Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csinálják ezt az osztály...

Miért csinálják ezt az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Leginkább a lányok szemétkednek, állandóan csak rólam tudnak beszélni, hogy most épp hogy állok, milyen ruha van rajtam, hogy áll a hajam, mi néz ki rajtam szarul. Aztán amikor a közelemben vannak, direkt ilyen megjegyzéseket tesznek, persze úgy, hogy én is tudjam, rólam van szó, pl. hogy "Hát igen, tudjuk ki ma is nagyon ""jól"" néz ki" vagy rám néz az egyikük és: "Hát most már értem, miről beszéltél tegnap"..

Pár qrva már elkezdett durvábban is szekálni, az egyikük mindig, amikor meglát, megjegyzi fennhangon, hogy "Ma is gyönyörű vagy, mint mindig", aztán ezen röhögnek.

Meg van pár fiú osztálytársam, akik mindig, amikor megszólalok, megismétlik, amit mondok, de direkt ilyen kényes hangon, vagy mondjuk mesélek barátnőméknek valamit, ők meg közbe mondják egymásnak, hogy "Űűűű, tényleg?? Ez nagyon érdekes!!" és vihognak.

Amikor kihiv valamelyik tanár felelni és megkérdezik a végén, hogy hanyasra értékelném magam, mert mondjuk volt 1-2 hibám, mindenki rávágja, hogy 1-est adjon, meg ilyenek. Meg van egy csaj, aki nagyon gyűlöl valamiért és mindig, mikor kiosztanak valami dogát és mondja a tanár, hogy nekem 5-ös lett, igy felhorkant a barátnőivel meg elkezdenek arról beszélni, hogy jajj mert ezt a pár mondatot vagy ezt a számolást rohadt nehéz volt megtanulni, ha ők átolvasták volna óra előtt, simán irtak volna k is 5-öst. Erre kikapnak egy 2-es dogát. De ha mondjuk nekem lesz rossz, ő meg pont tanult rá és jó jegyet kap, elkezdi kiabálni az osztályban, hogy "Hahh, jobb jegyet kaptam, mint XY!!"

Vagy mondjuk ami még idegesit, hogy állandóan az a témájuk, hogy milyen ronda vagyok, meg milyen szarul öltözködöm, de ha egyszer kisminkelem magam, vagy megcsinálom jól a hajam, vagy veszek mondjuk egy szebb ruhát és abba megyek, azért beszélnek ki, meg kérdezgetik, hogy én miért hordok olyan ruhát/sminkelem magam/csinálom olyanra a hajamat, meg hogy kinek akarok tetszeni.

Miért nem birnak leszállni rólam? A tanárnak hiába szólnék, szerintem ha elmondanám neki és beszélne velük, csak még jobban cseszegetnének. Ja és jövőre fogunk érettségizni.


2016. ápr. 7. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Suliváltás? Én is a 12-et kezdtem új suliban.
2016. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
74%
Egyszerűen rossz közegben vagy. Sajnos a mai oktatási rendszerben olyan embereket is felvesznek egy középiskolába, akik még állatkertbe sem valók. Vegyél egy nagy levegőt és ne figyelj rájuk, azt az 1 évet kibírod, többet az életben nem látod őket! Az, hogy a jobb jegyek miatt Téged szekálnak, ez általános dolog mindenhol. Az élet úgy sem őket fogja igazolni, majd mennek sírni a munkanélküli segélyért pár év múlva, mikor Te csak sajnálkozva elmész mellettük BMW-ddel. Lényeg, hogy akármit csinálsz, nem tudsz változtatni ezeknek az embereknek a gondolkodásmódján, ne is próbálj! Másrészről gondolj bele, hogy mitől alakulhatott ki ez a kép bennük, és hogy a jövőben ne legyen ilyen, próbálj meg adni magadra kicsit.
2016. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
ne foglalkozz velük.keress olyan barátokat akik szívesen megvernék a fent említetteket. A suliváltás is megoldás, de mindenhol vannak kretének... tegyél fel egy képet hogy mi is eldöntsük hogy nézel ki
2016. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mi közöd neked ahhoz, hogy hogy nézek ki?
2016. ápr. 7. 17:31
 5/19 Firedoom ***** válasza:
68%
Kerdezo keep calm. Közé valoban nincs hozza egy anonim oldalon, de jelentősen megkönnyítené a valasz adását. Amennyiben te ezt nem szeretned nyugodtan kozolheted szepen is. Mindazonalltal a helyzet ismeros. Általánosban a fentebb említett baszogatasok mindennaposak voltak, kozepsuliban az emberek egy fokkal komolyabbak es a helyzet is jobb. Ha meg altalanosba jársz akkor szerintem válts sulit. Nem eri meg évekig szenvedni. Ha kozepsulis akkor kibirhatsz meg egy par evet. Ev vegen ugyis kirúgják a hülyéket, vagy csak megbuknak. Keresd olyan emberek társaságát akikkel jol érzed magad. Gyűjts magad melle baratokat es legyen boldog életed. A jelenlegi információkkal csak Ennyit tudok mondani. Keresd meg magadban azt az okot amiert piszkalhatnak. Lehet, hogy nem lesz, lehet, hogy találsz. Az utobbi esetben próbálj megváltozni. Talan csak hirtelen haragú tipus vagy...
2016. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Megkönnyitené? :D Ha kiraknék magamról képet és mondjuk tényleg ronda lennék, azt irnátok, hogy jogosan b/szogatnak?
2016. ápr. 7. 18:20
 7/19 Firedoom ***** válasza:
0%

1, Nem kell kirakni. Ha jol emlékszem privátban kérte.

2, Mások kinezeteert valo baszogatás semmiképp sem jogos.

3, kapnál egy lehetséges valaszt.

4, a szépség szubjektiv.

2016. ápr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Firedoom ***** válasza:
0%
Szerkesztés: Az 1, pont törölve.
2016. ápr. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj, csak az első pár sort olvastam el.


szórakoztatja őket, hogy reagálsz, direkt hergelnek, próbálnak reakciót kicsikarni belőled.

tehát egyszerűen figyelmen kívül hagyod őket, ignorálod, elfordulsz, pofa be, mással foglalkozol. Ez bazira fogja idegesíteni őket, lehet testileg is bántanak, de ne ess ki a szerepedből. Idővel abbahagyják, mert már nem szórakoztatja őket.

2016. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha testileg is bántják akkor se szóljon semmit, hanem hagyja?! Kedves utolsó, ezt remélem nem gondoltad komolyan.
2016. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!