Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A 70'-es,80'-as évek gyermekei...

A 70'-es,80'-as évek gyermekei miben különböztek azoktól az emberektől, akik mondjuk 1990 és 2000 között születtek? Több ismerősöm is, aki 1970 és 1980 között született, visszasírja az iskolás éveit. Miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 07:48
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!!
2019. máj. 23. 18:11
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van így. Édesanyám gyűlöl az iskolára visszagondolni, mert szegények voltak és bántották. Alig tudok emiatt valamit az iskolás éveiről. A nem tudom hány éves o.t.-ra se ment el.


Illetve sok ember a hetvenes évekből gyomorgörccsel emlékszik vissza, ahogy a részeg tanár ordít vele, a józan tanár körmöst ad, beszél az órán, ezért úgy verik el, hogy csoda, hogy él, a tanár megalázza mindenki előtt, de ezeket nem meri elmondani otthon, mert a szülő akkora pofont adna, mint a ház.


Viszont kivételek is vannak, ahol a felnőtt szívesen emlékszik vissta az iskolára.


Azért mondjuk 2019-ben nem igazán történik meg az egy iskolában, mint pl 1990-ben vagy 1980-ban.


Annyi különbséggel, hogy, akik 1980-ban voltak iskolások, ők azt látták, hogy a kilencvenes években is ugyanúgy zajlottak nagyjából a dolgok, de, pl, aki mondjuk 1997-ben kezdte a sulit, később már látta, hogy kezd oldódni a szigor, amiben ők nőttek fel és a gyerekeket jobban védik, felháborodnak a szülők a sérelmeiken, stb. Így megérzik, hogy igen, amin átmentek ugyanúgy rossz volt és fáj nekik.


Azért pl más a szülő reakciója, ha a tanár kiküldi óráról és a gyerek otthon elmeséli.


90-es évek; *durr egy pofon* Te hogy merészeltél rosszul viselkedni?


2019; Na majd beszélek én a tanárral, hogy mit képzel magáról... A gyereket akadályozza a tanulásban? Ez mi?!


Ebből kiindulva aki a kilencvenes években csinálta a sulit, negatív emlékként gondolhat rá, míg az, akik a hetvenes, nyolcvanas években és nem jellemzi őket, amit a legelején írtam, nem mennek ezen át, hiszen még ők is azt látták, a diákok ugyanazon mennek át, mint anno ők.

2019. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Jómagam '97-ben születtem, 2003-ban kezdtem az iskolát.. :)

2019. júl. 14. 10:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!