Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti mit gondoltok, lehet csak...

Ti mit gondoltok, lehet csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Estire járok, 20 éves lány vagyok, Az egyik osztálytársnőm 34 éves. Szörnyen irritál az egész jelleme! Mindig mondja hogy majd megy egyetemre és Franciatanár lesz belőle (most végeztünk a kilencedikkel, vagyis ő még nem, mert matekból pótvizsgáznia kell) ezzel még nem is lenne probléma, de egy csomót hazudozik, pl hogy ő már 12 éve tanulja a Franciát meg ilyenek, amit egyébként azért nem értek, mert annyi idő alatt már szinte anyanyelvi szinten kellene tudnia, de ez az én véleményem. Közben meg mégis magántanárhoz jár Franciából, és hármasra vizsgázott belőle, ez már alapból is gyanús. Csak azt nem értem miért kell hazudozni? miért nem lehet megmondani hogy ő most kezdte év elején, de igyekszik megtanulni, én se angoloztam még soha, és mégis az írásbelim ötös lett, a szóbelim négyes. A másik dolog, hogy folyton arról áradozik hogy a lelke a történelem és a magyar, közben meg mindig puskázik, sosem volt olyan hogy ne puskázott volna, és nekem olyan rosszul esik amikor a tanárok szétdicsérik a nulla tudása ellenére, és az a durva hogy szerintem ő ezt el is hiszi magáról hogy ő nagyon okos:S És nem hogy lapítana, vagy örülne hogy nem bukott le, nem, elkezd mindenkit fikázni hogy milyen bénák vagyunk, meg hogy puskázni tudni kell, meg ilyenek, szoktam neki mondani hogy inkább kapok egy jeggyel rosszabbat, de akkor tudom hogy azt a saját tudásomra kaptam. Erre ő mindig csak vágja a pofákat! Szörnyen beképzelt, amit még felháborítónak tartok, hogy olyanokat mond hogy ő sosem alszik el úgy hogy a gyerekeivel ne olvassák a Bibliát, de kérdem én, aki ilyen"hívő" az hogy képes arra hogy csaljon, hazudjon mindenkinek? annyira felháborít, ha kell még elkezd sírni a tanárok előtt is hogy megsajnálják ! Múltkor még az osztályfőnők meg is könnyezte hogy jajj szegénynek milyen rossz hogy megbukott matekból:S sajnos még valószínű 3 éven keresztül össze leszek zárva vele, mit tegyek?? olyan igazságtalannak érzem hogy őt istenítik közben meg ha tudnák hogy valójában milyen..
2013. máj. 31. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Tényleg miért zavar ez? Lehet,hogy szerencsétlenben az tartja a lelket,hogy ezt el akarja nemcsak másokkal,hanem önmagával is hitetni. Törődj a saját dolgaiddal,hogy azok rendben menjenek.
2013. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én törődnék, de ő folyton keres engem,telefonál,csak úgy beállít hozzánk, nem is szól előtte, mondván hogy neki előbb ért be a busza, pisilni hív, ha nem megyek megsértődik, azt képzeli hogy barátnők vagyunk,már párszor elmagyaráztam neki a helyzetet, de ha meg próbálom magam ehhez tartani hogy na most akkor nem foglalkozok vele, akkor meg nem hagy békén órán, elkezd hisztizni, csúnyán beszélni stb, na most erre nekem nincs szükségem
2013. máj. 31. 12:09
 3/8 Problem? ***** válasza:
AZ ilyen emberek elhiszik azt amit mondanak:D különben nem érdemes vele foglalkozni. De én távol tartom magam az ilyen emberektől.
2013. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem a legjobb barátnőmmel volt ugyanez. Kitűnő tanuló volt folyton, én meg küzdöttem a négyesekért. Viszont ő is a puskázásból élt (amúgy semmi józan paraszti esze nem volt csak ilyen lexikális tudás amit bemagolt egy-egy dolgozatra). És az igazságérzetem alig bírta elviselni, főleg mivel a barátnőm volt, egy rossz szavam se lehetett, hogy lebuktassam, mert az árulás lett volna. De ha mégis van igazság, ezek az emberek majd megszívják valahol, valamikor. A matek próbaérettségin ez a barátnőm például cetliket dobált folyton hozzám, amire azt akarta, hogy a válaszokat írjam. Majd megkérte a padtársam, hogy nézze le az enyémről és diktálja le neki. Az enyém 68%-os lett, az övé 42% (segítséggel). Na ezt egy remek visszavágásnak éreztem, hogy itt legalább kiderült az igazság. Mondjuk engem meglep a te eseted, hiszen amint írtad, 34 éves, amiket meg róla írtál...hát nem tudom...sajnálom a gyerekeit...ez a nő nagyon butának tűnik és inkább csak nevetned kéne rajta. Nem is értem, miért nem mondod neki hogy húzzon már a francba. De ha számodra tényleg ennyire elviselhetetlen, akkor a helyedben nézelődnék más iskolák között. Ha most végzed a kilencediket, akkor még nem késő egy új helyen folytatni mert 3 év alatt hozzá tudsz szokni egy új helyhez.
