Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csinálják ezt az osztály...

Miért csinálják ezt az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Leginkább a lányok szemétkednek, állandóan csak rólam tudnak beszélni, hogy most épp hogy állok, milyen ruha van rajtam, hogy áll a hajam, mi néz ki rajtam szarul. Aztán amikor a közelemben vannak, direkt ilyen megjegyzéseket tesznek, persze úgy, hogy én is tudjam, rólam van szó, pl. hogy "Hát igen, tudjuk ki ma is nagyon ""jól"" néz ki" vagy rám néz az egyikük és: "Hát most már értem, miről beszéltél tegnap"..

Pár qrva már elkezdett durvábban is szekálni, az egyikük mindig, amikor meglát, megjegyzi fennhangon, hogy "Ma is gyönyörű vagy, mint mindig", aztán ezen röhögnek.

Meg van pár fiú osztálytársam, akik mindig, amikor megszólalok, megismétlik, amit mondok, de direkt ilyen kényes hangon, vagy mondjuk mesélek barátnőméknek valamit, ők meg közbe mondják egymásnak, hogy "Űűűű, tényleg?? Ez nagyon érdekes!!" és vihognak.

Amikor kihiv valamelyik tanár felelni és megkérdezik a végén, hogy hanyasra értékelném magam, mert mondjuk volt 1-2 hibám, mindenki rávágja, hogy 1-est adjon, meg ilyenek. Meg van egy csaj, aki nagyon gyűlöl valamiért és mindig, mikor kiosztanak valami dogát és mondja a tanár, hogy nekem 5-ös lett, igy felhorkant a barátnőivel meg elkezdenek arról beszélni, hogy jajj mert ezt a pár mondatot vagy ezt a számolást rohadt nehéz volt megtanulni, ha ők átolvasták volna óra előtt, simán irtak volna k is 5-öst. Erre kikapnak egy 2-es dogát. De ha mondjuk nekem lesz rossz, ő meg pont tanult rá és jó jegyet kap, elkezdi kiabálni az osztályban, hogy "Hahh, jobb jegyet kaptam, mint XY!!"

Vagy mondjuk ami még idegesit, hogy állandóan az a témájuk, hogy milyen ronda vagyok, meg milyen szarul öltözködöm, de ha egyszer kisminkelem magam, vagy megcsinálom jól a hajam, vagy veszek mondjuk egy szebb ruhát és abba megyek, azért beszélnek ki, meg kérdezgetik, hogy én miért hordok olyan ruhát/sminkelem magam/csinálom olyanra a hajamat, meg hogy kinek akarok tetszeni.

Miért nem birnak leszállni rólam? A tanárnak hiába szólnék, szerintem ha elmondanám neki és beszélne velük, csak még jobban cseszegetnének. Ja és jövőre fogunk érettségizni.


2016. ápr. 7. 16:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Próbálom őket figyelmen kivül hagyni, de akkor meg azt kérdezgetik, hogy miért nem figyelek rájuk, megsértődtem-e valamiért és közbe ezen is röhögnek. Meg amúgy erről jut eszembe, hogy még az utcán is képesek megalázni, amikor kicsengetnek, ők már egyből rohannak az iskola elé cigizni, én meg mikor megyek hazafelé, képesek onnan átordibálni az út másik oldalára nekem és utána még vagy egy tucatszor elordibálják a nevem, meg kérdezik, hogy "Hogy vaaaaagy?! Miért nem válaszoooolsz???!!!!"

Szóval erre is próbálok nem odafigyelni, de még igy se hagyják abba..És már 3 éve ez megy, hogy én csak tűröm, ők meg szórakoznak rajtam.

2016. ápr. 8. 16:25
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem kell tűrnöd! De ha te próbáltál változtatni és szembeszállni,akkor nincs mit tenni. Suliváltás, esetleg magántanuló? Kitartást kérdező! :)
2016. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Firedoom ***** válasza:

Ha meg nem utalász teljesen: Nincs esetleg valami pletyka rólad? Esetleg valami igen furcsa szokasod?

+van rajtad kivul mas is akit szivatnak?

