Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok szerepelni egyik osztályképen sem?

Figyelt kérdés

Nincs mit rajta szépiteni, egyszerűen rusnya vagyok. Akármilyen hajam van meg akármennyi smink van rajtam, az arcom akkor is ilyen marad. Még a saját képeimen is ronda vagyok, nem hogy azokon, amiket mások csinálnak rólam, amikor épp nem figyelek oda.

Legutóbb tavaly év végén volt ilyen osztályfotózás és pár osztálytársam ki is rakta a facebook-jára, úgy, hogy engem is bejelöltek rajta. Én elrejtettem a képeket az idővonalamról, de hiába.

Ugyanis pár hónap múlva neten megismerkedtem egy fiúval, aki nagyon helyes volt meg kedves is. Viszont tudtam, hogy ha megtudná, hogy nézek ki, nem beszélne többé velem. Erre amikor pár hete beszélgettünk skype-on, megkérdezte, bejelölhet-e fb-on is, én meg belinkeltem neki a profilomat és bejelölt. Ezután kérdezte, miért nincs rólam egy kép se, mondom hát csak nem szeretek fényképezkedni és mondta, hogy küldjek már magamról csak egy db képet legalább, de azt mondtam, hogy nem akarok, talán majd később. Ő viszont elkezdte nézegetni a bejegyzéseimet és meglátta, hogy egy barátnőm, akivel osztálytársak vagyunk, rendszeresen ir ki valamit a falamra, szóval gondolta, jóba vagyunk és megnézte az ő profilját is, hogy nincs-e velem közös képe és megtalálta az osztályképet. Amin be voltam jelölve. És tök gáz volt, amikor kérdezte, hogy neked amúgy vannak anyajegyeid az arcodon? Ugyanis van egy elég feltűnő anyajegy az egyik oldalt az arcomon és ezt soha nem mondtam neki és először nem is tudtam, honnan tudta meg. Én meg mondtam neki, hogy igen, miért? És elmondta, hogy barátnőmnél látta az osztályképünket és megtalált rajta...Mondanom sem kell, azóta nem nagyon beszéltünk ^^

Szóval a a lényeg, hogy miért kell rajta lennem az osztályképeken? Mindig, amikor fotózás van, próbálok elbújni a magasabbak mögé, de a köcsög osztályfőnök mindig veszekszik velem, hogy ne bújjak el és még direkt beállit előre, a sor közepére -.- Pedig direkt mondom neki, hogy én nem szeretnék ennyire látszódni, akkor is muszáj ott lennem, telibe a kép közepén, hogy akárki, aki megnézi a képet, összehányja magát a kinézetem láttán. Miért? 17 évesen miért nincs jogom eldönteni, hogy rajta akarok-e lenni egy szaros fényképen? Legszivesebben sirni tudnék ilyenkor, hiába mondja azt a többi ember, hogy fogadjuk el magunkat, nincs ronda lány, csak igénytelen, stb. Én igenis ronda vagyok, akár van rajtam smink és akár jól áll a hajam, akár nem. És lehet, nem pont ez látszik a kérdésből, de én már elfogadtam magam, legalább is azt, hogy ezen már nem tudok változtatni, csak max egy plasztikai sebész. És egyébként nem nagyon van bajom magammal, tudom, hogy hiába nem vagyok szép, attól még kedves vagyok és sokan birnak, de igy csak még nehezebben tudom túltenni magam ezen, hogy az osztályképeken állandóan be vagyok állitva a kép közepére és mindenki olyan jól néz ki körülöttem, csak én nem. Szerintem ez qrvára igazságtalanság.

Mit csináljak? 17L


2015. okt. 13. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálykép opcionális, az osztályfőnök nem kötelezhet rá, és következménye sem lesz, ha nem szerepelsz rajta, szimplán menj le addig az udvarra, valami csendesebb helyre, ahol nem járkálhatnak az osztálytársaid/ofő, és várd ki.

Ha esetleg osztályfőnöki órán történne, akkor meg szimplán maradj a helyeden. Veszekedni lehet, hogy veszekedni fog veled, ciki lesz az osztály előtt, de ha ennyire nem akarsz rajta lenni, ráncigálni úgysem fog.

