Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A bullyingra az egyetlen...

A bullyingra az egyetlen megoldás ha az ember megvédi magát?

Figyelt kérdés
Őszintén, 13 év közoktatásban eltöltött idő alatt én azt tapasztaltam hogy más út nincs, vannak olyanok akik az erőszakból értenek csak. Nem kell még erősnek sem lenni, ha gyengébb az ember de látják hogy nem fél stb akkor lehet kap akkora tiszteletet hogy nem kezdenek ki vele. A tanárokra általában nem lehet számítani. Szóval én arra esküszöm hogy védje meg magát az ember az elején mert különben rosszabb lesz.
2023. jún. 22. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Igen. Kérdés az, hogy Te mit értesz ez alatt.


A tanárokra meg főleg amiatt nem lehet számítani, mert sokszor nem előttük történik a dolog.

2023. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Van amikor ők is beszállnak a bullyingba. Egyébként a verbális és fizikális önvédelemre gondolok, mikor melyirke van szükség.
2023. jún. 22. 18:03
 3/16 anonim ***** válasza:

"Van amikor ők is beszállnak a bullyingba."

. És ezzel most mit akartál mondani?


Egyébként arra is gondoltam, hogy amellett, hogy megtanul az ember helyzetekre reagálni, vannak esetek, amikor tudna az illető (főleg szülői segítséggel) azon dolgozni, hogy ne is kerüljön olyan helyzetbe. Egy szélsőséges példa: volt egy gyerek, enyhe testi fogyatékkal, és a tévéből tudtam meg, hogy az iskolában bántották (akkor hosszabb ideig nem voltam az iskola közelében).

Na, most ahhoz képest, hogy a tévében hogyan mutatták be, a gyerek a valóságban egy kifejezetten arrogáns személyiség volt, aki még engem is fel tudott húzni. És őszintén szólva nem csodálkoztam azon, hogy akár diáktársánál is ki tudta húzni a gyufát. Én azt gondolom, hogy itt el volt rontva, illetve nem volt jól előkészítve az ő beillesztése a közösségbe.


Persze azt is tudom, milyen az, amikor valakit az első naptól kezdve b*szogatnak mindenért, amikor a megfelelési kényszer miatt a legrosszabb oldalát hozza ki magából egy közösség. De sajnos, aki segíteni tudna (osztályfőnök) így is már egy plusz félállásban dolgozik.

2023. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3.Mégis mit akarnék mondani? Aki tapasztalta tudja, az ilyen tapasztalatok miatt sem támogatom a pedagógusokat, jórészüket rühellem.
2023. jún. 22. 18:32
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát, akkor a hozzáállásoddal van a baj. Mert most sem azok vannak főleg felháborodva, akiket Te sem kedvelsz, hanem azok, akik még egy omladozó c*gányputriba is elmennek, hogy a szülőn számon kérjék, miért nem jár a diák osztályba, akik közvetíteni próbálnak diákok között, hogy ne legyenek konfliktusok, illetve akik képesek olyan osztályközösséget létrehozni, ahol nincs bántalmazás.
2023. jún. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez úgy van, ahogy írod. 8 éven át bántottak, semmi sem használt. Egyszer meguntam és akkora pofont lebaxtam az illetőnek, hogy a fal kapta el. Arra jöttek oda az inkompetens tanárok, hogy üvöltök vele, hogy te senkiházi mocskos féreg, tönkretetted 8 évemet, hát ki a fasznak képzeled magad?! Kitűnő tanuló voltam végig, soha nem volt rám rossz szó. Nem kaptam ezért sem semmit. De onnantól komolyan vettek
2023. jún. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos az a baj hogyha az adott pillanatban egyszerűen lefagysz, akkor nem leszel képes megvédeni magad

Én is így voltam sajnos, mai fejemmel belerúgnék egyet a pofajukba és minden gyereknek ezt kellene tenni


Most úgy állok bosszút hogy zaklatom őket online meg az ismerőseinek elmesélem hogy férgek

2023. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen tanárokat a Hős utca környékén megvárták iskola után. ;)
2023. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Tesómat bántották sokat, okos csöndes gyerek volt. 2 éve volt ebben a suliban (6 osztályos), mikor beszéltünk róla, hogy akkor iskolaváltás, menjen sima gimibe stb. Mondtam neki, hogy figyu, tudom, hogy félsz meg egy lúzernek érzed magad, hogy 3-an pisszegnek meg röhögnek rajtad, de hidd el a többiek nem így látnak. Ha váltasz, már mindegy, hogy mit gondolnak rólad, de nem biztos, hogy kell. Menj be, rakj rendet, kend fel őket a falra, edd meg a kajákukat, öntsd rájuk az üdítőjüket, legyél laza és kreatív. Majd mi bevédünk.


Bement és valami hasonló történt.


Hívnak a suliból, hogy mizu. Tételesen összeszedtem az összes alkalmat, mikor anyám bement beszélni az ofővel vagy az igazgatóval a bántalmazás miatt, hiába (benn voltak a naptárban dátumra pontosan). Összeszedtem minden alkalmat mikor írt nekünk, hogy menjünk érte mert bezárták a szekrénybe és a szellőzőn tejet locsoltak rá vagy elvették a cuccait, bekenték a szemüvegét stiftragasztóval stb. Volt egy 15-20 tételes lista, amit odanyomtam anyám kezébe, hogy tolja le a torkán annak a gusztustalan ""pedagógusnak"", aki most az én tesómat hívja problémás gyereknek, miután visszaadta töredékét az eseményeknek és mondja meg neki, hogy folytatni fogjuk (együttes erővel), ha a kis szarláda nem állít magán és személyesen én fogom pokollá tenni az életét annak a gyereknek. Megtalálom a közösségi médián és elintézem, hogy nyilvánosan hurcolják meg.


Na ne félj egyből kuss lett.


Nem is értem, miért nem lehet jogerősen feljelentést tenni az ilyen ellen a rendőrségen, ha minden bizonyítható. Ez nem gyerekcsíny.

2023. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát ha belefutok néhány emberbe ha a szülővárosomban járok kapni fognak, úgy is az ország másik végében élek életvitelszerűen szóval sokat nem tudnak velem kezdeni.
2023. jún. 23. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!