Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha még csak 9....

Mit csináljak, ha még csak 9. -es vagyok és máris utálnak az osztályban?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó tanuló vagyok, főleg a reál tantárgyakból vagyok jó és az osztályban, mikor a tanár kérdez valamit és én tudom a választ, a tanár meg esetleg megdicsér, vagy csak mondja, hogy ügyes, akkor a többiek már fújolni kezdenek meg ilyesmi..

Aztán múltkor egyik órán hiányzott a tanár, ezért az ofő jött be és mondta, hogy beszéljünk arról, hogy ki hogy érzi magát, meg milyenek a tanárok és a többik mondták, hogy ők utálják a matektanárt, mert nem magyaráz el semmit, meg izé(de amúgy ezek az emberek, akik elvileg nem értik, amit a tanár mond órán, végigpofázzák az egész órát, szóval....), én meg mondtam, hogy én értem, amit mond, erre már egyből fel voltak háborodva és lecsesztek, hogy hagyjuk már, én úgy is mindent értek, mert egy hülye stréber vagyok, meg ilyesmi..

És amúgy van egy csaj az osztályban, aki nagyon népszerű, nem csak az osztályban, hanem kb. a fél suli ismeri, és ő az, aki állandóan kibeszél a hátam mögött, meg már az osztály felét ellenem fordította...

Mit csináljak?

15L


2013. okt. 28. 08:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Na, már törlik is a válaszokat, amik segíteni akarnak? Érdekes...
2013. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
De a saját érdekedben el kell viselni az igazságtalan dolgokat is.
2013. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést. Csak én már végzős vagyok. 9-be még nem is voltam olyan jó tanuló, 10-be, 11-be kezdtem el igazán tanulni, meg most idén, tök jó jegyeim vannak. Direkt jól tanulok, hogy a jó jegyeim révén majd felvegyenek egy egyetemre, hogy kezdhessek valamit az életemmel. De nálunk is az a sikk, ha valakit épp hogy átrugdalnak egy-két tantárgyból az 1,8-as átlagával. Ha meg valaki tanul, vagy egyesnél, kettesnél jobb jegyet szerez, akkor már egyből beszólnak, hogy fú te stréber... De szerencsére az osztály túlnyomó többségében nem ilyenek vannak, a 25 emberből "csak" 6 ember ilyen. Én is csendes vagyok, a büdös életbe soha nem ártottam senkinek se, nekem ez a drága 6 ember mindig beszól valami okosságot. Tökmindegy mit csinálok, mindenbe belekötnek, és valamit beszólnak nekem. Én meg nem tudom megvédeni magam, amitől még rosszabbul érzem magamat. De szerencsére vannak az osztályban normális emberek is. Nem tudok neked mit tanácsolni, mert a saját helyzetemmel sem tudtam, meg tudok mit kezdeni. De kerüld ezeket az embereket. Vannak normális, értelmes emberek az osztályodban? Velük barátkozz! Az ilyen piszkálódó, idiótákat meg próbáld figyelmen kívül hagyni.


Amúgy erre a matek témára visszatérve: nálunk is azok sírtak legjobban, hogy nem értik a matekot, akik végigröhögték, végigpofázták az egész órát. Így nem tud odafigyelni, még jó hogy nem érti! És nem hiszem, hogy akinek nincs pénze (külön matektanárra), az majd pont matek órán fog a legjobban szórakozni!

2013. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat :)

én is ezt mondom amúgy...ha hülye egy tantárgyból, legalább figyelne órán...

egyébként az osztályban szerencsére vannak normális emberek, és velük barátkozok, csak mégis rosszul esik, amikor beszólnak a többiek :S

2013. okt. 28. 11:33
 25/38 anonim ***** válasza:

Megértelek téged is, meg az ötöst is.

Egy olyan tárgyból, amit senki nem ért olyan tanár kell, aki tud fegyelmet tartani, és nem engedi, hogy pofázzanak az óráján. Magyarul igenis van gond a tanárotokkal.

De én is az osztály strébere lettem, pedig még csak jól se tanulok. Eleinte mindenki utált, aztán lettek barátaim. Így szokott ez menni. Ha nem viselkedsz elutasítóan, lesz társaságod.

Ha meg nem, akkor ajánlanám a gimnáziumot. Ha okos vagy, át tudod vetetni magadat egy jobb helyre, és kit érdekel, hogy van-e szakmád érettségi után, ha lazán el tudnál végezni egy egyetemet? Ha valakit érdekel mondjuk a biológia, vagy a fizika, nekem legalábbis ezt jelentik a reáltárgyak, és jó is belőlük, nem logikus, hogy abból kéne továbbtanulnia egyetemen? Ha nem csak és kizárólag azt a szakmát szeretnéd, amit ez az iskola adna neked, akkor menj el.

Nálunk se ciki jól tanulni, én is elit helyre járok. A stréberség nagyban függ attól is, hogy hogy állsz a tudásodhoz.

