Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van a bullyingolásnak?

Mi értelme van a bullyingolásnak?

Figyelt kérdés

Ma osztályfőnökin a bullying volt a téma, mivel elvileg néhány srác folyamatosan le rondázta, illetve lefújta férfi spray-el az egyik lány osztálytársunk a délutáni tesiken.


Én ezeken sosem vettem részt, mert igazolt sportoló vagyok, nem is tudtam erről, és nem értem, hogy ennek mi értelme van?


Nekem sem szimpatikus az a lány, illetve még néhányan az osztályból, de egyszerűen nem érdekel annyira, hogy most valakinek odaszóljak, hogy nem szép.


Mert akkor végülis beszélnem kell velük, de mivel nem szimpatikusak ezért beszélni sem akarok velük, akkor mégis mi értelme van annak, hogy valaki valakinek nem szimpatikus és ezt elmondja neki?


nov. 10. 13:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki attól érzi többnek magát, ha másba belerúghat.
nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést ott az osztályfőnökin lett volna érdemes feltenni.


Egyébként semmi "értelme". Oka meg lehet ezernyi, helyzettől függően.

nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó emberben van szadista hajlam és élvezi, ha testi vagy lelki szenvedést okozhat másnak.

A nagy kérdés, hogy akik így viselkednek, azok miért lettek ilyenek. Teljesen egyértelmű, hogy a szüleiknek súlyos felelőssége van ebben.

nov. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom hány éves vagy, de egy bizonyos korban a kegyetlenkedés és zaklatás "teljesen normális". Most nem megvédeni akarom ezt a viselkedést, de egy kisgyerek is gondolj bele milyen kegyetlen tud lenni. Bogarak égetése nagyítóval, bogarak kínzása stb. Sajnos vagy nem sajnos az ember alapjáraton kegyetlen, csak a korral tanuljuk meg a társadalmi normákat. Ez igaz a bullyingra is. 10-14 éves kamaszok között folyamatos a hierarchia harc, keresik a szerepüket a közösségben, annyira már nem ösztönlények hogy állatokat kínoznak, de még ott sem tartanak fejlődésben hogy a zaklatás szintén nem okés. Ezért kell erről beszélni és megtanítani az embereknek a helyes viselkedést, az osztályfőnöködnek sem lett volna szabad addig várni vele, amíg bekövetkezik a baj. Még egyszer, nem megvédeni akarom a zaklatást, én ugyan úgy zaklatva voltam, meg én is zaklattam ahogy kb mindenki akit ismerek. A különbség az hogy aki értelmes az kinő belőle és belátja hogy nem ez a helyes viselkedés. Aki meg sosem kap normális nevelést, az meg sajnos felnőttkorára is ilyen marad és vagy a börtönben vagy koporsóban köt ki.
nov. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Engem is piszkáltak általánosban évekig, de évek múltán rájöttem hogy a bántalmazóim is áldozatok voltak (otthoni balhék, elcseszett szülők stb.)

Ez nyilván nem menti fel őket a tetteik alól. Nálam is gondok voltak otthon, de én mégsem bántottam soha senkit. Gondolom ennek valami mélyebb pszichológiai oka van, hogy ki hogyan "dolgozza" fel az ilyen dolgokat.

nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt otthonról hozzák.


Valaki azért lesz bántalmazó, mert mondjuk soha nem vették sz.rba sem otthon. Mindig alul volt a "ranglétrán". Itt meg kiemelkedik a haverjai közül, csodálják őt, hogy ő odamer szólni, ütni, stb.stb.


Vagy éppen otthon azt hallja, hogy az apja mondja a telefonba az ismerősének, hogy "na majd jól szájbaverem én a Pityut", amiből egy gyerek annyi következtetést von le, hogy az erőszak és az arrogancia a helyes út, hisz apu is így csinálja.


A legszomorúbb az egészben, hogy ugye van az a mondás, hogy azok miatt kell pszichológushoz járnod, akiknek VALÓBAN pszichológushoz kellene járniuk és ez itt is így van.


Ha mondjuk valaki beismeri hogy bullying áldozata és ezáltal depressziós lesz, elküldik pszichológushoz, ilyen terápia olyan ülés, aki meg elköveti azt meg max elküldik másik iskolába. Holott NEM a bántalmazottat kellene pszichológushoz küldeni, hanem a bántalmazót! Hiszen teljesen egyértelmű, hogy a bántalmazónak vannak pszichés problémái, ha bántalmazóvá vált. De ezzel sosem foglalkozik senki... Pedig attól mert áthelyezel egy tanulót, nem oldottál meg semmit, a probléma ugyanúgy fennáll, csak 2 iskolával odébb.


