Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozó: a negatív...

Osztálytalálkozó: a negatív emlékek miatt képtelen vagyok menni mit tegyek?

Figyelt kérdés

Húsz éves osztálytalálkozót akarnak tartani, mert "kerek évforduló" és ez most valakinek "hirtelen eszébejutott".


Képtelen vagyok elmenni, úgy érzem. Volt egy kétéves osztálytalálkozó, arra simán elmentem.

Nem is tudom mi történt azóta, olyan mintha a negatív emlékek felerősödtek volna. Nekem volt részem tanár által kezdeményezett és támogatott, irányomba történő kiközösítésben, gúnyolódásban, stb.

A kétéves osztálytalálkozón is fel lett emlegetve bizonyos gunyoros aspektusból az, amivel mindig is piszkáltak, valamint aki anno megmondta: "soha semmire se fogom vinni az életben", igazolva is látta ezt, mert egy bizonyos tantárgy nem úgy ment ahogy kellett volna és ennek ő rendkívül örült.


A sérelmeket nem akarom dédelgetni, de a múlt terheitől nem igazán tudok megszabadulni és nem hinném: ez más kontextusba kerülne, ha találkoznék azokkal, akik egykor ezt tették. Esetleg a tanárok mondogatnák: a mai diákok mennyivel rosszabbak mint anno mi voltunk stb... Az egészre nem vagyok kíváncsi, valamint lelki fájdalom kapcsolódik hozzá...


Volt már valaki hasonló helyzetben?



2022. nov. 13. 09:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"Hajlamos vagyok sokat gondolkodni ilyeneken...


Pár éve mondta nekem valaki, hogy ha ő nem megy el az osztálytalálkozóra (több évtized után), akkor most nem lenne párja, mert volt osztálytárssal jött össze stb."

. Az ilyenekbe is tök feleslegesen lovallod bele magad: mégis honnan veszi az illető, hogy akkor ne jöhetett volna össze mással?

2022. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

". Az ilyenekbe is tök feleslegesen lovallod bele magad: mégis honnan veszi az illető, hogy akkor ne jöhetett volna össze mással?"

Nagyon régóta egyedül volt már, több mint két évtizede.

2022. nov. 13. 10:57
 23/40 A kérdező kommentje:
Egyébként csak azt akarta kiemelni: "sose tudhatom, milyen pozitív dolog történik egy nehezen meghozott döntéssel"
2022. nov. 13. 11:04
 24/40 anonim ***** válasza:
78%

Ha úgy érzed nem kéne elmenni, ne menj el. Nyugi nem az osztálytalálkozón fogsz összejönni életed szerelmével. Ha 20 ev utan is ezeken a dolgokon rágódsz akkor viszont szerintem fordulj pszichológushoz. Ha történtek volna veled az életben jelentőségteljesebb dolgok az elmúlt húsz évben biztos hogy nem a gyerekkori sérelmeiden rágódnál.

Ne menj el és kész, semmit sem fogsz veszíteni.

2022. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
92%

"Valaki azt mondogatja nekem, hogy ha nem megyek el, sose tapasztalhatom meg, mennyire képesek az emberek megváltozni, talán másképp gondolnám a múltat is "ennek tükrében"..."


És ki a faszt érdekel? Mármint bocs, de ezek a férgek kis féreg korukban tönkretették a gyerekkorom, évekbe telt, mire újra volt önbizalmam és tudtam hinni magamban. Ez alapjaiban határozta meg a korai karrieremet és a magánéletemet is. Elvettek tőlem legalább 5 évet, megkárosítottak ebből fakadóan lelkileg és anyagilag, mégis hol a jó k.urva anyámban érdekel, hogy azóta változtak? Nem, nem fogom ettől máshogy látni a múltat, max azért mennék oda, hogy kiröhögjem őket, amiért egy szánalmas szar életet élnek most, mert anno az én basztatásom helyett nem az értelmes dolgokon járt az eszük.


Persze meg majd tegyük semmissé, hogy évekig féltem bemenni abba a nyomorult terembe és évekig féltem jelentkezni is órán, nehogy a hátam mögül halljam, ahogy gúnyosan utánoznak, miközben az az inkompetens hülye pedagógus úgy tesz, mintha meg sem hallaná. Ne szórakozzunk már, az ilyet 40 év után is leköpném.

2022. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

A legutóbbi osztálytalálkozón is az próbált a legjobban elhívni - és bennem lelkiismeretfurdalást keltve rávenni az elmenetelre, aki a főszervezője volt a piszkálásomnak. "Miattad tettük arra az időpontra, mert az biztosan jó, erre meg nem jössz!" stb.

Egyébként aki azt írta hogy negyven év után se felejtené el az ilyet, megértem, de más szempontból rossz a negatív érzelmekkel való kötődés.

Pszichológusoknál is voltam egyébként, hümmögtek egy sort (ilyeneket találtam, nem azt szeretném kifejezni hogy akkor minden pszichológus ezt tenné)

2022. nov. 13. 11:33
 27/40 A kérdező kommentje:

#25: Nekem is sokszor volt hogy például megmondtam valamit órán amit senki nem tudott vagy frappánsan szóltam hozzá valamihez és akkor már hallatszott is a gunyoros röhögcsélés.

Illetve volt amikor tragédia miatt nem tudtam házifeladatot írni és készülni az órára, a mondatban még csak ott tartottam, hogy "Tanárnő, nem tudtam a házit megírni,..." -> máris hallatszott a hátam mögül: "hahaha, akkó' bizony egyest kapsz!".

2022. nov. 13. 11:37
 28/40 anonim ***** válasza:
8%

Atyavilág, sokaknak van baj a fejükben.

40 évesen már sokan 3szor elváltak, több gyerekük lett, balesetek, sorolhatnám ...

És valaki még ott le van ragadva, hogy mi volt 20 éve, és őket hibáztatja mindenért.

Nálunk, voltak komoly pénzbeli viták, valaki kirúgatta az osztálytársa párját ahol 20-30 éve azóta is dolgozik.

Mégis tudtunk találkozni.

Amúgy pont erről szól, hogy ki tud normális felnőttként viselkedni.

2022. nov. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Előző: íííígy van ahogy írod, tehát még a végén csak én vagyok a hibás és a többiek "normális felnőttek", "az élet császárai" stb. :)
2022. nov. 13. 11:42
 30/40 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem menj el. Őszintén remélem, hogy az ilyen rohadékukat életük végéig kísérti az, amit a kortársaikkal csináltak. Ha az ő életüket is megkeserítené amit fiatalon csináltak, mert senki sem felejtené el és bocsátaná meg nekik, lehet hogy a következő generációknak elmenne a kedve attól, hogy patkányok legyenek
2022. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!