Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet tenni, ha a tanár...

Mit lehet tenni, ha a tanár ennyire pikkel egy osztálytársamra?

Figyelt kérdés

Van két lány, A és B. A tavaly jött az osztályba, és akkor már volt neki érettségije egy nyelvből, meg nyelvvizsgája. A tanár tavaly majdnem minden órán megalázta, hogy most már nem tudna leérettségizni, elfelejtette a nyelvet, buta, stb. Közben máshol elismerték.

B tavaly érettségizett, ő sokkal szorgalmasabb és kedvesebb mint A, de ez még (szerintem) nem indokolná, hogy a tanár szabályszerűen nyaljon B-nek (mondom ezt úgy, hogy B az egyik legjobb barátnőm). A eredményeiről a tanár tudomást se vesz, pedig még a százalékuk is egyforma lett!

A-t kikészíti idegileg, hogy a tanár állandóan leszólja, és ez már az egész osztályt zavarja, B-t is. Osztályfőnökre nem számíthatunk.

12-esek vagyunk.


2014. szept. 2. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én osztályomban, amikor megalázott egy gyereket a tanár, én osztályfőnökin elmondtam ezt, és az osztályfőnök intézkedett. Itt a probléma része az is, hogy a tanár is ember, úgyhogy nem tudom, hogy az osztályfőnök segítene-e ilyen ügyben. De nagyon remélem.

Megjegyzem, hogy ez pont érettségi előtt volt, és mindenki más fosott kinyitni a száját, mert hogy akkor majd érettségin meg fog szívatni minket a tanár. Úgyhogy erre büszke voltam. A tanárnő utána még szerenádozásnál is bocsánatot kért tőlem (amit nem értek, hogy miért tőlem) de az a lényeg, hogy megjegyezte, hogy nem tehet ilyet.

2014. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szülők? Nem az osztályfőnökön keresztül vezet az út. Ha bemegy a szülő igazgatóhoz/helyetteshez, és megmondja, hogy valamit csináljanak a tanárral, különben kiveszi a gyereket az iskolából, akkor fognak kezdeni valamit.
2014. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem foglalkoznak vele a szülei :/ Mindig ki tud állni magáért, csak itt mindenki be van tojva ettől a tanártól.
2014. szept. 2. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, hát akkor kell egy hős.
2014. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ha kiállok mellette, fog valami érdembeli történni?
2014. szept. 2. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Van az intézményben igazgatóhelyettes és igazgató is. Ha az ofő nem akar belefolyni a dolgokba, lépjetek feljebb.
2014. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ??Marika válasza:
Mindenkinek felettese. Én már léptem volna és nem az iskolában kell keresni a megoldást. Az iskola felettesének kell jelenteni irásban. Majd ezt követően kap a tanár fegyelmi tárgyalást, de tanuk kellenek, hogy mit csinál és hogyan viselkedik a tanár.
2014. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!