2013. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval az a helyzet, hogy egyszer már nagyon csúnyán összevesztünk emiatt, elküldtem a fenébe, és mondtam neki hogy ezentúl tudni sem akarok róla, erre mit csinált egész hétvégén hívogatott smsekkel bombázott, sírt, könyörgött stb,(komolyan rosszabb volt, mintha az expasim könyörgött volna) még ajándékot is vett, mondtam neki hogy majd megbeszéljük, én elmondtam neki róla a véleményemet, és azt is hogy nem kívánok az ő társaságában lenni, erre mit csinál, folyton mellém ül, beszél hozzám, stb, utána persze semmi sem változott, és igen gondolkodtam már másik iskolán, csak az a baj hogy a mostani tanáraim olyan rendesek, és olyan rossz lenne egy ilyen nő miatt elmenni. A másik véglet meg, kerek perec megmondom neki ismét hogy ki nem állhatom, és mikor próbálkozik akkor rohadt szemét leszek vele. Ebben meg ugye az a baj hogy akkor az elkövetkezendő három év tele lesz feszültséggel, és már utálni fogok suliba járni, Ti mit tennétek, elmennétek egy másik suliba, vagy szembeszállnátok vele? Egyébként már volt lehetőségem tanulás terén visszavágni neki, ugyanis én magyarból ötösre feleltem, ő négyesre, pedig puskázott (Azoknak akik félreértik, nem azzal van bajom hogy puskázik, hanem azzal hogy úgy csinál mintha az a saját tudása lenne, és mindenki mást lenéz hogy milyen hülye, véleményem szerint aki puskázik az puskázzon, és örüljön csendben magában hogy nem bukott le, nem hogy még ő nyissa ki a száját!)
2013. máj. 31. 13:19
 6/8 Problem? ***** válasza:
Totál felesleges szembe szállnod vele inkább hagyd a francba ha teljesen passzív vagy és nem vagy vevő a dolgaira előbb utóbb megunja majd és keress mást.
2013. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A harmadik válaszoló vagyok. Mivel azt kérdezed, hogy szállj e vele szembe vagy menj másik suliba, így azt mondom hogy mielőtt megpróbálkozol másik sulival, szállj vele szembe, hátha az bejön és maradhatsz, ha meg nem jön be akkor nézhetsz másik sulit. Amúgy az esti sulikban általában jófejek a tanárok. A barátom is esti suliba "jár", azelőtt gimnáziumban tanult csak ajánlották, hogy a 12. évet máshol folytassa mivel rossz tanuló volt és félő volt, hogy ott nem végzi el. Heti kétszer kéne bemennie de volt hogy két hétig be se ment és tanulni se tanul semmit. Ehhez képest most érettségizik és ha minden igaz sikerül is neki. Szóval az esti iskolákban nagyon elnézőek tudnak lenni, és nem szívóznak a tanárok, inkább segítenek, hogy mindenkinek sikerüljön. Persze 1-2 lehet, hogy szemét, mert a barátom földrajztanára azt mondta senki ne merje a földrajzot választani érettségi tantárgynak mert mindenkit megbuktat (erre persze ő azt választotta), de szerintem nem ez a jellemző.
2013. máj. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia, szerintem legyél vele kedves, mert előbb utóbb úgyis kiderül, ha nem, akkor meg még tudni fogja magáról, hogy ez nem a saját tudása volt. De az ilyenek mindig kiderülnek. Addig pedig légy vele aranyos, de NE segíts neki a puskázásba, inkább vedd rá a tanulásra. És mikor lebukik, akkor neked tiszta lesz a lelkiismereted, mert te megpróbáltad, de nem sikerült. Ha pedig sikerült, akkor te büszke leszel magadra, hogy képes vagy ilyen hernyókkal is összebarátkozni, és ráadásul jót is cselekedtél, ő pedig örül, hogy ügyi volt a vizsgán. Ne legyél dühös, szomorú, ha nem köszöni meg.ilyen a természete.

De ez csak az én véleményem...

2013. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!