Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha még csak 9....

Mit csináljak, ha még csak 9. -es vagyok és máris utálnak az osztályban?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó tanuló vagyok, főleg a reál tantárgyakból vagyok jó és az osztályban, mikor a tanár kérdez valamit és én tudom a választ, a tanár meg esetleg megdicsér, vagy csak mondja, hogy ügyes, akkor a többiek már fújolni kezdenek meg ilyesmi..

Aztán múltkor egyik órán hiányzott a tanár, ezért az ofő jött be és mondta, hogy beszéljünk arról, hogy ki hogy érzi magát, meg milyenek a tanárok és a többik mondták, hogy ők utálják a matektanárt, mert nem magyaráz el semmit, meg izé(de amúgy ezek az emberek, akik elvileg nem értik, amit a tanár mond órán, végigpofázzák az egész órát, szóval....), én meg mondtam, hogy én értem, amit mond, erre már egyből fel voltak háborodva és lecsesztek, hogy hagyjuk már, én úgy is mindent értek, mert egy hülye stréber vagyok, meg ilyesmi..

És amúgy van egy csaj az osztályban, aki nagyon népszerű, nem csak az osztályban, hanem kb. a fél suli ismeri, és ő az, aki állandóan kibeszél a hátam mögött, meg már az osztály felét ellenem fordította...

Mit csináljak?

15L


2013. okt. 28. 08:07
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

amúgy így az osztályban vannak barátnőim, de valahogy mégis aggaszt, hogy vannak, akik utálnak...

mondjuk ez az utálat lehet, amiatt van, hogy volt még nyáriszünetben egy ilyen gólyatábor és ott leginkább a másik osztályból lógtam pár emberrel, mert a barátnőm is a másik osztályba járt és összeismerkedett egy osztálytársával, akivel én is nagyon jóba lettem és utólag mondták az én osztálytársaim, hogy ez a csaj, aki sokakat ellenem fordít, mindenfélét mondott rám a hátam mögött, hogy mit képzelek magamról, hogy a másik osztályosokkal barátkozok. szóval lehet, emiatt van.

2013. okt. 30. 15:12
 32/38 anonim ***** válasza:

Tegyél a többiekre! Jó magasról. Egyébként meg próbálj meg visszafogott lenni. Az órán igenis hozd ki magadból a maximumot. Majd amikor kedves osztálytársak a te irodádat fogják takarítani, mert máshol nem kapnak munkát, egyetemre/főiskolára meg lehet, hogy felveszik, de kibukik egy- két év múlva, akkor majd szépen fogod magad, és rájuk mosolyogva végzed a munkád.


Egyébként meg vannak olyan szakközépiskolák, ahova harcolnod kell, hogy bekerülj, ugyanúgy, mint egy gimibe. Mert erős szakközép, és ha valaki tovább akar tanulni, akkor előny, hogyha abban az irányban képzi magát már középiskolától....


A tanárnál meg, igen, vannak gondok vele, mert nem tud fegyelmezni, de aki meg végigpofázza az órát, jobb ha először elgondolkodik, bár úgysem fog, mert annyi esze már nincs. Szépen fogja magát a diák, hazamegy, és otthon tanul. Ma az iskolákban nem igazán van idő arra, hogy beléd verjenek mindent. Egyszer leadja a tanár, aztán kész. Rajtad áll, hogy gyakorolsz-e, avagy sem. Ha nem, és nem is érdekel, akkor fogd be a szád, ha meg igen, akkor próbálkozz, ha nem megy, szólalj fel órán. Biztos nem fog érte megharapni a tanár, és egy 5-10 percben elmondja még egyszer, ismétlésképpen. Hozzárakom, nem még egyszer leadja az anyagot, hanem átismétli. Ezért sosem fognak megharapni.

Ofődnek meg elmondhatod, hogy te érted, amivel nincs is semmi gond. Ha a többségnek gondja van, akkor úgyis lép majd valamit a matektanárral szemben.


Az osztálytársaid véleménye pedig egyet jelent: Irigységet, ahogy azt már előttem megfogalmazták. :)


Ne add fel, találj 2-3 embert az osztályodban, akikkel jól elbeszélgetsz, akikkel jóban vagy. Hidd el, nem kell több.

2013. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

köszönöm, sokat segítettél :))

amúgy a tanárra visszatérve, azért szerintem azt se lehet mondani, hogy nem fegyelmez, mert rájuk szokott szólni, sőt, múltkor kb. 10 perc azzal telt el, hogy leb/-|szta azokat, akik dumáltak, csak mondom, őket nem igazán érdekli...múltkor is, amikor egyszer a tanár kapott egy kisebb dührohamot, mert már 6-odjára szólt rá ugyanarra az emberre, hogy fogja már be, a csaj besértődött és következő matek óra előtt, amíg a tanár még nem volt bent a teremben, teleszórta krétaporral az egész tanáriasztalt meg a széket meg mindent, mert tudja, hogy a matektanár allergiás a krétaporra...

2013. okt. 31. 15:13
 34/38 anonim válasza:
Laura, te vagy az? :D
2013. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
nem o.O
2013. nov. 2. 20:35
 36/38 kutya222 válasza:
én csak 5 es vok 11 éves és már mindenki utál mert egy csöndes szar vok ;)
2013. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már ilyen. Strébernek csúfoltak, mert nagyon okos voltam. Ezért nem tanultam, és lerontottam az átlagom, ami miatt szenvedhetek, hogy kijavítsam, és a lemaradást se tudom behozni.

Szóval inkább legyél ,,stréber“, mint hülye. (Tapasztalat..)

15/L

2013. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
igaz, köszi (:
2013. dec. 9. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!