Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanároknak miért fétisük az...

A tanároknak miért fétisük az órai "aktivitás"?

Figyelt kérdés
Minden órán jegyzetelek és figyelek, ha engem kérdeznek válaszolok. Ezzel már többet teszek mint az osztály jelentős része, de mindegy... És rendszeresen megkapom a tanároktól, hogy jajjj nem vagyok elég aktív órákon. Miért is? Azért, mert mikor feltesznek egy kérdést az osztálynak, nem vagyok hajlandó ordítani mint a fába szorult féreg, hogy meghallják a választ (lévén csendet teremteni, fegyelmezni egyik se tud)? Vagy én is kiabáljak be alpári vicceket a tananyagról, az aktívabbnak számít, mint a folyamatos figyelem és jegyzetelés?

2023. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja az 1-es azzal az egy pipajaval tök hiteles. Általában nem azok mennek tanári szakra es nem olyan okkal amit ő olyan 'jol' osszefoglalt. Voltam tanárképzésben, út közben veszik el a vágy, a hivatástudat ahogy egyre több sz*rt kapnak az arcukba a tanárok/hallgatók.
2023. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
#11 Lehet hogy Marika néni még fénykorában tökéletesen tudott tanítani és jó szándékú, értelmes ember volt, de ha közben kiégett és egy idegbeteg állat lett aki terrorban tartja a gyerekeket, akkor igenis egy idióta. Az hogy valaki magától abuzív vagy mert sok szar érte, a végeredményen (azon hogy idióta) nem változtat.
2023. febr. 7. 12:54
 13/34 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján egyáltalán nem biztos, hogy itt belekeseredésről/fásulásról/stb van szó.


Könnyen lehet, hogy ez a reakció az osztály jelenlegi állapotára. De ezt diákként nem láttod át. De ez így van talán az összes diák esetén.


A probléma, hogy sokan megmaradnak késöbb is ebben az állapotban.

2023. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha elkezdenél random össze-vissza bekiabálni, akkor meg az lenne a baja a tanárnak, főleg ha még rossz választ adsz akkor meg pláne, ezt már régen is így csinálták.


Nem mondják ki a tanárok, de titkon vannak kedvenceik, szimpatikus gyerekek, és ilyennek akarják látni a többi is.


Gondolom nálatok is van olyan óra, ahol 10-20 perc is elmegy random hüly.eségekkel (ami nem kapcsolódik a tananyaghoz) ilyenkor az "aktív" diákokkal beszélget a tanár, na ők ezt is beleveszik az órai aktivitásba.


Az a baj, hogy ez akár egyetemen is így lesz, persze ettől még a vizsgaeredményed nem fog változni, csak kellemetlen amikor a tanár azt mondja, hogy legyél "aktívabb".


Egyszerűen valamiért nem vagy szimpatikus számára, szerintem.

2023. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
54%
Valamiért bem szimpatikus - mert figyelni se tud, talán? Azok a diákok szoktak ilyeneket mondani, akik beülnek a hátsó padba, ott beszélgetnek es felteszik azt a kérdést amire a tanar 2 perccel azelőtt válaszolt. Legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom tanárként.
2023. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
#15 Írtam hogy egész órán csendben figyelek (másként nehéz lenne jegyzetelni), úgyhogy ez csak oktalan kötökedés a részedről.
2023. febr. 15. 12:04
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

16


Amúgy ha jótanuló vagy, akkor kb xard le ha emiatt piszkál a tanár, ha rossz tanuló vagy, akkor is, mert egy tanárnál fixen jobb életed lesz (már csak a fizetésüket nézve) :))))

2023. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
53%

"egy tanárnál fixen jobb életed lesz (már csak a fizetésüket nézve) :))))"


Szóval szerinted a pénzen múlik minden?

Egy tanárnak nem lehet boldog párkapcsolata vagy jó élete, szép családja, stb. a fizetése miatt?

Arról nem is beszélve, hogy sok tanárnak olyan jól kereső párja van (nem ez alapján kereste), hogy gond nélkül elélne munka nélkül is.


Aztán ott van az is, hogy a kérdező lehet pár év múlva már az utcán fog élni pénz nélkül. Ezt most nem a kérdező ellen mondom, de előfordulhat rengeteg minden ami miatt munkanélküli lesz és a szülei házában sem élhet. Vagy csak egyéb helyzetek ami miatt rossz lesz neki.


De tegyük fel a kérdezőnek jól fizető munkája lesz. Akkor is lehet olyan személy akit egyfolytában lekoptatnak és egyedül magányosan fog meghalni egy nagy házban. Vagy olyanok körében akik tesznek rá mert csak a pénze miatt lesznek vele és így lesz mellette valaki de az üres kapcsolatok miatt boldogtalan lesz.


Ne vonjunk le 1 szempont alapján (tanároknak most és már jó ideje rossz a fizetése, de ez sem jelenti azt, hogy X év múlva ilyen vagy olyan akár kényszer hatására nem fog emelkedni) ilyen kiterjedt dologról következtetést csak azért, hogy megpróbáld megalázni a tanárokat.

2023. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
50%
1-esnek teljesen igaza van.
2023. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
51%
Jaj milyen undorító válaszolók vannak itt. 'Egy tanártól fixen jobb eleted lesz mar csak a fizetése miatt". Na ezért a fertő miatt ami az egesz tanárságot körüljarja sem bánom hogy ma már más szakmám van. Csak sajnálni tudom azokat, akik minden erejüket beleadva harcolnak egy normálisabb közoktatásért, hogy az ilyen boltos Marika purgyéknak cska egy kicsit is jobb élete legyen, akik persze csan szidni tudják őket.
2023. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!