Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is mentálisan...

Szerintetek is mentálisan sérült lehet aki nem engedi ki a diákokat WC-re?

Figyelt kérdés

Az iskolákban (általános és közép) mindig az volt, hogy legalább a tanár engedélyéhez volt kötve hogy te kimehetsz, amit nem kéne nyilvánosan megkérdezni (és van hogy a tanár meg mondja hogy "Nem tudom, kimehetsz wécére?") a másik meg van aki egyáltalán nem enged ki.


Nagyon empatikus ember vagyok, ha valakivel nem értek egyet, arra gondolok biztos más a tapasztalata vagy ilyesmi, de jó indoka van a viselkedésére. De képtelen vagyok ezt bárhogy igazolni. Szerintem ez elképesztően megalázó egyrészről, másrészről pedig hülyeség, mivel nehéz koncentrálni ha mindjárt bepisilsz/kakilsz, és a Való Életben nem fogsz meghalni ha elmész pislantani egyet.


Így csak arra tudok gondolni hogy súlyosan sérült emberekről van szó.


jan. 17. 22:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Az alapelv az, amelyben nem mutatsz hajlandóságot a megvilágosodásra.

A tanórát tönkre lehet vágni azzal a figyelemmegosztó mentalitással, hogy mindenki akkor jön-megy, amikor kedve szottyan!

Állj ki 30 ember elé és próbáld meg fenntartani a figyelmüket az általad átadni kívánt ismeretanyag iránt úgy, hogy folyamatosan jönnek-mennek az emberek! -Ugyanis az emberi agy úgy működik, hogy "Vagyok olyan ember, mint bárki más!", - ha neki ki lehet menni következmény nélkül, akkor én miért ne mehetnék ki!

Próbáld ki! Állj ki és tarts előadást úgy egy nagyobb embercsoportnak, hogy jönnek-mennek közben! Ez az egyetlen esélyed arra, hogy a saját bőrödön tapasztalva megértsd, miről van szó!

Akármennyi ideje is van a pályán egy tanár, valamilyen szinten felkészül az órákra és igen, tiszteletlenség ilyen szinten figyelmen kívül hagyni mások minőségi törekvéseit! Nagyjából úgy képzeld el, hogy dolgozol valamivel fél órát és az éppen arra járó főnököd úgy viselkedik veled, mint ha semmit nem dolgoztál volna még azon a napon!

Jól esne?

jan. 18. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
15%

Nem értem mire célzol a megvilágosodással, nyilván nem fogok megvilágosodni, ahhoz túl hülye vagyok! :)


Hát figyelj, én a szabadság híve vagyok, ha valaki arrogánsan megtiltja hogy kimenjek wc-re, pont leszarom hogy mit akar, csak azért nem leszek rosszul, nem csinálok be a gatyámba, akármennyire felkészült!


Az ilyenekre mindig is rávágtam az ajtót!


Oké, nyitogálják az ajtót, jönnek-mennek.

Én ezt tanárként úgy fognám fel, ha nem tanultok, megbuktok és ennyi.

Azt meg azért látni fogom ki akar átejteni és azt esetleg korlátozom vagy megszívatom egy másik alkalommal hogy azért ő is érezze a törődést. ;)


Nem hat meg a szabadságkorlátozó intézkedés, akármekkora koponya az illető! :)

jan. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az alap hozzáállás valóban az lenne, hogy oké, kb. 45 perc az óra, akkor már nem eszem-iszom tele magam, vagy elmegyek előtte wc-re, aztán majd valahogy kibírom. Ha meg hosszabb előadás van, jobb esetben ilyenkor is a dolgomat előre elvégzem, vagy csendben kimegyek és ha mázlim van, akkor közben is lesznek szünetek.
jan. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

Általános iskolában volt egy ilyen eset, szinte sírt a gyerek hogy ki kell mennie. Nem engedte a tanár. Befosott a gyerek. Utána egèsz èvben szivatták miatta, majd iskolát váltott.

Gondolkozhatna a kisebbsègi komplexusos tanár, hogy ha menni kell akkor menni kell. Nem mindig lehet visszatartani

jan. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de nekem az a tapasztalatom, hogy úgy en bloc a tanárok többsége mentálisan sérült. Alkalmatlanok voltak komolyabb szakra, keveset keresnek, és ezért jól megmutatják a diákoknak.

