Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek nem hihetetlenül...

Szerintetek nem hihetetlenül abszurd az iskola intézménye?

Figyelt kérdés
Teremről teremre cipeljük a nagy táskáinkat, ahol aztán mindig leírjuk a következő használhatatlan betűhalmazt, ami soha senkit nem fog érdekelni. Mindezt a fejlődő tizenévesekre kényszerítik, biológiai funkciójukkal teljesen összeegyezhetetlen módon, akik ettől teljesen bezombulnak. Én nagyon szenvedek tőle.

2016. jan. 19. 17:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Félre ne értse valaki a 10-es válaszom, nem a gyerekek miatt kell az iskolákban horrorfilmet fogatni, hanem a biorobot képző oktatási rendszerről. Hogy gyerekek vannak kényszermunka táborban, gulágon vagy Alkatracon. Gratulálok társadalmunknak mindezért, csak így tovább.
2016. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
45%

Nem az iskolával, hanem az egész magyar oktatásrendszerrel van baj. Rengeteg unalmas, érdektelen információkat képesek tanítani MÉG ÚGYIS ha speciális képzésen vagy középsuliba (mint én speckó). Nálunk az angolon és a kémián van a hangsúly (+ mellé a szakmai tárgyak mint pl. a labor), viszont jön még rá a 'humán részleg' hogy így mondjam. Kezdve a görögöktől a rómaiakig pl. irodalomból.. péeles nem is értem a művet, mondanivalóját megse értem ha 5x átrágom se XD de értelmezzem meg felelünk belőle! Grat, magyarként szüttyöghetek ilyenekkel. És cseppetse érdekes órák csak a "NAGY TÉNYEK" már-már alvás közeli állapot.. Nembeszélve a egyes tanárokról.. =) Tömérdek magolással, és ennek fejébe viszik a ponthatárokat felfele itt-ott, azt is tapasztalom, hogy mennyiség és nem a minőség a lényeg legtöbb esetben. Valamint az egész osztályozási rendszerben a jegyek sokszor nem a valódi tudást tükrözik! :(


Más országokban tényleg más a helyzet, gondoljunk például az északi országokra, melyek személyes kedvenceim, közülük leginkább Svédország és Dánia. Sokkal másabb élethelyzet, bárki utánagooglizhat ha érdekli. =)

2016. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szerintem máshol sincs kolbászból a kerítés, lehet hogy néhány országban jobb, de sok helyen még rosszabb is, és nem úgy néz ki hogy hamarosan jobb lesz.
2016. jan. 19. 19:46
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nagyon durva az iskola. Én mindig utáltam, a tudásom nagy részét pedig iskolán kívül szereztem. Ha páromat sikerül rábeszélnem, akkor a kisfiam ezen nem kell keresztülmenjen, hanem magántanuló lesz. Egyre többen oktatják otthon a gyerekeiket, és ahogy látom ez sokkal hatékonyabb és egészségesebb mint az intézményben vegetálás.
2016. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is, de hát ez van, ezt kell "szeretni" (legalábbis ha nincs nyelvtudásod se pénzed, hogy más országokba mehess tanulni, ahol nem ekkora kalap szar az oktatási rendszer).
2016. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!