a tanárnak is a javára fog válni. A tanár szembesül vele, hogy a való életben is léteznek transzszexuálisok, és ellentétben a propagandával teljesen hétköznapi emberekről van szó. Megtanulja helyén kezelni ezt a felállást is.

A kérdezőnek meg jó tréning, hogy hogyan álljon ki magáért intelligens és laza módon. Legközelebb már kevésbé érzi magát feszélyezve hasonló helyzetben, ami fontos, mert sok ilyen és ilyenebb helyzet lesz még, különösen, hogy pártunk és kormányunk ugye elintézte, hogy mindenhol kénytelen legyen felvállalni a transzszexualitását (mily’ irónikus, ugye kedves “mindenki azt csinál amit akar, csak ne tolja a képembe” polgártársaim?).

2022. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg kamu.

ELtűnt a kérdező, és nem értem, hogy a tanár eddig nem tudott róla? Az osztálytársak pedig tudtak? Vagy ők sem tudtak? AKkor miért a tanárral kapcsolatban merül csak fel a kérdés?

2022. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm összes eddigi válaszolónak, megpróbálom majd túl bonyolítani. :)


15# írtam már úgy alá rajzot de eddig vagy nem vette észre, vqgy azt gondolta hogy valami művész név


17# úgy néz ki ez a kurzus (legalábbis a nyáron tartott) hogy elmegyünk x helyre, a szabadban, mindenki szétszóródik, rajzol amit akar, a tanár pedig jár körbe és segít / javítja a hibákat. Ez már alapból nem hagy sok helyet a beszélgetéseknek, pluszba meg mindenki legalább pár évvel idősebb nálam, szóval nem nagyon szocializálódok másokkal. Ez szeptemberben változni fog, és addigra remélhetőleg már a választott nevemen leszek hívva

2022. aug. 2. 14:25
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Rendes állami iskolarendszerű iskolába fogsz járni ? Vagy magánba ?


Nagyon óvatosan kérj ilyesmire tanárokat, még akkor is ha simán belemegy és jó fej, könnyen lehet hogy az iskola igazgató lmbtq ellenes, és ebből lehetnek kellemetlen beszélgetések stb.


Sajnos sokszor nem a tanárokon múlik, hogy hogyan álljanak hozzá az lmbtq kérdéshez.


Ezért írtam a 14-es korábbi válaszomat is.


Bocsi az offért, csak gondolom azért lettem lepontozva mert azt hittétek transzfób vagyok :D

2022. aug. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
19# nem állami iskola, egy ember tartja csak így magánban (elvileg)
2022. aug. 2. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!