Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanároknak miért fétisük az...

A tanároknak miért fétisük az órai "aktivitás"?

Figyelt kérdés
Minden órán jegyzetelek és figyelek, ha engem kérdeznek válaszolok. Ezzel már többet teszek mint az osztály jelentős része, de mindegy... És rendszeresen megkapom a tanároktól, hogy jajjj nem vagyok elég aktív órákon. Miért is? Azért, mert mikor feltesznek egy kérdést az osztálynak, nem vagyok hajlandó ordítani mint a fába szorult féreg, hogy meghallják a választ (lévén csendet teremteni, fegyelmezni egyik se tud)? Vagy én is kiabáljak be alpári vicceket a tananyagról, az aktívabbnak számít, mint a folyamatos figyelem és jegyzetelés?

2023. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
#30 Gondolom hogy dolga volt, de ne feltételezzen olyat és támadjon be olyanért amiről fogalma sincs. Feltételezte hogy nem kerestem és emiatt beállított szarnak, mindezt olyan stílusban hogy inkább hagyjuk. Az interneten, idegeneknek mindenki máshogy kommunikál, mint a feljebbvalóinak, kollégiának, szeretteinek, vagy akárkinek. Semmi értelme összehasonlítani őket, az hogy itt alpári vagyok nem jelenti azt, hogy mindig. És tök jó lenne, ha a tanárok és feljebbvalóik kicsit értékelnék a hallgatás alapján történő tanulást. Tudom hogy nem ez az elvárás, mert mikor bemutató óra van mindig csapatmunka van, meg youtube videó, meg hasonlók, mert ezt várják el tőlük is. Tisztában vagyok vele. Csak tudnám miért. Attól, hogy elmondom amit gondolok, tudok az órai anyagról (pl irodalmon szoktam jelentkezni, mert az egy fokkal elmélkedősebb, beszélgetősebb óra) még nem fogok jobban emlékezni az anyagra. A keresztrejtvényekre, és csapatmunkában rajzolt alkotásokra meg pláne nem. Nekem az marad meg ha valaki kiáll és körítés, meg egyéb hülyeségek nélkül ledarálja az anyagot. Lehet bennem van a hiba, mert gondolom nem véletlenül így lett kitalálva az oktatási rendszer.
2023. febr. 17. 09:51
 32/34 anonim ***** válasza:
70%

"Feltételezte hogy nem kerestem és emiatt beállított szarnak"


Most már igazán érdekelne. Leírnád pontosan mi történt?

Merf eddig kb oda álltál a tanári ajtó elé, ott álltál 45 percig majd távoztál.



"Nekem az marad meg ha valaki kiáll és körítés, meg egyéb hülyeségek nélkül ledarálja az anyagot."

Másnak pedig nem. De sokan elvárják, hogy mindenkinek megfeleljen a módszer de változtatni nem szabad, pénz eszközökre nincs, ....

2023. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%
A frontális módszer a legelavultabb. Egyáltalán nem tudom már felidézni, hogy mit modnott a tanar X éve magyarázva, de pár csapatmunka, játék meg kiseloadas megis megvan. Te egyszerűen csak lusta vagy megeroltetni magad és hozzájárulni az órai munkához. Ennyi.
2023. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
55%

33


Mindenkinek más módszer vállik be.

Ezzel mást piszkálni, és lustának titulálni övön aluli, és amúgy nem is kapcsolódik a kérdező eredeti kérdéséhez.


Mondjuk max az első pár válaszoló adott rendes választ, utána átment OFF topikba a beszélgetés.

2023. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!