Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A 70'-es,80'-as évek gyermekei...

A 70'-es,80'-as évek gyermekei miben különböztek azoktól az emberektől, akik mondjuk 1990 és 2000 között születtek? Több ismerősöm is, aki 1970 és 1980 között született, visszasírja az iskolás éveit. Miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 07:48
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%

Más volt, mást éltünk meg, bár inkább a 2000-es gyerekek azok, akik nagyon másképp nőnek fel. Piszok gyorsan terjedt el a mobiltelefon, és mikor én gyerek voltam, még telefonáltam tárcsás vezetékesen is (84-es vagyok). Láttam, hogyan fejlődik évről évre például ez a vonal, vagy hogyan indultak útjukra az asztali grafikus képernyős számítógépek, én nagy géptermeket már nem láttam, de még apámék munkahelyén az első gépek, amikkel találkoztam, csak szöveges felületűek voltak, és nem volt még egér, még használtak nagy floppyt, amit aztán a kis floppy felváltott, aztán az is elavulttá vált.


Mondjuk a régi játszótéri játékokat jobban szerettem, mint a mostani újakat. Érdemes lenne újragondolva visszahozni némelyiket.

2016. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
És persze a diafilmvetítés. Anya nagyon értett hozzá. :) Milyen hangulatos is volt, amikor behúztuk a sötételőt, és elkezdte vetíteni az Öreg néne őzikéje, Hüvelyk Matyi vagy éppen a Böbe Baba a játékbolgban c.filmeket.
2016. máj. 31. 10:30
 13/43 anonim ***** válasza:
69%

'91-es vagyok, egy tökátlagos pesti általánosba jártam a lakótelep közepén, minden szünetben rohantunk ki focizni, meg autókat gurítgatni a lejtőn. Asszem 4. osztályos voltam, amikor lett számítógépünk, de akkoriban az internet még valami drága, távoli dolog volt, szóval csak offline Wormsöztem meg Championship Managereztem. Utána ahogy teltek az évek, egyre jobban megismerkedtem a számítógéppel, az internettel, és ugyan az osztálytársi haveri kapcsolatok megmaradtak még akkor (együtt játszottunk a Larkinorral például), de egyre több időt töltöttem a géppel. S miért? Mert új volt, modern, folyamatosan fejlődött és egyre több lehetőséget nyújtott. Modern felfogású vagyok, nagyon érdekel a fejlődés, meg az effélék. Ez az egyik ok. A másik meg az, hogy az emberek köcsögök. Egymás bántása, kiközösítése, drámázás, ostobaság, ez dívott mindenütt (még jóval a social media előtt), így ha gépeztem, ezek nem voltak, nyugalom volt és béke (kivéve, amikor dühös voltam a csaló játékokra :D). Egyre jobban rájöttem, hogy a francnak kell ez a sok hülye idióta a piti marhaságaikkal. Így hát, visszahúzódtam.


A kevés értelmes emberrel (akikkel főleg az interneten haverkodtam össze) persze ettől függetlenül továbbra is éltünk irl, találkoztunk, kirándultunk, tehát nem vagyok ezek ellenére egyáltalán! Kombinálva a modern technológiát és az értelmes embereket nagyon érdekes dolgokat lehet már csinálni, sok érdekes helyre eljutni, megnézni, tanulmányozni, gondolok itt például arra, hogy egy fapadossal elmész valahova, majd az okostelefonod segítségével navigálsz a városban biztonságosan.


Az 'öregebbek' közül sok olyat láttam én is, akik nem voltak képesek elfogadni ezt a fejlődést (pl. mert túl hülyék, hogy felfogják a modern dolgokat), és ezért sírják vissza a régi időket. Az ilyenek nem is tudják megnevelni a gyerekeiket, hogy azokat ne szippantsa be teljesen az internet, és hogy megmaradjanak az egyensúlyban. A fejlődés helyett az ignoranciát választva csak ezt tudják továbbadni, és hát látjuk is az eredményét.


Összefoglalva annyit lehet mondani, hogy a helyzet bonyolultabb annál, minthogy "régenmindenjobbvót", és hogy az ilyen visszasírós emberek is sanszos, hogy vastagon benne voltak abban, hogy így alakultak a dolgok.

2016. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
82%
Már válaszoltam párszor, a rengeteg focirajongó nosztalgiázónak üzenem: arra már gondoltatok hogy mit csinálnak a gyerekek azzal akit jobban érdekel a matek mint a foci? Hát igen... más kérdés hogy mi lett belőlük illetve belőlem...
2016. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
84%
'86-os vagyok és nem azért sírom vissza az iskolás éveket, mert akkor jobbak voltak a gyerekek, mint ma, vagy az élet annyival másabb lett volna. Hanem mert akkor a legnagyobb felelősségem az életben az volt, hogy megírtam-e a leckémet vagy sem. Ma meg már dolgoznom kell, számlákat fizetnem, valahogy túlélnem minimálbérből. Állandó stresszben tart a munka, az alacsony fizetés, a folyamatos túlórák, a napi 10-12 meló után szabadidőm sincs semmire, hétvégén sem, mert akkor is dolgozunk, csak kisebb óraszámban... :( Tehát gyakorlatilag nincs életem, mert szinte minden időm elmegy a munkával és a házimunkával. Barátaim sincsenek, családom sincs, egyedül vagyok. Mondjuk ha lenne, akkor sem lenne rájuk időm, úgyhogy mindegy is. Jó lenne visszamenni az időben, és sok szabadidővel meg barátokkal és legfőképp kevesebb kötelességgel rendelkezni, de hát sajnos ilyen az élet! Ez csak a gyerekeknek adatik meg.
2016. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
55%
Röviden: a '70, '70-as évek szülöttei még éreztek, játszottak játékokkal, a szülőkkel, tesókkal, és beszélgettek egymással.
2016. máj. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
73%
Szinte semmiben. Az ember minden korban egyforma, csak a körülményei mások. Talán most számosságban több a hülye, de ez az iskolarendszer és a tanítóképzés romló színvonala miatt van. Szemtelen gyökerek akkor is voltak, a legbénábbakat akkor is kiközösítették, és most is élnek jófej, cuki gyerekek.
2016. jún. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
89%

Azért az én gyerekkoromban az jobb volt, hogy a pedagógusoknak még volt eszköz a kezükben fegyelmezni. Manapság már sok lelkiismeretes pedagógus is belefárad abba, hogy semmi nincs a kezükben, és ha dolgozni akarnak, maguknak kell megvenni az eszközeiket (tankönyveket, oktatási segédeszközöket), mert támogatást nem kapnak rá, vagy csak nagyon szűkösen, és néha még a kedves diákok és szüleik is azt várják el, hogy a pedagógus vegye meg nekik mondjuk a füzetet. Számtalan sztorit tudnék mesélni. Tudom, hogy nem mindenki való pedagógusnak, de ami most van a szakmában, az még az oda valóknak is óriási kihívás.

Amikor én kisdiák voltam, már azért ki lehetett csapni valakit az iskolából, mert nem tudott beilleszkedni, és viselkedni. Ma már csak súlyosan indokolt esetben (ismerek egy esetet, hogy egy társait félelemben tartó diákot csak akkor tudtak az iskolából eltanácsolni, amikor kést találtak nála, az nem volt elég indok, hogy rendszeresen verekedett, és ki kellett venni az osztályból, személyesen ismerem annak az iskolának az oktatóit).

2016. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
41%

Ilyen az én gyerekkoromban nem volt:

[link]

2016. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
57%
Igen? Én írtam itt már többször is hát nekem van egy törött fogam. Zsák nem volt a történetben.
2016. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!