Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történik a velem egyidős...

Mi történik a velem egyidős gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Nos, hát... Sziasztok.

A kérdésemen rengeteget gondolkoztam az elmúlt napokban. Szeretném, ha megválaszolnátok, mert én ezt már tényleg nem bírom felfogni ép ésszel.

Tehát. 14 éves leszek júniusban. Egy vidéki városban lakom (Eger mellett), ide is járok suliba. A múlt hónapban meglátogattunk az osztállyal egy egri iskolát. Lesokkolt a látvány. Egyszerűen nem tudtam elhinni, hogy ilyen selejtes generáció részese vagyok. A mi sulinkban is eléggé kilógtam a sorból, na de ott... Jómagam 167 cm és 61 kg vagyok. (így van, nem vagyok vékony, nem is akarok az lenni). Az ottani lányok minimum 170 centiméterek voltak, természetesen mindegyik 50 kg körüli. (75B-s mell, vékony derék, szép lábak, gyönyörű hosszú haj, tökéletes smink, drága ruhák. Csak egy átlagos (ottani) 14 éves lányt jellemeztem.) És akkor gondolkoztam el igazán azon, hogy mennyire más vagyok. Nincs hosszú hajam, műkörmöm, sminkem. Nem hordok márkás ruhákat, sőt, melltartót se! És mégis én gondolom magam átlagosnak. Tényleg én lennék a fura, a kirekesztett, a kívülálló, magányos lány, akinek nincsenek barátai mert nem népszerű? Egyszerűen nem értem...



2014. máj. 2. 12:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
31%

Én 14 éves lány vagyok, 160 cm és hosszú göndör hajam van. Nem vagyok vékony, az alakom nőies. Sminkelem magam,(szememet emelem ki) hordok miniszoknyát és magassarkút is, és igen van amikor kivágottabb póló van rajtam . Nem márkásak a ruháim, mert az hidegen hagy, hogy melyik boltból vettem. Tőlem aztán lehet kínaiból, vagy a turkálóból is, csak szép legyen. Sokkal idősebbnek tűnök a koromnál, és az öltözködésemmel, sminkeléssel rá rakok még egy lapáttal. Nem járok bulizni. Annyi az egész, hogy így érzem jól magam a bőrömben. Igen, szeretek felnőttesebben kinézni, és imádom, hogy sok pasi megbámul az utcán. Félreértés ne essék, nem fekszek össze mindenkivel. Tehát, egy teljesen átlagos lány vagyok, csak egyszerűen fontos nekem a külsőm. ettől függetlenül belső értékeim is vannak. Lehet, hogy van olyan ember aki első ránézésre azt mondja rám, hogy itt egy újabb tini pi*a. De nem vagyok az, és nem szabad külsőből ítélni.

Nem hinném, hogy mindenki 170 cm és gyönyörű lenne. Genetikáról senki nem tehet, tehát az tök mindegy, hogy hány cm valaki. Mindenkinek a saját dolga, hogy hord e melltartót. Én is csodálkoznék, ha látnék valakit akin nincs, de nem aláznám meg emiatt.

Ezzel, csak azt akartam neked elmondani, hogy nem szabad általánosítani, mert mindenki teljesen más egyéniség. Te sem vagy fura, és olyan lány sem fura, akit a fentiekben leírtál.

Biztos, hogy nem azért vagy kirekesztett mert nem tartod (még) olyan fontosnak a külsőd. Egyrészt azért mert, igen is vannak olyan lányok akik hasonlóan gondolkodnak mint te, másrészt azért, mert jóban lehetsz olyanokkal is, akik felnőttesebben öltözködnek. Hozzá tenném, nem csak ez a két véglet van. :)

2014. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Sowilo ***** válasza:
100%

Mindenki minden életkorban, minden helyen pontosan úgy néz, ki, ahogy akkor és ott ki kell néznie. Teljesen fölösleges egymás kinézetén kiakadni. Selejtes generációról pedig csak az alacsony intelligencia szinttel rendelkező egyedek panaszkodnak állandóan, akik nem látják át a dolgokat kellően.


