Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kéne kihúzni érettségii...

Hogyan kéne kihúzni érettségiig egy nagyon rossz osztályban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy csak egy év, sőt kevesebb, de annyira utálom őket. Pedig általában nem szoktam utálni az embereket, szeretek közösségi éltet élni, de itt nincs, itt mindenki annyira lenézi a másikat, hogy az önbecsüléséről lemondhat az ember, és én nem akarom elveszíteni a nyári pozitív életfelfogásom, pedig eddig ez volt...
2014. aug. 31. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni. Órán úgysem rájuk figyelsz, szünetben meg kösd le magad mással, olvass könyvet, játssz a telefonodon vagy bármi mást, nem kell róluk tudomást venni. Ha ezeket az embereket nem becsülöd sokra, akkor nem is kell hallgatni arra, amit mondanak, nem kell a szívedre venni, ha mondjuk piszkálnak, hisz' úgysem érdekel a véleményük, akkor meg szard le őket :) Kis senkik miatt az önbecsülésedet ne add fel. Tanulj sokat, legyél te a legjobb tanuló az osztályban (ne azért, hogy irigyek legyenek, hanem magadért), és gondolj arra, hogy már többre vitted, mint ők, és az életed további részében is többre fogod vinni. Úgy gondolj erre a nyári pozitív életfelfogásra, mint valami pajzs, akárhányszor csak rosszul érzed magad miattuk.
2014. aug. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél, köszönöm szépen a válaszodat!:)


Tulajdonképpen, én sem tudom miért de a véleményük eléggé befolyásol, és ez az amitől el akarok szakadni, és nem megy, már nem tudom hány éve. Mert ők olyan emberek, akik mindenért lenéznek, és mindenkinél jobbnak tartják magukat. Például, menő az ha cigiznek - vicces 18 évesen ezzel felvágni. Van, hogy én is, de erre cseppet sem vagyok büszke. Menő, hogy eljárnak bulizni - hozzátenném, eljárok én is, az ő rossz társaságuk nélkül. Idióta, sznob társaság, és amiatt érzik maguknak többet, mert a szüleiknek sok pénze van, de szerintem ők azért semmit se tettek le az asztalra, ha maximum nekik lenni mit felmutatni, de nincsen. Pár órán figyelni meg lehetetlen, mert őket olyan szinten nem érdekli semmi más, hogy az már fáj, de végülis később az ő bajuk lesz, majd ők rontják el a felvételit.

Megfogadtam, hogy pozitívan állok az emberekhez, mert szerintem valamilyen szinten az igaz, hogy úgy viszonyulnak hozzád mások, ahogy te is viszonyulsz hozzájuk, de egyszerűen feléjük nem lehet nyitni, nem is éri meg, sőt félek is, de egy totál ismeretlen ember felé sokkal könnyebben nyitok, sőt...

Más közösségekbe totál jól be tudtam illeszkedni mindig, csak közéjük nem. Ja, meg most évközben is voltak gondjaim, mert végig tök rossz hangulatom volt amiatt, hogy ilyen szinten semmibe vesznek az osztálytársaim, akikkel napi több órát töltök együtt, és én azért szeretem, ha figyelnek rám - talán egoista kijelentés ez... -, de nagyjából úgy voltam vele, hogy ezt a figyelmet is ki kell érdemleni bármilyen közösségben, de itt nem lehet érte tenni semmit, mert itt nem csak, hogy nem figyelnek, hanem abszolút semmibe vesznek, amitől az ember egy idő után nullának érzi magát.

Sajnálom, a hosszú szöveget, de megkönnyebbülés volt legalább kiírni magamból e sok év szenvedésének az okozóját.:D

2014. szept. 1. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyébként más osztályokból vannak barátaid? A szüneteket velük is eltöltheted, felüdülés lesz velük tölteni azt a 10-15 percet, miután a bunkó osztálytársaiddal voltál 45 percig. És órán meg tényleg nem kell velük foglalkozni.
2014. szept. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!