Aztán persze idővel emberükre akadnak, vagy még az iskolai évek alatt vagy már a felnőtt életben, mert köztudott hogy addig jár a korsó a kútra amíg el nem törik.


Én például személyesen ismerek olyan srácot, aki amikor elkerült a középiskolába akkor rendszeresen szólogatott be embereknek meg játszotta az eszét, de ugye új közösség volt, nem tudtad hogy ki kicsoda meg honnan jött, beszólogatott embereknek, valami 165 centis boxoló srácnak is, az meg jól elp.csázta, na a maradék 3 évben 1 rossz szót nem szólt senkire...

nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%
S mi van amikor a tanár a bullying elindítója és részt is vesz benne elég nagy élvezettel? Ilyenre is akad példa szép számmal!
nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Én túl értetlen voltam. 1v1, mások előtt való lejárató szándék nélkül. Manapság már csak azon kattogok mi lenne, ha visszamehetnék az időben.
nov. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
44%
Jól le lett pontozva a 4-es, pedig szerintem igaza van, valamilyen szinten ösztönösek ezek a dolgok. Az állatvilágban megszokott dolog a “csípésrend”, ahol a hierarchiában elöl álló egyedek állandóan zaklatják a hátrébb lévőket, mintegy emlékeztetőül, hogy hol a helyük.Ez lehet az ilyen diákkori bullyngok evolúciós háttere, ahogy a 4-es is írta, hierarchia-kiépítés.
nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
44%

#9 megszoktam már hogy az emberek többségét az érzéseik irányítják, nem a tények. A hozzászólásomat teljesen objektív tények alapján írtam, de az emberek többsége ha olyat lát vagy olvas ami nem tetszik neki, hiába van valóságalapja, le fogja pontozni.


Egyébként több kutatás is született a témában, és egy TV show is volt pár évvel ezelőtt, ami arról szólt hogy jól nevelt, jó családi körülmények közül származó gyerekeket felnőtt felügyelet nélkül 5 napra összezárnak egy nagy házban, és megmondják nekik hogy nincs semmi szabály. Az épületben az operatőrökön és egy gyermekpszichológuson kívül senki nem tartózkodott, a külvilággal nem léphettek kapcsolatba, és a jelen lévő felnőttekkel sem beszélhettek. Minden nap kaptak kaját (amit saját maguknak kellett elosztaniuk) és minden gyereknek naponta 10 percet beszélnie kellett a pszichológussal. Bármikor feladhatták egyébként a kísérletet.


Első napon mindenki tisztelettudó volt, elosztották az ágyakat, igazságosan elosztották a kaját amit kaptak, együtt játszottak stb.


Második naptól kezdve viszont beindult a hierarchia harc. Klikkek formálódtak, elkezdték lebontani a házat, összefirkálták a falakat, összetörték a TV-t és a bútorokat és a gyengébbeket arra kényszerítették hogy ők mosogassanak. Az édességek elosztása sem volt már igazságos, voltak akik nem is kaptak.


És ezek mind jó családi körülményekből származó 12-14 éves gyerekek voltak. Egyetlen nap kellett hozzá hogy felnőtt felügyelete és szabályok nélkül visszafejlődjenek gonosz és kegyetlen ösztönlényekké. Egyes pszichológusok szerint egyébként a felnőttekkel is ez történne, ha megszűnne a társadalom és eltűnnének a hatalmi szervek, de a fiatal gyerekekben akikben dúlnak a hormonok meg pláne. Ezért írtam hogy abban a korban a bullying NORMÁLIS viselkedés, a szülőknek és a tanároknak kell kordában tartani a fiatalokat és megtanítani nekik a helyes viselkedést.


Legközelebbi rokonaink a csipánzok egyébként ugyan ilyenek. Szórakozásból piszkálják egymást, teknősöket visznek fel a fa tetejére és ledobálják őket stb. Ott is a felnőtt állatok azok akik "rászólnak" a fiatalokra ezért.


De persze, a gyerekek hibája hogy az ösztöneik szerint cselekszenek, feszítsük őket keresztre. Még véletlenül sem a szülő vagy a tanár felelőssége hogy nem tudta őket kordában tartani

nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!