Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt az a könyv iskolás...

Mi volt az a könyv iskolás korodban, ami kötelező olvasmány volt, és el is akartad olvasni, de nem jutottál a végéig?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka?

2022. szept. 2. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egri csillagok.


6.-as korban ilyen nehéz szövegű olvasmány minek? Az első 10-20 oldalt bírtam elolvasni. Egyébként vontatott, legalábbis az eleje.


Viszont a Pál utcai fiúkat nagyon szerettem.

2022. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ált. sulisokat mindet elolvastam, szerencsére sem a Kőszívű sem a Légy jó nem volt kötelező nekünk. Nagyon szerettem olvasni, a nyári szünetekben gyakorlatilag csak ezt csináltam, sokszor reggeltől estig, éppen csak kajálni tettem le a könyvet. Ráadásul általában klasszikusokat és ifjúsági irodalmat olvastam, nem feltétlenül ponyvát. Ehhez képest a középiskolai kötelezők közül jópár kifogott rajtam. A nyelvezet régiessége kevésbé zavart, azt más könyveknél megszoktam, a dög unalom meg a nyomasztó hangulat annál inkább. Komolyan, mintha szándékosan a legunalmasabb, legdepresszívebb könyveket adták volna fel.

Amit emlékeim szerint nem olvastam végig: Anna Karenina- ez nem tetszett. Illiász, Odüsszeia, Szigeti veszedelem, Bánk Bán - marha hosszú, nehezen érthető versbe szedve. Mondjuk a Bánk Bánt legalább megnéztük színházi előadásban, úgy érthetőbb. Mester és Margarita - ez szerintem is egy követhetetlen depresszív valami. Édes Anna, Tóték mindkét mű kb. arra jó, hogy az élettől is elmenjen a kedvem.

2022. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egri csillagok. Túl későn kezdtem bele és már nem tudtam volna végigolvasni a határidőig. Az akkori hülye fejemmel azt csináltam, hogy minden második oldalt olvastam csak el, úgy olvastam. De ha jól emlékszem, még úgy se értem a végére :D
2022. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Rómeó és Júlia

- ezt tényleg szerettem volna elolvasni, de nem ment. Később, felnőttként igen.

Egyebek, amiket nem olvstam (végig), nem is érdekeltek.

2022. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20%
ja
2022. szept. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Kertész Imre - Sorstalanság


Nagyon nehezen haladtam vele, pedig tényleg el akartam olvasni, de olyan nyögvenyelősen haladtam vele... pedig alapból szeretek olvasni. Végül a feléig jutottam, utána abbahagytam.

2022. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!