Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom elviselni az iskolai...

Nem tudom elviselni az iskolai stresszt, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan stressz van az iskolában, állandóan sírok a feladatok miatt. Reggelente hányok a stressztől ami kimarta a gyomromat. Az a baj hogy csak szar tanárok vannak és rohadt unalmasak is, állandóan az órát nézem a falon.

Mit tegyek hogy ez megváltozzon?



2023. jan. 8. 22:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Minden elől nem lehet elmenekülni. Ha a közösséggel lenne baj, én is azt javasolnám végső esetben, de neki inkább a tanulással van baja
2023. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Milyen iskolai stressz? Ne röhögtess már...
2023. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

MagneB6 minden nap, nyugtató tea reggel. És pszichológust javaslom én is (én is jártam), a stresszt meg kell tanulni kezelni. Meditálhatsz, hallgathatsz nyugtató zenét is. Később pedig ezerszer több feladatod lesz a munkahelyen.

Nekem is volt szar tanárom, volt akitől féltünk stb, de átvészeltem én is, mindenki más is. Én is stresszelős vagyok, de szépen kéthavonta mentem pszichológushoz és meglett az érettségim és egyetemre járok.


A tanóráról sajnos csak kisétálni nem tudsz, meg kell próbálni figyelni a tanárra és akkor lehet könnyebben megy a feladat majd, de ezen meg nincs mit stresszelni. Én is voltam úgy egy-egy tanárnál, hogy fogalmam nem volt miről beszélt a 45 percben, de ezen nem stresszeltem. Ami engem ébren tart ilyenkor, hogy folyamatosan jegyzetelek és azzal is rögzül már kicsit a tananyag és elfoglalom magam, egyetemen is ezt csinálom, a legunalmasabb órákról vannak a legjobb jegyzeteim.

2023. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13%
A benzodiazepin csodára képes, a gyógynövényes sz*rok semmire sem jók.
2023. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A sport és a magnézium szedése a legjobb a stressz ellen. Én javaslom még a zenehallgatást is (nekem a hard rock és a metál jön be).


Nekem még az egyetem utáni képzés is stresszes volt, egy csomót kellett töketlenkedni a posztgraduális diploma munka leadáskor. Elvittem beköttetni a kész szöveget, majd a bekötés után láttam, hogy a margók nagyon el vannak csúszva. És másodjára is baj volt ezzel. Ugyanazt a diplomamunkát harmadjára kellett bekötettni (!), hogy rendben legyen. Állandóan égett a gyomrom akkoriban.

ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!