Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanároknak miért fétisük az...

A tanároknak miért fétisük az órai "aktivitás"?

Figyelt kérdés
Minden órán jegyzetelek és figyelek, ha engem kérdeznek válaszolok. Ezzel már többet teszek mint az osztály jelentős része, de mindegy... És rendszeresen megkapom a tanároktól, hogy jajjj nem vagyok elég aktív órákon. Miért is? Azért, mert mikor feltesznek egy kérdést az osztálynak, nem vagyok hajlandó ordítani mint a fába szorult féreg, hogy meghallják a választ (lévén csendet teremteni, fegyelmezni egyik se tud)? Vagy én is kiabáljak be alpári vicceket a tananyagról, az aktívabbnak számít, mint a folyamatos figyelem és jegyzetelés?

2023. febr. 1. 20:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
48%

16


Semmi rosszat nem csináltál, ne törődj a megkeseredett, életunk, idióta tanárokkal, akik a semmiért tudnak piszkálni.

2023. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"Jaj milyen undorító válaszolók vannak itt..."


Most pont ugyanazt csinálod, amit a korábbi válaszoló, így te sem vagy különb. Ilyen "boltos Marika purgyéja" szintű megjegyzésekkel inkább jobb is, hogy elhagytad a tanári pályát A hozzád hasonló mentalitású tanárok miatt ítélik el a pedagógusokat.

2023. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
55%

Én is egyetértek az 1# válaszolóval.


Nekem volt egy osztálytársam, aki nem akart jegyzetelni, mert úgy nem tudott semmit megjegyezni, viszont hallás után mindent megjegyzett. Összesen egy tanár engedte neki, hogy ne írjon. Még pótvizsgán is volt, aztán estin úgy érettségizett le, hogy nem írt, nem tanult semmit, majd elvégzett egy matek szakot.

Ez sokat elmond a magyar oktatás színvonaláról.

Mindig jókat röhögök, mikor azzal jönnek, hogy pl. egy finn tanár mennyit keres. Aha, csak más országokban van látható eredménye a közoktatásnak és a tanárok valóban értelmiségik.

Magyarországon a tanárok zöme átlagos képességű komplexusos ember, aki a frusztrációt a gyereken vezeti le ilyen baromságokkal.

Anno általánosban az osztályfőnökömben az volt a mániája, hogy szerepeljek ünnepeken, mert csak..És szerepeltem, pedig utáltam, igaz, hogy előtte aludni nem tudtam, és semmilyen előnyét nem tapasztaltam azóta se, de hát ez van.

2023. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
70%

"Mindig jókat röhögök, mikor azzal jönnek, hogy pl. egy finn tanár mennyit keres. Aha, csak más országokban van látható eredménye a közoktatásnak és a tanárok valóban értelmiségik."


Ott teljesen más a rendszer. Egy jó példa. Ott a diákoknak a suli biztosítja a ceruzát, radírt, stb. is. Nálunk arra nem kapnak elég pénzt az iskolák, hogy az alap dolgokat fizessék.


Ott egy nagyon fontos és jól fizetet szakma a tanár. Itt diplomás szakma létére a 8általánost végzettek lekörözik fizetésben.


Vannak rossz tanárok. De azok is azért lehetnek itt mert alapjaiban rossz a rendszer. A jók pedig még érvényesülni se nagyon tudnak.


Az egész rendszert meg kéne változtatni. Jó minta a finn.

Persze ez nem menne egyről a kettőre de nem is akkor kéne neki állni a probléma megoldásának amikor már nincs más lehetőség.


Bár csak tüntetne valaki a változasért.

Bár változás lesz. Oktatás nélkül mindegy milyen a rendszer vagy a tanárok. Probléma megoldva lassan.

2023. febr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
53%

23

Lehet a tanárok nagyrésze sejtette mi lenne az eredménye annak, hogy ha ilyet megengednek és el akarták kerülni.


Sok minden van amit a diákok nem értenek, nem látnak át mert ők a másik oldalon vannak. Ti pedig bele sem gondoltok ebbe.

2023. febr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
52%

25


"Sok minden van amit a diákok nem értenek, nem látnak át mert ők a másik oldalon vannak"


Például azt, hogy miért fontos az órai aktivitással piszkálni a jól teljesítő, figyelő, jegyzetelő diákokat, akik alapjáraton tudnak a kérdésekre válaszolni, csak nem ordibálva és nyujtózkodva (kapálózva) jeletkeznek? (tehát a kérdező kérdésére gondolok)


Elég gyakori dolog ez, én is tapasztaltam iskolás éveim alatt, igaza van a kérdezőnek, ez tényleg egy fétis náluk :D

2023. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
48%

26

Nem vagyok tanár. Ebben az esetben nem tudom. De ha végig gondoljuk a nem jegyzetelős példát akkor ott azért nagyon könnyedén problémássá válhat a helyzet ha megengedi egy diáknak.