2013. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
pont ezért nem akarok innen elmenni, mert nehéz is volt bekerülnöm és a városban ez az egyetlen iskola, ami ilyen szakmát ad :/
2013. okt. 28. 13:09
 27/38 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, tudom, hogy a felvételi procedúra ilyen, meg olyan igazságtalan, csöppet sem reprezentatív mutyi, de ha annyira nehéz volt bekerülnöd, nem lehet, hogy inkább csak teszed az eszedet, és ez nem tetszik a többieknek? Nem sértésnek szánom, csak ha mindenkinek olyan nehéz lenne bekerülnie, akkor más lenne a diákok hozzáállása az iskolához.

Persze, ha nem akarsz elmenni, akkor össze kell szorítanod a fogaidat, és elviselni. erre nincs más mód.

2013. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

már bocs, de te mikor jártál utoljára egy iskolában?

volt osztálytársaim mesélik, akiket felvettek ilyen nagyon elit gimnáziumokba, ahová csak a tényleg legjobb tanulókat veszik fel, akik mindenből kitűnőek szinte, hogy náluk is vannak az osztályban, akik csak végigbeszélgetik az órákat és már az első héten szaktanárit kaptak, meg ilyesmik. attól még, hogy nehéz volt bekerülni, még ugyanolyanok lesznek, az ilyen emberek nem fogják fel, mit kockáztatnak, vagy lehet, ők nem is úgy kerültek be, mint ahogy egy átlagos diák, hogy a jegyeik alapján, hanem protekciósok. egy volt osztálytársamat is 2-es átlaggal felvettek egy gimnáziumba olasz kéttannyelvűs osztályba, és rajta kívül mindenki ilyen 4-es-5-ös tanuló volt...szóval az, hogy ilyen emberek járnak egy osztályba, még nem jelent semmit.

2013. okt. 30. 08:20
 29/38 A kérdező kommentje:

ja és az előző válaszomhoz, hogy akit meséltem, hogy 2-es átlaggal felvettek egy nagyon jó osztályba, őt is úgy vették fel oda, hogy elküldték a fellebbezést, de úgy se vették fel először, úgyhogy még augusztus közepén is úgy volt, hogy valószínűleg egy nagyon alja iskolába fog menni, ahová berakják azokat, akiket sehova nem vettek fel, de kiderült, hogy abban a gimnáziumban ott dolgozik anyuci egyik jó ismerőse és bejuttatták...

de mindegy, biztos csak én vagyok egy beképzelt p/csa, amiért oda merek figyelni az órán és el merem mondani az ofőnek is, hogy nem a tanár hibája, hogy ők meg nem figyelnek és csodálkoznak, hogy 2-es TZ-t írnak a halmazokból, ami amúgy az egyik legkönnyebb anyag egész évben.

2013. okt. 30. 08:25
 30/38 anonim ***** válasza:

Szia, az a bunkó vagyok, aki úgy kiakasztott. 3,5-ös átlaggal vettek fel elit gimnáziumba, protekció nélkül, egyszerűen csak jól meg tudtam csinálni a felvételit. Például innen tudom, hogy nem olyan nehéz, hogy bárki, akinek akadna sütnivalója, beleszakadna, de persze tudom, hogy ez emberfüggő. Nem azért írtam, hogy többoldalnyi sértett visszavágást írj nekem, egyszerűen csak felmerült bennem, hogy talán tényleg egy kicsit túlhangoztathatod a képességeidet. Ha nincs, hát nincs, én ezt csak tippelni tudom a világháló másik végéről.

Ha nem illesz bele az osztályközösségbe, az nem azért van, mert jól tanulsz. Az azért van, mert nem illesz bele az osztályközösségbe, és punktum. Egy kicsit megpróbálhatnál nyitni az osztálytársaid felé, ha meg van pár barátod, miért érdekelnek a többiek? Ha egy barátod sincs, és mindenki utál, na akkor kéne magadba nézned. De ez egyelőre még nem érkezett el.

Nem neked kéne dühösnek lenned, amiért leírom, amire gondoltam, te tudod, hogy igaz-e, vagy sem, én csak tippelgetni tudok. Nyilvánvalóan, ha leírod, hogy milyen jók a képességeid, aztán leírod, hogy milyen nehezen tudtál bekerülni egy szerinted nálad gyengébb képességű gyerekek alkotta osztályba, akkor én értelemszerűen azt fogom gondolni, hogy valószínűleg az a problémájuk veled, hogy nagy hangon híreszteled, hogy te ezt is tudod, meg ezt is tudod, amikor nem állsz annyival jobban náluk.

Ez bizony tényleg idegesítő tud lenni.

Próbáld meg egy kicsit lazábban venni a dolgokat, ha te annak ellenére is érted a tanárt, hogy a többiek pofáznak, akkor kit érdekel? Ha ők nem értik, az az ő bajuk.

Innentől fogva nem értem, miért írtad ki a kérdést, és mégis mit vársz, miben segítsünk, ha bármit, amit írunk, blokkolsz. Nem bunkózásból, tényleg segíteni szeretnék neked, és nem beléd rúgni, de a segítség egy problémában nálam a véleményem őszinte leírását jelenti, és csak másodlagosan azt, hogy írjak egy-két bátorító szép sort. Persze. az is hozzátartozik, hogy remélem, rendeződnek a dolgaid, és jobban fogod érezni magadat az osztályodban, de azt hiszem, ez leginkább rajtad áll.

2013. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!