2016. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán, és nem is hiszem, hogy fura szokásaim lennének. Azon kivül, hogy csendes vagyok.
2016. ápr. 8. 21:15
 15/19 Firedoom ***** válasza:
51%

Ja és jövőre fogunk érettségizni. Ezt csak most vettem eszre...

Ha gimnaziumba jársz akkor megoldható a suli váltás. Ha valamilyen szakra akkor mar nehezebb, foleg most, hogy nyári gyakorlat es különbözeti is kell helyenként.

Szoval csendes vagy? Ez mar alapbol lehet egy "ok" arra, hogy baszogassanak. Jelenleg nem tudom mivel lehet változtatni. Olyan barátok kellenek akik megvedenek. Ha meg jobban meghuzod magad az jelenleg mar nem segit. Minden osztályban van 1-2 ember akit kispeciznek es megkeseritik az eletet. Es ezek mindig a csendesebb/szerenyebb diákok, mert ok nem szolnak vissza vagy ha megtennék akkor se nagyon segitene.

2016. ápr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
Azért csinálják mert egy kib.szott beteg társadalom ez a mai. Beteg emberekkel, próbáld meg túlélni, vagy ha tudsz menj másik suliba.
2016. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
51%
harom evet mar lehuztal, meg egy masfel evet kibirsz, utana ugy sem latod oket. tarts ki:)
2016. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Hát ez nagyon osztályfüggő, hogy hol-mikor-hogyan, kell kezelni ezt. Valószínűleg a tanárok sem tudnak segíteni, ha eddig nem tették, és tényleg csak rosszabb lenne. Nekem is volt egy kemény évem, én először a jégkirálynőt kezdtem játszani, úgy tettem mint aki nem hallja őket, ha beleszóltak egy beszélgetésembe ugyanúgy folytattam, ha el akartak gáncsolni simán mentem tovább, ha beálltak elém lazán kikerültem őket, mintha csak egy oszlop lett volna. Ezt kitartóan és konzekvensen csináltam, 2-3 hónapig, ezután már nem az egész osztály csak 4-5 ember szívózott velem. Velük meg úgy bántam el, hogy amikor már kezdett normalizálódni a helyzet a többséggel, akkor teljesen felvállaltam magam. Elkezdtem nagyon vadul kifesteni a körmeimet mindegyiket különbözőre, színes, mintás hippiruhákat hordtam, mert nekem az tetszik és ha beszóltak csak lazán odavetettem, hogy "hát nem királyul nézek ki?" vagy vmi ilyesmit. Elpoénkodtam, és halál lazán kezeltem a dolgot. Úgy már egyből nem voltam érdekes. És nálad is ez a gond, hogy rá vagy görcsölve erre az egészre és nem tudod elengedni. A leírásodból is látszik, hogy mennyire fáj neked ez az egész, és ez nem is baj, nekem is fájt és mindenkinek fájna, de ha áldozatul esel egy ilyen helyzetnek, fel kell nőni hozzá. Legyenek barátaid az osztályon kívül, koncentrálj a céljaidra, legyen egy hobbid ami élvezetet ad stb. A szünetekben hallgathatsz zenét, olvashatsz, és szerintem csináld mindezt a szemük láttára. Ne vonulj el, ne menekülj, ugyanannyi jogod van abba a suliba járni és azt tanulni amit te szeretnél. Ez egy kőkemény harc amit fel kell vállalni, mert ha csendes vagy később is járhatsz így, viszont ha most megtanulod kezelni a helyzetet az sokat segít.

Csak nagyon tudatosan és rengeteg energiabefektetéssel tudod mindezt megváltoztatni. Olvass önismereti könyveket, cikkeket, mert ha tudod, hogy ki vagy és mit akarsz az magabiztosságot ad és ha magabiztos vagy akkor már nem célpont vagy amit kedvükre rugdoshatnak. Remélem értelmesre sikerült a kisregényem, kicsit késő van és fáradt is vagyok XD Sok sikert! Legrosszabb esetben fogcsikorgatva kibírod ezt a másfél évet. Soknak tűnik, de igazából nem az.

2016. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
kérdező mikor átöltöztetek tesire volt valami ??
2018. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!