Egyébként engem iskolás éveimben nem szívattak egyszer sem ezzel. Lehet van rá oka, lehet nincs. Látatlanban nem tudom megmondani.

Ez egy kicsit másmilyen helyzet.

2023. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Én is az #1-ee válaszolóval értek egyet még mindig. Most is valamiért kerestem az egyik tanárt, lényegtelen hogy miért, összesen 45 percet ácsorogtam a tanári előtt, várva hogy őméltósága végre kifáradjon (mivel bemenni kb istenkáromlás, kint állva kell imádkozni), végül feladtam és írtam neki egy emailt hogy hát ha ez így nem jött össze, mikor tudnánk elintézni. Rendesen illedelmesen köszönés, elnézést a zavarásért, az én hibám hogy nem sikerült elintézni, minden. Erre azt írta vissza hogy há de ő bent volt, simán megtalálhattam volna, csak én b*sztam rá, majd ha holnap nem b*szok rá akkor talán sikerül elintéznem. De ezt is olyan stílusban, mintha a seggéből rántott volna ki. És ezek várják el a tiszteletet, a megbecsülést, meg a fizetést, mikor emberként sem képesek viselkedni! Az utolsó 4 általánosos kukásba is több illem és emberség szorult, mint némelyikbe. Tisztelet annak a k*rva kevés kivételnek....
2023. febr. 16. 22:08
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye érted, hogy ha nem lesz emelés akkor a rosszakból lesz egyre több amíg lesznek és a jókból egyre kevesebb.


Pont azért kéne változtatni az egészem, hogy a jók legyenek többségben.



Ui.: a tanáriban azért van pár dolog amihez nem kéne, hogy egy diák hozáférjen. Egyik legalapabb dolog az a dolgozat.


Ezért nem mehetsz be. De be kopogni be kopoghatsz és a kijövő tanárnak szólhatsz, hogy XY-t keresed.


Ezt nem olvastam a leírásodban, hogy ezzel próbálkoztál volna 2x-3x a 45 perc alatt.


Felteszem ezt hiányolta. A stílust nem indokolja de arról így nem is tudni milyen volt valójábban és mennyi a te sértett torzításod. Azt sem lehet tudni, hogy valóbban jól olyan kedvesen írtad-e meg a levelet vagy csK úgy gondoltad. Sokszor láttam már, hogy valaki előadta a történetét és hogy mekkora áldozat majd kiderült, kicsit megvizsgálva, hogy a valóság más és annyira nem volt áldozat. Persze lehet, hogy most úgy volt ahogyan azt te leírtad.



Még annyit a végére, hogy én már találkoztam azzal, hogy azért írt kicsit kevésbé szépen már a tanár mert kicsit meg unta már azt, hogy szinte napi rendszerességgel kell rengeteg időt eltöltenie azzal, hogy Tökéletesen megfogalmazza a levelet és abban ne legyen már semmi olyan amin problémázhat a szülő.

2023. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
90%

Én tanár voltam, és mindig úgy álltam a diákokhoz, ahogy ők hozzám. Ha egy kommentet,mint a 28, ilyen pocskondiazva írsz meg, el sem tudom képzelni, milyen lehetsz élőben, de nem is akarom.

Tudod, lehet el kéne gondolkozni, hogy ne mindig a másikat hibáztasd, a tanárod, meg nem hiszem hogy direkt nem jött ki a tanáriból, de tudod olyankor ha lyukas óra van is dolgozunk, javitunk, készülünk, úgyhogy 'ofelsege' biztos nem teadelutant tartott.

Az meg hogy itt par ember azzal a példával jon hogy oo igen amikor en iskolas voltam is ez volt... Hát tudjátok, a tanárok is jártak iskolába:) és amikor megtapasztalod a másik oldlat, hogy konkrétan szíved -lelked beleadva próbálsz előadni egy témát 45 percben (tegyük hozzá hogy pár diaknak egy 5 perces előadás is problémát okoz), és senki nem szól hozzád, meg passzív az egész osztály, akkor megértenéd, hogy miért kéne aktívabbnak lenni. De ilyen diakoknal általában azt csináltam, hogy ledaraltam az anyagot, ők leírták, másra úgysem volt igényük.

2023. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!