Tegyük fel, hogy a nagyvárosi 14 évesek úgy öltöznek, mint a kurvenkák. És, akkor mi van? Hagy öltözzenek úgy. Ha neked nem tetszik, akkor te ne öltözz úgy mint egy kurvenka, hanem öltözz úgy, ahogy te személy szerint jól érzed magad. Nekik attól még ez tetszik, és kész. A kérdés inkább az, hogy kinek miért tetszik az, ami.


Az emberek nagy része befolyásolható, a maradék pedig nem. Aki befolyásolható, az azért az, mert igényli, hogy megmondják neki, mit csináljon, mit szeressen, milyen zenét hallgasson, mit egyen, stb. Ezek a divatemberek, vagy birkák, vagy hasonlóak. Ez a nagy tömeg, a homogén massza, amire a média építkezik. A médiából áradó agymosás irányítja őket, mert szükségük van rá. Ez pedig teljesen normális, mivel ez egy embertípus.


Te pedig nyilván a másik kategóriába tartozol, kérdező. Nem igényled hogy megmondják, mit csinálj, mert képes vagy a saját döntéseid alapján formálni magadat. Egy teljesen normális, átlagos különc vagy. Nincs ezzel sem semmi baj.


Hogy miért nincsenek barátaid? Na, ez már csakis a te hibád, mivel ezt nem a fent említett dolgok döntik el. Én is különc vagyok, mégis vannak barátaim. Ha nincsenek barátaid, akkor antiszociális vagy, vagy rosszindulatú, barátságtalan, unalmas, humortalan, köcsög vagy a másikkal, vagy hasonló. Húzd alá mai rád vonatkozik, és javíts rajta.

2014. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nos, helló. Én tizenhárom vagyok, pesti, és ennek ellenére jelenleg nagyon szerencsésnek érzem magam, ugyanis nem ismerek ilyen lányokat, akiket leírtál. Najó, látásból igen, a párhuzamos osztályba járnak, de nem szokásom beszélgetni velük.

Szóval, a kinézet legtöbbször genetika, sokszor még a testsúly is. Én például a 165 centimhez 41 kiló vagyok, és éppen azon ügyködök, hogy ezt legalább nyárig megtartsam. A smink viszont már tényleg egy más dolog, fel nem tudom fogni, hogy minek kell. A műkörmöt meg főleg nem. Érdekes, hogy Budapestről hallani olyan sok rosszat, én viszont még életemben nem találkoztam olyan korombelivel, akinek műkörme lett volna. A körönlakk mondjuk más dolog, azzal nagyon szeretek bíbelődni, mondjuk nem az én kezemen, hanem a nővéremén, mert ő nem kaparja le másnap egy "meguntam!" felkiáltással, velem ellentétben. A lényeg, hogy nem vagy selejtes, mindenki úgy néz ki, ott és akkor, ahogyan csak akar, és csak ennyiért senkinek semmi joga megjegyést tenni rá. Az öltözködési módjára. Ha emellett egy üresfejű liba is, akkor már más a szituáció.


A selejtes generációra pedig: [link]

Igyekezz, hogy te legyél az, aki megfordítja a dolgokat :)

2014. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
En is 14 vagyok es budapesti. Nalunk az evfolyamon szinte az osszes lany olyan cicababa ahogy leirtad. A mi osztalyunk meg teljesen olyan, mint te. Nalunk ez a normalis, naluk az. En nem birom oket, fel nem foghatom miert kell sminkelni es nagyobbnak latszani. Egyszeruen nem allok szoba veluk es kesz, megvagyok en a barataimmal. Egyaltalan nem vagy fura, szerintem ez a normalis :)
2014. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Sowilo ***** válasza:
Nincs normális. Vannak különböző értékrendek, és vélemények.
2014. máj. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én augusztusban leszek 14. A mellem nagyobb az átlagnál, ezért hordok melltartót. 159 cm vagyok. Nem szoktam sminkelni magam, körömlakkot meg csak nyáron szoktam használni, műkörmöt soha. A ruháim átlagosak, a legtöbb H&M-es :) És nem vagyok kövér, de vékony sem, van rajtam egy kicsi fölösleg. Én soha nem éreztem, hogy ezzel kilógnék a sorból, kicsit alacsony vagyok, és nagyobbak a cicijeim, de ez soha nem zavart se engem, sem senki mást.
2014. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!