Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom elviselni az iskolai...

Nem tudom elviselni az iskolai stresszt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan stressz van az iskolában, állandóan sírok a feladatok miatt. Reggelente hányok a stressztől ami kimarta a gyomromat. Az a baj hogy csak szar tanárok vannak és rohadt unalmasak is, állandóan az órát nézem a falon.

Mit tegyek hogy ez megváltozzon?



2023. jan. 8. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Most stressz van vagy unalom? Ha már mesét írsz, legalább legyen következetes.
2023. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%
Tűzzél ki célokat magadnak és törekedj arra, hogy megvalósítsd ezeket. Amikor unatkozol, tervezgethetsz, szabadidődben pedig cselekedhetsz. A feladatokat azért végzed el, hogy a téged érdeklő dolgokkal foglalkozhass mihamarabb.
2023. jan. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha ilyen komolyan szorongsz, hogy már fizikai tüneteid vannak, akkor pszichológushoz kellene menned, mert ezt te magadnak nem fogod tudni megoldani. Ajánlhatok itt pár dolgot amik nekem segítettek, de ezek csak tűzoltásra jók :/ Azért leírom őket, hátha. De tényleg gondold át a pszichológust!

A sport rengeteget segít, az egyik legjobb stresszlevezető. Nekünk úgy vannak a tesiórák, hogy 15-20 perc feladat, utána szabadjáték. Olyankor mindig bedugom a fülesemet, és kimegyek az udvarra köröket futni. Tökéletesen ki lehet engedni vele a gőzt. Vannak játékok, amik kifejezetten stresszlevezetésre lettek kifejlesztve, pl fidget spinner, ezekkel is babrálhatsz órán, tényleg segítenek. Próbálj sokat aludni, mert az alváshiánytól csak még stresszesebb leszel, és kerüld a cukrot, meg a koffeint, amennyire csak lehet.

2023. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Iskolát kéne váltani. Addig is fordulj az iskolapszichológushoz vagy a körzeti pedagógiai szakszolgálathoz.
2023. jan. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha az órát nézed a falon, ahelyett, hogy a magyarázatokra figyelnél, naná, hogy nem mennek majd a feladatok.
2023. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Sok hülye választ kaptál.

Ezek komoly tünetek, amiket komolyan kell venni. Szüleiddel beszéltél már erről? Van másik iskola a közelben ahova átmehetnél? Hányadikos vagy?

2023. jan. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
8. Hát a tied is egy hülye válasz, ha úgy vesszük. Van neki apja-anyja, ha komoly lenne és nem csak picsogás már léptek volna- Nem érdekli az iskola, nem akar tanulni, ennyi baja van.
2023. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Keress fel egy szakpszichológust. Nem normális dolog középszintű követelmények miatt ennyire kikészülni.
2023. jan. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Darius- ***** válasza:
15%
Ne menj at masikba, mert ugyanez lesz, attol nem szunik meg a stressz vagy micsoda. Én is azt tanacsolom, hogy sportolj és ne légy szégyellos.
2023. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Pedig segíthet a környezetváltás. En is olyan iskolába jártam, ahol terrorizáltak a tanárok, váltottam szerencsére, nagyon jól tettem, utólag is visszagondolva.

Munkahely is van olyan, ahol túl sok a stressz, ott is csak a váltás segit, nem a sport.

Vannak nagyon rossz iskolák.

2023. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!