2015. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk 1 személy lépte ezt meg...évekig ezzel szekálták. Tessék összeszedni magad és odaállni a képhez!!! Örülök hogy 17 évesen ez ekkora probléma és 50 sort írsz róla.
2015. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha te is igy néznél ki, neked is ekkora probléma lenne egy db fénykép, Mrs. Tökély *_*
2015. okt. 13. 19:58
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én teljesen megértelelek kérdező. Én 15 éves vagyok és lány. Én sem nagyon szeretem ha fényképeznek,mert a többi osztálytársamhoz képest olyan csúnyának látom magam,de nem csinálok belőle problémát,nem akarok veszekedni senkivel,szépen odaállok és kész. Én úgy vagyok vele,hogy úgysem fogom nézegetni azt a képet,facebookomat alig használom,szóval mindenki azt rak fel oda amit akar,úgysem tudok tenni ellene. Én még nem próbáltam ki, hogy néznék ki sminkkel egy iskola ünnepélyen,bár a széles és nagy orromon nem segítene az alapozó meg semmi. Amúgy pl. a tesi órát azért utálom,mert muszáj felkötni a hajunkat és mivel nekem még a fülem is nagy azt bámulhatja kb. 20 fiú mikor elvonulunk előttük a tornateremben :D
2015. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ne menj suliba azon a napon amikor fényképezkedés van. Gondolom előre bejelentik mindig.
2015. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

*Equestrian Legacy*§ Nekem is nagy fülem van, ezért én is utálok tesizni ://

Egyébként az a baj, hogy hiába nem megyek, úgy is lefényképeznek előbb-utóbb. Tavaly is az év végi fénykép, amit a gyerek megtalált barátnőm képei közt, úgy készült el, hogy előtte is volt egy fotózás, csak akkor hiányzott vagy 3 ember, ezért kitalálták, hogy egyik osztálytársunk apja amúgy is fényképész és ráér jövő héten valamelyik nap, ezért csinálunk még egy osztályképet, amin azok is rajta lesznek, akik múlt héten hiányoztak ^___^" Mindig megoldották valahogy, hogy mindenkiről legyen fénykép :( Szóval nem tudom. Vagy max ha fotózás lesz, azt mondom, hogy 2 hétig otthon kell maradnom, mert olyan beteg vagyok..1 ember miatt csak nem hivják el megint osztálytársam apját egy harmadik féle osztálykép miatt..

2015. okt. 13. 23:26
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezt egyszerűen megoldottam, aznap amikor a fotózás volt, nem mentem iskolába. Anyám leigazolta, hogy "családi okok miatt" nem tudtam bemenni és ennyi. Senki nem kérdezett semmit. :)
2015. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire probléma, akkor jelents beteget arra a napra.


Amúgy, tudom, tini vagy, és szekálásnak fogod venni, de jó tanács: hosszú távon nem úszod meg az ismerkedést fotó nélkül. Vagy az lesz, hogy sokat beszélgettek, aztán találkoztok, aztán nem jössz be a srácnak, aztán persze mondod magadban, hogy 1) rondavagyokbrühühü, 2) a srác mekkora egy f.fej, ha ilyen jól elvoltunk, és még egy esélyt sem ad. Kapcsolat úgy nem fog létrejönni, ha nincs fizikai vonzalom. Ha nem akrsz képet küldeni, és kamuzol, hogy ezért-azért nem, akkor vagy le fognak a srácok morzsolódni, vagy úgy veszik, átverted őket, amiért nem mondod el az igazat. Hidd el, hogy van olyan, akinek bejönnél (olyan undorító, ápolatlan, tényleg hótt ronda, fogatlan embereket látok teljesen vállalható partnerekkel...).

2015. okt. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha meg későbbi pótfotózás lesz, akkor előtte menj el egy profi sminkeshez-fodrászhoz. Lehet, nem két fillér, de azok a legrondább emberekből és címlapsztárokat csinálnak kb.
2015. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Nem járni akartam amúgy azzal a gyerekkel, csak kedves volt velem és birtam. Viszont amikor küldött magáról képet, láttam, hogy ő is ilyen jóképűbb fiú, a olyanok pedig nem állnak szóba ronda lányokkal. Szóval ezért nem küldtem neki magamról képet. Mert szerettem vele beszélgetni.

2015. okt. 14. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!