Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A 70'-es,80'-as évek gyermekei...

A 70'-es,80'-as évek gyermekei miben különböztek azoktól az emberektől, akik mondjuk 1990 és 2000 között születtek? Több ismerősöm is, aki 1970 és 1980 között született, visszasírja az iskolás éveit. Miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 07:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
45%

Mert rettenetesen ostoba, szűklátókörű és-vagy beilleszkedett az abszolút átlagtól a legkevésbé is eltérő szörnyűséges magyar iskolarendszerbe. Én is 1975-ös vagyok, életre szóló testi (azt hiszed viccelek? 13 évesen megharapott egy osztálytársam mint egy vadállat) és lelki sebeket sikerült begyűjteni. Hát nekem ezért a hazám Kanada és Magyarország csak az ahol szerencsétlenségem volt születni.


Életcéljaim egyike volt hogy megvegyem az egykori általános iskola épületét és felrobbantsam, csak úgy terápiás célzatból sajnos azóta egyetem lett a helyén.

2016. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
90%
Vissza tekintve, a gyerek, tini kor mindig szép volt:) Akkor voltam tini. Hétvégi bulik és tele házibulival:) Farsangi bulik NDK-ba.
2016. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
49%
*eltérő gyerekekkel semmit sem tudott kezdeni
2016. máj. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
Akkor még nem a számítógép előtt ültek a gyerekek és nem a mobilt nyomogatták, hanem lementek az utcára és perceken belül összejött egy focicsapat, közösségi élet volt és nem volt ennyi magányos gyerek.
2016. máj. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat! Az igazat megvallva '97-es születésű vagyok. :) Amikor még én óvodás, illetve kisiskolás voltam, még akkor sem ült a gép előtt a többség. :) Ez az utóbbi években kezdett el egyre gyakoribb lenni. :(
2016. máj. 31. 08:08
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Igaz hogy más volt az akkori gyerekek élete akkor, más volt a rendszer is amiben felnőttünk, mi ebből annyit érzékeltünk gyerekként hogy nem voltak olyan társadalmi különbségek mint a rendszerváltás után, nem az számított hogy ki milyen márkàs ruhát hord, kinek gazdagok a szülei, együtt rúgtuk a bőrt a grundon sötétedésig. Mi anno kint játszottunk, nem a számítógép előtt ülve. Ez egy elég nagy különbség volt, ismerted a környéken lakókat személyesen is, velük nőttél fel, felnőttként is más volt így a kapcsolatod velük, sokkal jobb közösségek és emberi kapcsolatok tudtak úgy kialakulni.
2016. máj. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
A gyerekkor mindenkinek szép :) Én az általad említett 70-es, 80-as évekbeli korosztályba tartozom, és nagy szeretettel gondolok vissza azokra az időkre, de jobban örülök annak, hogy felnőttként most élek, mert imádom a modern technológiát (pl. nem tudom elképzelni, hogy írógéppel írjak szövegszerkesztő helyett, és ez a munkám nagy része...) De néha jó nosztalgiázni, a zene pl. szerintem sokkal jobb volt akkor (igaz, állítólag mindenkinek a saját gyerekkora zenéje a legjobb, de nekem azon kívül tetszik még a 60-as éveké is).
2016. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
75%

Én 30 éves vagyok. 14 ébesen lett először mobilom, de akkor az sms volt a csúcs, se színes kijelző, se mobilnet, szóval nem volt mit nyomkodni rajta egész nap. Szerintem az én generációm az utolsó, aki még naphosszat az utcán bandázott suli után, röpiztünk, hülyéskedtünk.

A 10 évvel fiatalabb öcsém már"netes gyerek". Nem lehetett kirobbantani a gép elől.

2016. máj. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
62%

> Mi anno kint játszottunk, nem a számítógép előtt ülve.


Első vagyok: amíg tízévesen nem kaptam egy ZX Spectrumot. Onnantól kezdve nem volt gond


> ismerted a környéken lakókat személyesen is, velük nőttél fel


utáltam is mindet mint a szart!

2016. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Én a 2000-es évek elején voltam kisgyerek. Emlékszem, kb. 2-3 olyan barátom volt, akik gyakran ellátogattak hozzám. Sokszor néztünk videokazettákat (a videomagnó a mai napig működik), illetve arra emlékszem, hogy rengetegszer építettünk homokvárat, illetve bicikliztünk a szabadban. Szép idők. <3
2016. máj. 31. 10:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!