Az, hogy jó pár válaszoló nem ért veled egyet, semmi meglepő nincs. Az átlag magyar nagyszájú, de meglehetősen szolgalelkű és egyszerű ember, aki abban nőtt fel, hogy a főnöke/tanára belétörli a lábát, és ő még meg is köszönte.

Egy normálisan munkahelyen is akkor mész ki mosdóba, amikor kell( sőt akkor mész el bárhova ügyet intézni, amikor akarsz), nyilván ha aki árufeltöltő vagy gyári melós volt egész életében, annak ez furcsa.

jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
46%

Sokan nem képesek alapvető fogalmak között különbséget tenni - és ez a probléma azzal a szemlélettel is, amit az éppen aktuális világban "demokrácia" fedőnéven próbálnak ERŐSZAKOSAN lenyomni emberek torkán:

a fogalomtévesztés arról szól, hogy a neveletlenség, a tudatos provokáció vagy a másoknak tudatosan kárt okozó érdekérvényesítés, tiszteletlen magatartás nem egyenlő a szabadsággal. Olyanokkal lehet értelme további érdekütköztetésre, akiben meg már a képesség arra, hogy ennyire alapvető fogalmak között képes különbséget tenni! A tisztelet a kölcsönösség elvén működőképes, - egyoldalúan soha! Azt meg el lehet felejteni, hogy túlfejlett egójú neveletlen parasztok előtt hajlongjon egyoldalúan bárki is! Azt azért egy tanár is képes felmérni, hogy valaki szó szerint rosszul van. Különbséget kell azért tenni egy alkalmi rosszullét és beállítani szándékozott indokolatlan rendszer között! Utóbbi nem az emlegetett szabadság, sokkal inkább a neveletlenség kategória!

jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
22%
Ezt azok értik meg főleg akik olyanok mint én hogy nincs semmi betegség semmi sokat ivás egyszerűen csak járok kb óránként pisilni. De ez nem baj mert 45 perces egy óra, de néha fél óránként is kell. Ez ilyen. Én kiengednék mindenkit a tanár helyében. Sima erőfitogtatás hogy ő nem enged ki mert neki van hatalma neked nincs és ő ettől érzi valakinek magát. Én pont most jöttem el egy olyan munkahelyről ahol az egyik kolléga (igen tehát nem a felettesem) nem engedett ki wc re akármikor mert ne hagyjam egyedül (recepció, 2.5 percet lett volna kb egyedül mert 5 lépésnyire van a mosdó). Ő szerencsére hamar elment de a többiek is szóltak hogy legalább jelentsem be hogy hova megyek hogy tudják. De mi a f... Én nem cigizek, nem ebédelni lépek le, akkor vajon hol lehetek? De nekik is engedélyt kellett kérniük mindenre. Nagyon gáz. Akkor akarok pisilni amikor kell. Ha 5 percenként kell éppen akkor 5 percenként megyek.
jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Én más szót mondanék, de gáznak tartom.

1: Ált. igen, és nyilván, amit tudsz, szünetben intézz el, de neked még sosem volt pl. durvább hasmenésed, erősebb hányingered? De képzeld, olyan is van, tiniknél meg aztán pláne, hogy tök váratlan időpontban jön meg, amikor nincs bent semmi, vagy max. tisztasági.

Nálunk általánosban és gimiben is ki lehetett kéredzkedni, nem minden tanár volt tőle elragadtatva, de senki nem tagadta meg. Ha meg vki hirtelen felpattant, és kiszaladt, akkor vették a lapot, hogy valószínűleg extra sürgős dologról van szó, pl. egy hányást igencsak nehéz visszatartani…

11: Főiskolán előadásokról szabadon, jelzés nélkül ki lehetett menni, annyi volt csak a kérés, hogy halkan, minél feltűnésmentesebben történjen a kimenetel és a visszajövetel. Azért, mert itt még szólni sem kellett, nem volt állandó vándorlás.

jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

"Utóbbi nem az emlegetett szabadság, sokkal inkább a neveletlenség kategória!"


Ha fosni, húgyozni kell akkor miről beszélünk?

Milyen tiszteletlenségről beszélsz?

Pont ő aláz meg azzal hogy nem tartja tiszteletben a szükségleteimet!

jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Ezt azok értik meg főleg akik olyanok mint én hogy nincs semmi betegség semmi sokat ivás egyszerűen csak járok kb óránként pisilni. De ez nem baj mert 45 perces egy óra, de néha fél óránként is kell. Ez ilyen."


Én van hogy negyedóránként is b@szki!

jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!